Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mennyire súlyos, hogy ma van...

Mennyire súlyos, hogy ma van a szülinapom, de előző este pl. arra gondoltam, hátha ma nem fogok felkelni többet? Van köztetek olyan, aki hasonlóan érzett?

Figyelt kérdés
Máskor is volt már ilyen, olykor elég gyakran reménykedem benne, hogy másnap már nem kelek fel, de most megint előfordult. Bár nagy feneket úgy sem kellene neki kerítenem, mert egy születésnapomat se ünnepeltem meg soha se. Nincsenek barátaim (barátnőm főleg nem), a szüleim meg max mondanak egy boldog születésnapot. Már engem se érdekel az egész évek óta és úgy telik el, mint bármi más nap. Ma pl. folytatni kellene a szakdolgozatírást, de lehet most se jutok vele semmire sem. Van köztetek hozzám hasonló ember, akinek semmit nem jelent a születésnap és előfordult már, hogy reménykedett, hogy hátha akkor fog meghalni?

2019. aug. 1. 13:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
63%

Na, csodálatosan kihisztizted magad, vegyél egy mély levegőt, főzz egy kávét, ülj le és csináld tovább a szakdolgozatod. Néha tarts egy szünetet, este menj el sétálni, futni egyet, és folytasd a tanulást.


Boldog születésnapot

2019. aug. 1. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
:) Boldog szülinapooot! 🙂🎂🍾🌷💙🦋🐶🐱🐹🐰💁🏻‍♀️😄
2019. aug. 1. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Nekem semmit se jelent. S bár mostra eléggé pozitív az életem, voltak ilyenek. De nem csak szülinappal, minden mással. A "kedvencem" egy szilveszter volt.


Kitartást. Megéri csinálni...

2019. aug. 1. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem sokszor gondolkodnom kell, hogy hány éves vagyok.
2019. aug. 1. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

Boldog születésnapot!🎂🍾🥂

Ne gondolkodj butaságokon!

2019. aug. 1. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
#4: Velem is en bloc ugyanez van! Ahogy telnek az évek egyre jobban felejtem el, hogy hány éves is vagyok, mert annyira nem érdekel. Olyan is volt már, hogy 93-tól vissza kellett számolnom, mert egyszerűen nem tudtam hirtelen. Köszönöm szépen egyébként innen távolról is a kommenteket. Nem hisztinek szántam amúgy, csak kíváncsi voltam, hogy van-e még hozzám hasonló ember, aki így érez.
2019. aug. 1. 14:10
 7/11 anonim ***** válasza:

Azt hiszem a 20. volt amit úgymond megünnepeltem,vagyis bebäsztunk a haverokkal,és annyi.Utána megkértem a szüleimet,haverokat hogy ne köszöntsenek,főleg ajándékot ne vegyenek,hülyeségnek tartom az egészet.Én sem köszöntök soha senkit,senkinek nem adok ajándékot,nem megyek el a születésnapi bulijára.Eleinte mindenki orrolt emiatt rám,de mára,így 20 év elteltével már megszokták,beletörődtek hogy nem fog megváltozni a véleményem ezzel a dologgal kapcsolatban.

Másrészt igen,szoktam elég gyakran arra gondolni hogy jó lenne ha reggel nem ébrednék fel.Annak ellenére hogy megvan mindenem,vannak barátaim,autóm,motorom,házam,nincs a nyakamon hitel,jól fizető munkám van stb..Mégis bele vagyok fáradva az egészbe,az életbe..Hosszú lenneleírnom azokait,így csak amondó vagyok,ha nem kőgazdag családba születik az ember,ahol élhet vígan,nem kell áldozatot hozni semmiért,akkor az egész élet kínlódások sorozata..

2019. aug. 1. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 gyros545 válasza:

#7 Arra nem gondoltál hogy a barátaid, családod hihetetlen szomorú lenne ha te nem kelnél fel többet?? Gondolj rájuk, ők szeretnek (legalábbis az alapján amit leírtál) és te képes lennél ott hagyni őket? Persze lehet valaki bunkó veled, de gondolj arra, hogy valaki még mindig szeret téged és ő nem tett semmit te meg csak simán...

kérdező: Bocsi ez most kicsit nyálas lesz, de gondolj arra is hogy milyen JÓ dolgok történtek veled és ne csak arra ami rossz. Akár a legapróbbra is pl volt mit enned, van hol laknod stb

2019. aug. 1. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
# 8 Gyros mond valamit
2019. aug. 1. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

"gondolj arra is hogy milyen JÓ dolgok történtek veled és ne csak arra ami rossz. Akár a legapróbbra is pl volt mit enned, van hol laknod stb"


Az a baj, hogy gyakorlatilag ilyenek nincsenek és ezek a legapróbb dolgok is múló, instabil állapotok. Az étel és a lakhatás se alanyi jogon jár. 6 éve még azt hittem, hogy mérnök leszek és enyém lesz a világ. Jelenleg viszont azért küzdök, hogy legyen egy büfédiplomám, hogy legalább a szüleimre ne zuhanjon több milliós adósság (ugye az ösztöndíjszerződés, aminek az összegét a nyakamra öntik, ha nem lesz diploma). Ráadásul súlyos pszichés/motivációs gondjaim is vannak, jelenleg egy munkahely csak álom, miközben tehetetlennek érzem magamat (mindezt évek óta mamahotelben), amiből nem tudok kimászni.

2019. aug. 1. 17:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!