Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Normális vagyok? Változnom...

Normális vagyok? Változnom kéne? Ha igen, akkor hogyan?

Figyelt kérdés

Nem akarok senkivel beszélni, nem érdekel mások fájdalma, magamba folytom az érzelmeimet, a könyvekbe merülök, nem foglalkozom azzal ha (akár fizikailag, akár mentálisan) bántanak az osztálytársaim, vagy a nagyszüleim. De amikor egyedül vagyok, könyv vagy telefon nélkül, akkor rámtör a szorongás.

Van egy kitalált barátom, persze tudom, hogy nem létezik, de a fejemben hozzá szoktam beszélni, ha félek, akkor rá gondolok és megkönnyebbülök. Ez azóta van, amióta egyszer majdnem öngyilkos lettem.

A másik dolog az pedig az, hogy nem tudom elfogadni magam.

L



2019. aug. 19. 21:19
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
62%

Nos, ez minden bizonnyal a társasághiánya okozhatja...

De ha te így érzed jól magadat, miért változtatnál rajta?

Nem hinném hogy ok nélkül ez felmerült volna benned...

Mi az, ami a változás felé invitál?

Miért menekülsz a könyvek világába?

Rengeteg kérdés, de ezekre csak te tudod a választ, mint ahogyan arra is, hogy meg kellene.e változnod, vagy hogy mik is a valódi hibáid.

Ülj le, és morfondírozz el néhány dolgon, de ne úgy, hogy más mit gondol, mond... hanem saját észérvekkel, gondolatokkal...

Sok sikert kívánok a továbbiakban!

2019. aug. 19. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
77%
nem normális, de legalább elvagy így, szakember felkeresése indokolt lenne
2019. aug. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
77%
Mindenképp menj el egy pszchiológushoz talán segít kibeszélni.. tudom nehéz és lehet más miatt lettél az aki vagy a környezet miatt, de egy pszchiologussal megérné beszélni.
2019. aug. 19. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Azért tettem fel a kérdést, mert anyám pszichológushoz akar küldeni. Pedig nekem nincs szükségem senki segítségére...
2019. aug. 21. 18:57
 5/13 anonim ***** válasza:
pedig, de, én is így voltam, igaz én nem lettem jobban tőle, de azért mégis meg kéne próbálni
2019. aug. 21. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jártam fél évig, de nem tudtam megnyílni a pszihológusnak, szóval felesleges időpazarlás volt. Egyébként meg azt mondta, hogy szerinte már boldogulok egyedül. Csak anya szerint nem.
2019. aug. 21. 20:40
 7/13 anonim ***** válasza:

ez a rész mit takar?


akár fizikailag, akár mentálisan) bántanak az osztálytársaim, vagy a nagyszüleim.

2019. aug. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

#7 A nagyszüleim érzelmileg zsarolnak és folyamatosan belém kötnek, ezt nem szeretném részletezni.

Iskolai bántalmazásról meg biztosan hallottál már...

(A fizikai csak az osztálytársakra vonatkozik)

2019. aug. 21. 20:51
 9/13 anonim ***** válasza:
100%
akkor ez ügyben kéne valamit tenni, mert olyan nincs, hogy ez nem okoz neked semmi rosszat
2019. aug. 21. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Ha pszichológusnak anyuddal beszéld meg,hogy érzel a legnagyobb baj ebben a világban,hogy nem beszéljük meg mással, mert azt gondoljuk nyűg lenne neki nem értené meg fölöslegesen aggódna és te azt gondoljuk erősek vagy.És ez igaz is! De nem kell,hogy egyedül cipeld a terhet sokkal boldogabb leszel ha kibeszéled magadból valakinek akiben megbizol. Tudom nehéz én sokszor magamba gyakoroltam mit mondanék el a világnak.De végül még csak anyumig jutottam. :)
2019. aug. 21. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!