Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Aki kissé elcseszte az életét...

Aki kissé elcseszte az életét és 30 tájékán ott tart, mint 10 évvel korábban, már időközben a barátaitól is megválva, mivel lemaradt. Van ilyen erre? Mi a kilátása?

Figyelt kérdés
2019. aug. 1. 18:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

30 évesen még belekezdhetsz bármibe, tanulhatsz, új kapcsolatokat építhetsz ki. Mindössze rá kell jönni hogy miért nem tudtál a multban előre lépni?

Mert ha a fejedben van valami baj, akkor rá kell jönnöd mi az? Akár szakember segítségével. Tudatosan építeni az életed, terveket készíteni.

Sokaknak manapság az országgal van a baj, a közhangulat nem a legjobb, a legtöbb munkaadónál nehéz az előrelépés, és a környezet pedig inkább arra biztat hogy "jobb a biztos mint az ismeretlen", és ezt mantrázva könnyen beragad az ember egy olyan élethelyzetbe amiből se előre, se hátra.


Merj változtatni, lépj ki a konfortzónádból. Tudom, hogy nem egyszerű de ha benne maradsz egy kilátástalan helyzetbe akkor lehet hogy 10 év múlva is ugyan ezen fogsz pörögni. Az ismeretlen nem olyan rossz, sőt csak az ismeretlen ből születnek jó dolgok.


Sok sikert!

2019. aug. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Igen, csak míg összeszedem magam, azalatt nagyon elkeserítő tud lenni olykor, hogy a jelenlegi helyzetemmel mégis hogyan kerítsek társaságot. Nem szeretném megjátszani magam, úgy meg az átlag korombeliektől elég távol esem.
2019. aug. 1. 18:43
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is volt hasonló, nagyon nehéz egy hosszú antiszoc szakaszból kilépni. Nekem például volt olyan amikor direkt próbáltam a lehető legtöbb emberrel kapcsolatba kerülni. Na persze ezt nem úgy kell elképzelni, hogy hatalmas beszélgetések. Hanem például reggel köszöntem a postásnak, majd megjegyeztem hogy milyen meleg/hideg. Tényleg ilyen apró 30mp-s beszélgetések. És az volt a célom az elején hogy legyen napi 5 ilyen, aztán néhány hét múlva az hogy 10 egy idő után már nem számoltam. Szépen lassan ez lett a természetes, majd a félperces beszélgetésekből 3-5-10-20 percesek lettek. Az addig megterhelő "érdeklődésből" (soha nem érdekelt előtte hogy ki mint mondd ha nem olyan téma volt amiben jól éreztem magam) hirtelen tényleges érdeklődés lett, új embereket ismertem meg, mindenféle helyeken, majd végül néhányból barátok lettek, nehányból barátnők. Szóval tudom hogy nehéz kitörni a mindennapok magányaból, de nem lehetetlen, és az ilyen kihívások hatalmas erőt adnak a változáshoz.


Bocsi ha nem temaba illő amit írtam. 😄

2019. aug. 1. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nagyon is tetszetős dolog :D szerintem ki is próbálom, maximum lesz min nevetnem:)
2019. aug. 1. 20:04
 5/7 anonim ***** válasza:
Örülök ha segithettem. 😁
2019. aug. 2. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 Pupusz ***** válasza:
40 éves kortól mondják azt valakire, hogy emberré vált. Van még 10 éved. Én az önismeretet javaslom és nagyon jót írt előző a napi kis beszélgetésekkel. Ezt én is gyakorlom, csak nem dirrekt, hanem spontán. Mindenkivel váltok pár szót, akivel találkozom. A postással, a kutassal, a bankossal, a hivatalnokkal, a szomszéddal, a boltossal, a fodrásszal, mindenkivel rendszeresen. Ha körülnézel a környezetedben, te is biztosan találsz ilyen embereket. Az idősek különösen szeretik, ha szóba elegyedik velük valaki. Tinikkel, fiatalokkal a legnehezebb. Sok sikert!
2019. aug. 2. 07:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm mindenkinek! Apránként nekilátok,hogy megoldjam.
2019. aug. 2. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!