Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » A belső üresség érzése miben...

A belső üresség érzése miben különbözik a magány érzésétől?

Figyelt kérdés
sok helyen olvastam a belső üresség érzéséről, pl. személyiségzavarok esetében (nárcisztikus, borderline személyiségeknél) de nem értem, mi ez. Én a magány érzését ismerem, a szomorúságét is, a depresszió súlyát is ismerem, de nem tudom, ezt értik-e alatta, vagy valami mást. Valaki esetleg körül tudná írni, aki már érzett ilyet?

2019. aug. 21. 20:26
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Az ürességnek pont az a lényege, hogy nem érzel semmit. Fájdalmat és szomorúságot se, csak úgy... vagy. Mint egy üres héj. Létezel, jó esetben el tudod látni a napi dolgaid, ne semmi nem okoz örömet, az eddigi kedvenc dolgaid se, legyen szó ételről vagy mondjuk kedvenc filmről. Nem érzel viszont fájdalmat se, legfeljebb tompa sajgást, és az is hamar múlik.

Elég rossz, ha eljutsz eddig, vissza fogod sírni a fájdalmat is. Bőven van benne tapasztalatom.

2019. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
94%
Én szerintem amikor már semmi/senki nem érdekli, minden mindegy már neki.
2019. aug. 21. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
94%
Hát. Lehet depressziós tünet. Azonban nagy tévedés hogy a nárcisztikus személyiségzavaros ember nem lehet magányos és nem érez semmilyen érzelmet. Bizonyos időszakokban megélhet egy emocionális fázist amikor felismeri az érzelmeket és tud sírni is. Én már láttam nárcisztikust sírni. Lerombolták az önképét és sírva fakadt. Magányos is lehet ha felismerik az igazi énjét és elhagyják. Akkor magányos lesz és mély depresszió alakul ki nála.
2019. aug. 21. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
igen, persze, tudom, hogy a nárcisztikus képes érzelmekre, mondjuk klasszikus szeretetre nem nagyon, viszont az én észrevételem szerint is magányt, fájdalmat meg tud élni, irigységet is, és az is érzelem. de úgy olvastam valahol, hogy az üresség érzését próbálja kitölteni a grandiózus szelffel. legalábbis amikor sikerül neki. de ez nem mindig sikerül. nekem ez az üresség a rejtély, sosem értettem, miről van szó. egy évig voltam nagyon depressziós, de olyan intenzív lelki fájdalmat éreztem végig, hogy távolról sem volt ürességnek nevezhető. Köszönöm szépen az eddigi válaszokat :)
2019. aug. 21. 20:54
 5/11 anonim ***** válasza:

Jhaj, drágám 1 év alatt nem kerülsz a gödör aljára, de a közelébe se igazán. :) 18 éve vagyok depressziós - néha kezelten, de inkább nem. Az ürességérzet sokkal később jön, amikor már a lelkednek és az elmédnek is elege van a fájdalomból, védekező módba kapcsol.

Kérdezz bátran, ha van még mit. Szerintem lesznek válaszok.

Noha talán az egészség/mentális egészség topicban több témára specializált választ kapsz, errefelé sok a troll.

2019. aug. 21. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
hat en most jottem ra, h nekem ilyen uresseg erzesem van. nekem is van szemelyisegzavarom, de nem tudtam, h ez okozza. nice
2019. aug. 21. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:
Szerencsére ez nem depresszióverseny :) Csak érzékeltetni szerettem volna, hogy milyen érzelmeket, állapotokat ismerek, de az ürességet ezek szerint szerencsére nem. Nem voltam benne biztos, hogy nem a kínzó magányt értik-e alatta. Még deperszonalizációt, derealizációt is éltem át, azokat is ismerem. Nem tudom, ehhez hasonlítható-e. Nem magam miatt érdekel a kérdés, másokat szeretnék megérteni.
2019. aug. 21. 21:18
 8/11 A kérdező kommentje:
6-os válaszoló, engem nagyon érdekelne, hogy egy személyiségzavaros ezt hogy éli meg, mit érez/gondol. Köszi :)
2019. aug. 21. 21:19
 9/11 anonim ***** válasza:
6os vagyok. csak egy tanacs. mostanaba elegge felkapott lett ez a narcisztikus tema es mar ra is repultek a magukat pszichologusi szintig repito "coachok". narcisztikus es narcisztikus kozott is rengeteg a kulonbseg, hiszen egy spektrum betegseg. sot, konkretan en mikor voltam terapian ott sok olyan volt (koztuk en is), aki bar kuzdott szemelyisegzavarral, e koze se volt ahhozba bantalmazo tipushot akit lefestenek ezek a cikkek es a coachok. en kb ugy tudnam neked ezt megfogalmazni, hogy egy szemelyisegzavaros rossz onkepet tart fennt onmagarol amiket gondolati torzitasokkal er el. igazabol csak a vilagot erzekeli kicsit maskepp. a tulkompenzalas csak egy megkuzdesi mod arra, hogy az altala velt fenyegeteseket elharitsa. ha gondolod privibe jobban kitudom fejteni, ide nem akarok sokat irni
2019. aug. 21. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
sot, tovabbmegyek. aki belekerul egy ilyen bantalmazo kapcsolatba az maga is szemelyisegzavaros. na persze nem biztos, h a spektrum vegen all, de bizony vannak olyan viselkedesi mintai amik beleviszik egy ilyen kapcsolatba
2019. aug. 21. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!