Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Több ember lenne öngyilkos ha...

Több ember lenne öngyilkos ha nem lenne alkohol?

Figyelt kérdés
"Az alkohol öl, butít, nyomorba dönt." Biztos? A magány, az egyedüllét és a szeretethiány sok embert megőrít. Velem is hasonló a helyzet. Úgy hetente-kéthetente engem is elér a szeretethiány és ilyenkor úgy szoktam dönteni, hogy inkább elkezdek inni többet-kevesebbet...a lényeg hogy bebóduljak és ebben az állapotban átesek ezen a holtponton. Butít, ez kétségtelen. De tényleg öl? Szerintem jóval több öngyilkos lenne ha nem léteznének alkoholos italok. Ti hogy gondoljátok?

2019. aug. 12. 20:58
 1/9 anonim ***** válasza:
73%

Nem öngyilkosság révén öl, hanem májprolémákkal, gége-, nyelőcső- és egyéb daganatfajtákkal.


Nem (csak) szeretethiányos vagy, hanem kezdő alkoholista.

2019. aug. 12. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben alkoholos befolyásoltság alatt lesznek öngyilkosok.

Ettől független nem vetem meg az alkoholt, én is szoktam inni esti altatóként, néha gyógyszerként és néha tényleg azért, hogy kiüssem magam, amikor már nem bírom elviselni a fájdalmat.

Egyszer pedig pont az alkohol fog segíteni a végső lépés megtételében. Addig iszom, míg nem fogok félni a következményektől.

Részben igaz az állításod, részben nem.

2019. aug. 12. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Elnézést tényleg rosszul fejeztem ki magam. Az alkohol által okozott betegségektől eltekintve gondoltam.
2019. aug. 12. 21:05
 4/9 anonim ***** válasza:
55%

Nem lenne több öngyilkos, az alkoholisták találnának más káros szenvedélyt. Akár csak egész napos tv nézés, gép előtt ülés, vagy hasonlót.


Másrészt értelmes ember felismeri a problémáját, vagy legalább igyekszik felismerni és igyekszik változtatni. Pozitív dolgokkal (sport, túrázás, utazás) is el lehet terelni a figyelmet. PErsze nyilván egyszerűbb beb..szni.

2019. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
51%
Jó is lenne ha nem lenne alkohol. Ne tudd meg milyen lelki károkat okoztak pár embernek mert csak alkoholista családban nőttek fel. Az összes alkoholistát fejbe kéne lőni. Nem érdemlik meg az életet. Gyengék. Másokat bántanak. Egy senkik.
2019. aug. 12. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Amúgy az alkohol is mindenkire másképp hat. Én például pont az alkoholtól leszek melankolikus, lehangolt.
2019. aug. 12. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Szerintem igen. 39F
2019. aug. 12. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
62%
A szerelemre mondjak azt hogy öl butit nyomorba dönt!
2019. aug. 12. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem kevesebb öngyilkos lenne, ha nem lenne.
2019. aug. 13. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!