Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogy sikerült túllépni egy...

Hogy sikerült túllépni egy közeli hozzátartozó halálán?

Figyelt kérdés

Nyolc éve nem sikerült túltennem magam egy tinikori szerelem halálán. Most 26 vagyok, de a mai napig nem tudom elfogadni/elhinni. Már nem voltunk együtt amikor történt, de mégis amikor tudomást szereztem róla, akkor éreztem először azt, hogy igazán megszakad a szívem. Azóta minden nagyszülőm elment, egy betegségben, kettő idős kor miatt, de még náluk sem éreztem azt, amit ennél a lánynál, aki akkor 17 volt, és nem tudom, hogy valaha képes leszek-e elfogadni. Nem gondolok rá naponta, de néha -mint most is- erőteljesen előjön, és úgy érzem, nem csillapodott nyolc éve a fájdalom.


Nektek hogy és mennyi idő után sikerült elfogadni valaki halálát, aki közel állt hozzátok?


26/F


2019. aug. 10. 23:34
 1/4 anonim ***** válasza:

Gyász. Megsirattam. Következő nap meg ugyanúgy suliba kellett menni... az élet megy tovább.

Tartott pár hónapig, az biztos.


Gyász folyamatának utánanézhetsz, melyiknél ragadhattál be.

Illetve a társgüggőségnek is lehet köze a dologhoz. Nagyon beteges ez a kötődés nálad. Egyáltalán nem normális.


Pszichológus mindenképp javasolt! Szakember tudna leginkább segíteni.

2019. aug. 10. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Nekem 5 éve halt meg a testvérem és az anyukám 4 és fél éve.

Szerintem nem lehet tovább lépni teljesen. Amit mondasz, az normális. Eléd az életed, de időről időre úgy hasít beléd, mintha most történne.

Szerintem ez ilyen.

2019. aug. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Túllépni sehogy. Feldolgozni nehezen. És annyi, hogy én max egy pár évvel tovább élek, de aztán majd engem sirat valaki. Ezt a valakit meg egy másik ember, és így tovább.
2019. aug. 11. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Megkérdeztem hogy halt meg a lány? Ő volt az első nagy szerelmed?
2019. aug. 17. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!