Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Akinek nincs senkije, annak...

Akinek nincs senkije, annak ki segít ha kórházba kell mennie vagy más olyan élethelyzetben, ha az egészségi állapota gátolja valamiben?

Figyelt kérdés

Akinek nincs se családja, se barátai, ismerősei, se egy közelebb álló munkatárs, szóval senkije sincs. Vagy ha esetleg orvoshoz kell mennie, el tud jutni még oda, tehát járóbeteg, de az állapota miatt pl. alig tud boldogulni egyszerűen elvégezhető dolgokkal is, mint mondjuk személyes adatok megadása, tájékozódás (de nem demens az illető vagy ilyesmi). Vagy például bevásárlás, stb. ha már az is nehezen megy.

Függetlenül attól, hogy ha fiatal vagy idős szorul segítségre, ilyenkor mit lehet tenni?



2019. aug. 27. 21:11
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
20%
Na szerinted? Senki.
2019. aug. 27. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
79%

Senki.


Amúgy a bevásárlás pont hogy könnyen megoldható. A tescoból házhoz lehet rendelni. 1000Ft alatt van a szállítási költség ha jól tudom, ami bőven megéri mondjuk heti 1x egy nagy bevásárlás ként.


Felviszik az ajtód elé.

2019. aug. 27. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
37%
Senki. Főleg télen találnak több hetes holttesteket is, jelemzően idős embereket a házukban. Sokszor megfagynak, de elég egy elesés, nem tud segítséget hívni. A szegény idős embereknek nincs okostelefonjuk.
2019. aug. 27. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

1, Lehetséges gondnokság alá helyezni valakit, így a gondnoka segít neki;

2, Lehetséges a helyi családsegítőket felkeresni, akik:

A, segítséget adnak ilyen helyzeteben is, illetve;

B, útmutatást adnak, hogy hova lehet még fordulni ilyen esetekben. Idősek esetében lehetséges a házi segítségnyújtást igénybe venni;

3, A házi dokik ki is járnak ügyfelekhez, ha úgy hozza a sors;

4, A helyi háziorvosi ügyeletet is lehet hívni;

5, Ha valakinek kórházba kell mennie /beutalóval/, akkor előre egyeztetett időpontban meg lehet beszélni a betegszállítókkal, hogy vigyék be az adott kórházba.

2019. aug. 27. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 A kérdező kommentje:
És ha nem idős valaki hanem 40-50? Akkor is kérhet segítségnyújtást? És ha valaki olyan beteg, hogy vizsgálatokra még sikerül eljárnia, megmondják, hogy be kell feküdnie, hoz mindent otthonról, de előbb-utóbb elfogy a tiszta ruha és még tisztálkodó szereket sem adnak ott, nincs olyan állapotban vagy helyzetben hogy hazamenjen érte vagy kimenjen a boltba, ilyenkor mit lehet tenni?
2019. aug. 27. 22:46
 6/16 anonim ***** válasza:
86%
Max. a CSSK munkatársaival tudja felvenni a kapcsolatot, akik a meghatározott szoc. szervektől tudnak ruhát rendezni. Tisztasági csomagot esetleg valamelyik szeretetszolgálat tud adni.
2019. aug. 27. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:

Itthon, táskába, összekészítettem egy hétre való kórházi cuccost.

Több, mint semmi.

Ezért nem merek kutyát bevállalni. Mi lesz vele, ha kórházba kerülök?

2019. aug. 28. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%
Lehet, hogy pont nem én vagyok a célcsoport de válaszolok. Én apám vittem nagyon sokszor egy időben orvoshoz, mert egyedül nem tudott elmenni. Most már el tud menni busszal egymaga, de messze nem egészséges. Szemüveges vagyok és egy szemműtétre szerettem volna pár éve elmenni, de lényegében itt akadt meg a dolog, nincs aki a szemem legyen arra a pár napra, amíg nem vagyok teljesen birtokában a látásomnak. Apámnak van egyedül jogosítványa rajtam kívül, de betegeskedik és közel 100 km-re van a szemészet, ahol a műtétet végeznék. Látva az állapotát, nem feltétlenül bízok meg benne, ráadásul tizenéve vett részt utoljára pesti forgalomban, ismeretlen helyen. Csak itthon kértem a segítségét fékfolyadékcserénél és láttam mit küzd, mire rendesen be tudja nyomni a fékpedált. Más családtag, ismerős, barát egyátalán nincs. Még fiatal vagyok, de nem tudom mi lesz velem idősebb koromban.
2019. aug. 28. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

Ez egy elég szar helyzet, az tény. Egyetemistaként kerültem ilyen szituba, vesekő után a sürgősségin kérdezték, hogy van vki, aki értem jöjjön? Nincs..se család, se barát, senki? Nincs..

Nem akartak elengedni, aztán egy beteghordozóval levittek a kórház bejáratáig, és szánakozva magamra hagytak. Valahogy túléltem, nem volt olyan keserves, mint amilyennek kívülről látszik..

Van Auchan meg más áruházakban is online bevásárlás, házhoz hozzák.

Ha van vmennyi pénz, akkor meg lehet oldani. Vagy összebarátkozni a szomszéddal. De nagyon nehéz helyzet, az tény.

Esetleg ideiglenesen otthonba vonulni, ahol 24órás ellátás van?

2019. aug. 28. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszöm a válaszokat. Megy a zöld kéz. További kommentek is jöhetnek.

Jelenleg nincs ilyen ptoblémàm mint amilyet leírtam. Viszont gyerekkorom óta nem tudok rendes kapcsolatokat kialakítani, igazából senki se keres, egy ismerősöm se, és elgondolkodtam, hogy mi lesz majd később ha segítség kell (az is gáz ha nem lenne családom, akkor mindig megkérni valakit tanúnak ha valami meghatalmazást/egyebet kell írni és kell 2 tanú aláírása).

Van 2 családtagom akik nincsenek 60 évesek (egyikük 20 éves!) és rákosak, segítségre szorulnak, ráadásul olyan állapotba jutott egyikük hogy nem tud járni, de tök fiatal, ha mi nem lennénk nem tudom hogy oldaná meg az életét, nem tudunk költözni és nem akadálymentesített ahol lakunk.

A családomra jellemző a szociális kapcsolatok hiánya, valószínű beleszülettem, szinte gyomoridegem van attól, hogy ez nem változik, de a kiszolgáltatottság lenne a legrosszabb, a sima magányt is jobban viselném.

2019. aug. 29. 08:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!