Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Félek az élettől? Mit tehetnék...

Félek az élettől? Mit tehetnék, hogy dolgozzam fel, hogy "felnőttem"?

Figyelt kérdés

18 éves lettem és bár valójában ez csak egy ugyanolyan nap, mint a többi, azon kívül, hogy a törvény szerint nagykorú lettem, én mégis olyan egyedül érzem magam. Mostantól magamért felelek stb. Megijeszt a gondolat, hogy az élet tovább megy. Eddig be voltam burkolózva a saját kis elmémbe, a saját lelki világomba, most mintha ez minden ki akarna taszítani, mondván, hogy haladjak az árral. De félek a folytatástól. Vannak elképzelésim a jövőről, de óriási a nyomás rajtam.

Mivel enyhíthetném?

Most kezdek munkát keresni.

Ha dolgozni fogok járni megszokom, hogy ez tök normális? Lehet normális életem rettegés nélkül? Szeretni fog valaha valaki? hogyan lassíthatnám le az életet? Mindennél jobban rettegek attól, hogy eljár fölöttem az idő és vége. Vége mindennek. Senkit nme fog érdekelni. Mit tehetnék?


2019. aug. 18. 19:25
 1/8 A kérdező kommentje:
Félek attól is, hogy az egyetlen testvérem, most, hogy elmegy itthonról el fog felejteni, éli a saját életét és nem fog törődni velem. Félek, hogy édesanyám meddig lesz velem. Saját lábra kéne állnom, el kéne induljak az utamon. Szeretném is magam mögött hagyni az eddigi életemet, mert nagyon rosszak az emlékek többsége, meg ragaszkodom is a néhány jóhoz, ami itt van nekem. Mintha egy sárba ragadt kocsikerék lennék.
2019. aug. 18. 19:28
 2/8 anonim ***** válasza:

A jövőt - a jövőn való aggódással - nem tudod befolyásolni, sem elkerülni. A jelenre érdemes koncentrálni és élni az életet, csalódások érnek, érhetnek, de jó dolgok is fognak történni. Mindenből lehet tanulni.

A halált senki sem tudja elkerülni aki megszületett, tehát mindenki felett eljár az idő, de minőségi életet érdemes élni, keresni az élményeket, lehetőségeket.

2019. aug. 18. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Nyugi. Egyáltalán nem vagy egyedül ezekkel az érzésekkel. Nekem 18 évesen fogalmam se volt róla, hogy mégis mi a bánatot akarok csinálni az életben (oké, akkor még érettségiztem meg egyetemre mentem, de azért már éreztem, hogy sokasodnak az irányválasztási lehetőségek). De még 5 évig simán sodródtam az árral. Azzal együtt, hogy biztonságos, szerető családom van, nyomasztott ez az egész. Úgy éreztem, rossz vagyok, mert betöltöttem a 18 évet, és még mindig ugyanolyan gyereknek érzem magam, mint eddig.


Nekem az idő meg a különlakás segített. Mikor már nem éltem együtt a szüleimmel, elkezdtem tényleg felnőni, és kialakult a saját értékrendem. De így is kellett hozzá három év (a különköltözéstől számítva öt). 25 évesen éreztem, hogy kezdődik, és 28 évesen, hogy kész. (Tényleg, komolyan éreztem a változást, felnövést :-)) Éppen csak tíz évvel késtem le a "határidőt"... de mindegy, ez nem változtat semmin.


Lelassítani az életet úgy lehet, ha minél több dolgot csinálsz, minél több új dologgal találkozol. Szubjektíve lassabbnak fogod érezni, az emberi emlékezet működéséből kifolyólag.

2019. aug. 18. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Ne aggódj, a jövő is csak naponként fog eljönni!


Éld meg a negatív érzelmeidet, találj rá válaszokat és gondolkodj pozitívan. Persze, hogy fognak szeretni, mert szeretetreméltó vagy.


A tesóddal a kapcsolat csak rajtatok múlik. Tenni kell érte, és megmarad a kötődés. Hetente telefonhívás,chatelgetés, kéthetente látogatás, együtt kávé, süti, állatkert, stb...


Szerintem jobb lesz majd, ha elkerülsz dolgozni. A tini éveim alatt én is sokkal melankolikusabb voltam,sőt, még akkor is, amikor munka mellett tanultam. Aztán így, hogy már csak a munkára koncentrálok, több a szabadidőm, az életkedvem, stb.


Fel a fejjel, minden rendben van :)


22L

2019. aug. 18. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Szintén 18 éves vagyok, lassan már 19 és fogalmam sincs mit kezdjek az életemmel. Engem is megrémített a gondolat, mikor felnőtté váltam és borzasztóan aggódom a jövőn miatt. A koromhoz képest szinte teljesen önállótlan vagyok, alig van olyan dolog, amit meg tudok oldani egyedül. Jövőre fogok érettségizni, de még elképzelésem sincs hogyan, merre tovább. A tanuláshoz sincs semmi motivációm, fogalmam sincs mi érdekel... Elég reménytelennek érzem magam.
2019. aug. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, hogy írtatok. Nekem van több féle elképzelésem is, hogy mit szeretnék csinálni, de ugye a sorsot nem feltétlen mi irányítjuk. Bármi történhet idő közben.

Remélem, ha találok munkát, meg tanulok még közben, nem lesz időm ilyeneken aggódni, hanem csak leszek.

Tudom, hogy tök normális, hogy felnő az ember, de megrémiszt a gondolat.

Köszönöm még egyszer mindenkinek. Szép napot Nektek és sok sikert az életben.

2019. aug. 19. 08:01
 7/8 anonim ***** válasza:

Szeretni fog valaha valaki?

-En szeretlek!

2019. aug. 19. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Nem vagy egyedül a gondolattal.:) Én 19 vagyok, most megyek egyetemre, vannak terveim azzal kapcsolatban hogy mit akarok csinálni, pozitívan látom a jövőt, és még emellett is retteg tőle egy részem. Mert felnőni tényleg félelmetes, a gondolat hogy majd elköltözöl, ritkábban látod a családodat, esetleg eltávolodsz barátoktól is (nekem sajnos másik városban fog továbbtanulni a hozzám leközelebb álló barátnőm), eleve a felelősség gondolata, hogy most már magadra vagy ítélve. De a gyakorlatban ez szerintem fokozatosan zajlik, ahogy idősödsz egyre könnyebben fogsz alkalmazkodni, és jó esetben kapni fog segítséget is, szóval nem lesz itt gond.:)

Szóval semmi gond, a jövő nincs kőbe vésve, lehet 5 munkahelyet is megjársz majd mire megtalálod ami érdekel, lényeg hogy ne add fel a keresést. És persze hogy szeretni fognak ha nyitsz az emberek felé, idővel rájössz majd hogy nem vagy teljesen egyedül, a rettegés pedig fokozatosan elmúik.:) Az életet sajnos nem lehet lelassítani, bár elég sokat megadnék érte ha így lenne, az egyetlen amit tehetsz hogy élvezni próbálod az apró dolgokat is, és kihasználasz minden lehetőséget. Szóval fel a fejjel, rendeződnek majd a dolgok.:D

2019. aug. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!