Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nincsenek kifejezetten barátai...

Nincsenek kifejezetten barátaim, sokszor egyedül vagyok?

Figyelt kérdés

Nincsenek olyan barátaim, akikkel rendszeresen összejárhatnánk pl társasjátékozni, elmenni moziba vagy éppen csak összeülni és beszélgetni otthon néha. Mindenkinek van egy kis baráti köre, nekem ez hiányzik. Az a néhány barátom, ismerősöm akivel jóban vagyok 1+1 barátságban, nekik meg megvan a saját baráti körük, de amúgy sem találkozok velük sokszor, mert messze laknak.

Jó lenne, ha lenne egy csoport ahol hozzám hasonló emberekkel össze lehetne jönni és kialakítani egy kis baráti társaságot, ha erre más is vevő lenne, aki ilyen helyzetben van. Van aki hasonló helyzetben van? Más is benne lenne ilyen kezdeményezésben? :)

Nem tudom, miért fordulnak el tőlem az emberek. Valószínű azért, mert introvertált vagyok és több idő megnyílni, nem vagyok felszínes és nem oldódok fel olyan hamar, mint más. És nem várják meg az emberek ezt.

Hogyan lehet még huszonévesen ismerkedni új emberekkel és barátságokat kialakítani? Senki nem marad meg tartósan mellettem. Hiányzik, hogy nekem is legyen egy pár emberből álló kis társaságom. Lány vagyok amúgy, húszas éveim elején.


Előre is köszönöm a segítséget, választ.



2019. júl. 31. 00:51
 1/6 anonim ***** válasza:
Először is próbáld meg legyőzni a zárkózottságot. Próbálj ezzel a néhány baráttal társaságba járni, segíteni fog. Én is ugyanez a zárkózott csendes típus voltam, sokáig a munkába zárkóztam, nem nagyon éltem társasági életet... néhány közeli barátom volt, velük jártam össze hétvégente, de ez tényleg 2-3 ember. viszont az elmúlt kb. 1 évben rengeteget mozdultam ki kisebb-nagyobb társaságokkal és egyre kevésbé probléma, hogy megnyíljak akár teljesen idegen emberek társaságában is. Kezdésnek neked is ezt ajánlom, mozogj minél többet kisebb-nagyobb társaságban és előbb-utóbb hozzászoksz a nyitott beszélgetésekhez.
2019. júl. 31. 01:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
0%
Én is hasonló vagyok mint te, viszont az első jól mondta, legyél kicsit nyitottabb a dolgokra. Ha a közelembe laknàl szívesen elmennék veled, de biztos hogy az ország másik végében laksz (nézőpont kérdése.) egyébként kialakul úgy is a társaság csak meg kell engedni magunknak, más nézőpontot kell felvenni, illetve az a nézőpont sem helyes, hogy “nekik már megvan a baráti körük” ha becsatlakozol oda, neked is meg lesz, nem vagy kívülálló, csak neked kell tudni lépni. Én ambivertált vagyok, bár nem szeretem ezeket a címkéket mert ezzel besoroljuk az embert valamilyen kategóriába/címkébe, de nincs értelme mert ez is csak egy korlátozás. :) 22/F
2019. júl. 31. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Írj rám nyugodtan ha szeretnel. En 20 eves csajszi vagyok es en speciel mindig csatlakozok egy-egy barati korhoz ugymond.. mert a barataim nem egy csapatba tartoznak vagy nem ismerik egymast. Budapesti vagyok egyebkent. De ha szeretnel programokat csinalni beszelgetni.. vagy mondjuk az annabell uj reszet megnezni irj ram nyugodtan.
2019. júl. 31. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Esetleg nézd meg Facebookon az Introvertált Övezet nevű csoportot. Nem állítom, hogy olyan könnyű ott ismerkedni, de ha próbálkozol, ráírsz 1-2 tagra, lehet találsz olyat, akivel jól el tudtok beszélgetni. 18/L
2019. júl. 31. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
20 éves srác vagyok, teljesen hasonló helyzetben. Írj rám, ha gondolod.
2019. aug. 4. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Sziasztok!


En is bp-i vagyok, 22/L.

Hasonlo cipoben jarok, szivesen szerveznek programokat, de nem igazan van kivel.


Ha esetleg gondoljatok, osszeszervezhetnenk vmit!:)

2019. aug. 10. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!