Weboldalunk cookie-kat használhat, hogy megjegyezze a belépési adatokat, egyedi beállításokat, továbbá statisztikai célokra és hogy a személyes érdeklődéshez igazítsa hirdetéseit. További információ

Főoldal Belépés/Regisztráció Egy véletlen kérdés Facebook

Kategória: Emberek » Magány, egyedüllét

A kérdés

Hogy sikerült túllépni egy közeli hozzátartozó halálán?

Nyolc éve nem sikerült túltennem magam egy tinikori szerelem halálán. Most 26 vagyok, de a mai napig nem tudom elfogadni/elhinni. Már nem voltunk együtt amikor történt, de mégis amikor tudomást szereztem róla, akkor éreztem először azt, hogy igazán megszakad a szívem. Azóta minden nagyszülőm elment, egy betegségben, kettő idős kor miatt, de még náluk sem éreztem azt, amit ennél a lánynál, aki akkor 17 volt, és nem tudom, hogy valaha képes leszek-e elfogadni. Nem gondolok rá naponta, de néha -mint most is- erőteljesen előjön, és úgy érzem, nem csillapodott nyolc éve a fájdalom.

Nektek hogy és mennyi idő után sikerült elfogadni valaki halálát, aki közel állt hozzátok?

26/F

aug. 10. 23:34  Privát üzenet  

A válaszok

Gyász. Megsirattam. Következő nap meg ugyanúgy suliba kellett menni... az élet megy tovább.

Tartott pár hónapig, az biztos.

Gyász folyamatának utánanézhetsz, melyiknél ragadhattál be.

Illetve a társgüggőségnek is lehet köze a dologhoz. Nagyon beteges ez a kötődés nálad. Egyáltalán nem normális.

Pszichológus mindenképp javasolt! Szakember tudna leginkább segíteni.

A válaszíró 66%-ban hasznos válaszokat ad.
# 1/4Időpont aug. 10. 23:39 Privát üzenet

Nekem 5 éve halt meg a testvérem és az anyukám 4 és fél éve.

Szerintem nem lehet tovább lépni teljesen. Amit mondasz, az normális. Eléd az életed, de időről időre úgy hasít beléd, mintha most történne.

Szerintem ez ilyen.

A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.
# 2/4Időpont aug. 11. 07:31 Privát üzenet
Túllépni sehogy. Feldolgozni nehezen. És annyi, hogy én max egy pár évvel tovább élek, de aztán majd engem sirat valaki. Ezt a valakit meg egy másik ember, és így tovább.

A válaszíró 73%-ban hasznos válaszokat ad.
# 3/4Időpont aug. 11. 11:15 Privát üzenet
Megkérdeztem hogy halt meg a lány? Ő volt az első nagy szerelmed?

A válaszíró 50%-ban hasznos válaszokat ad.
# 4/4Időpont aug. 17. 23:59 Privát üzenet

Értesítsünk róla, ha új válasz érkezik? Válasz küldése

Kapcsolódó kérdések
Közeli hozzátartozó halálakkor 2 nap plusz szabadság jár, amit meddig lehet felhasználni?
Van itt olyan akinek valamilyen hozzátartozója öngyilkos lett?
Sose fogom feldolgozni? Sikerült valakinek elfogadni közeli hozzátartozó halálát?
Közeli hozzátartozó halála esetén 2 nap szabi?
Próbaidõ alatt jár-e rendkívüli szabadság közeli hozzátartozó halála miatt? (anyós)
Van olyan hozzátartozód, aki ha nem lenne már, te sem tudnál tovább élni?

Kérdések az Emberek rovatbólKérdések a Magány, egyedüllét rovatból

Minden jog fenntartva © 2019, www.gyakorikerdesek.hu | GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | WebMinute Kft. | Kapcsolat: info (kukac) gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!