Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Egyetemre megyek, rettegek a...

Egyetemre megyek, rettegek a magánytól?

Figyelt kérdés

Szoval, volt ket valasztasi lehetosegem. Az egyik az otthonomhoz kozelebbi, a masik pedig egy tavolabbi egyetem lett volna. A legjobb baratnom a tavolabbiba ment, mondta is, menjek vele, tudtam volna vele lakni meg minden. Viszont a szuleimre hallgattam, es a kozelebbit valasztottam. Igy majd random lakotarsakkal leszek a lakasunkban.

Eddig nem ereztem, hogy ez problemat jelentene, viszont az elmult honapban meginkabb rajottem, hogy a baratnom nelkul mar el sem tudnam kepzelni az eletemet, nagyon sok idot toltunk egyutt es mindenben segitunk egymasnak, mindent meg tudunk beszelni. Ami nekem rengeteget jelent, elegge introvertalt, lelkis tipus vagyok. Remalmom az egyedullet.

Szoval ott leszek egyedul, szinte senkit nem ismerek az egyetemrol, es rengeteget sirok amiatt, hogy igy dontottem. Nem is tudom, miert tettem, mert emlekszem, gimiben is nagyon nehez volt 0 ismerossel inditanom, bar utana megismertem a szoban forgo baratnomet. Csak hat nem hiszem, hogy talalkoznek az egyetemen valakivel, akivel ilyen szinten joba tudnek lenni.

Szerintetek tul fogok ezen jutni idovel, jobb lesz?


Igen, tudom, nem a vilag legnagyobb problemaja es lehet, hogy csak magam altal krealt "hiszti", de mar igy valamennyivel jobb, hogy ki tudtam irni magambol.


2019. szept. 2. 01:01
 1/8 anonim ***** válasza:
23%

Szia!


Írj nyugodtan, hátha jobban éreznéd magad tőle.

2019. szept. 2. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
70%
Már lenyomtam 2 évet kb teljesen egyedül. Nem kellemes de telik az idő így is. Viszont hozzá kell tenni, hogy rengeteg ember lesz az egyetemen..kisebb arra az esély, hogy egyedül leszel, minthogy társaságban.
2019. szept. 2. 01:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
56%
Nyugodj meg. Legyél nyitott, barátkozz, biztos találsz majd itt is barátokat. Ha nem, akkor meg fél-egy év után megpróbálhatsz átjelentkezni.
2019. szept. 2. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
40%
Szia! :) hasonló cipőben járok ès èrzek èn is. :) ha gondolod írj nekem is nyugodtan. :)
2019. szept. 2. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim válasza:
31%
Szia! Én is hasonlóan vagyok, mint te, csak már másodéves leszek, de még mindig elég magányos vagyok. Nekem írhatsz, ha gondolod :)
2019. szept. 2. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
57%

Kicsit én is félek, hogy sikerül-e majd barátokat találni.

Próbálj beszélgetni olyanokkal, akik szimpatikusak, lehet hogy csak kérdezel valakitől egy-két dolgot, és beindul a beszélgetés.

Ha szeretnél, írhatsz, szívesen beszélgetek veled, tudom milyen ez.

2019. szept. 2. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
40%

Átérzem, most kezdem az egyetemet és mindkét közeli barátnőm máshol fog tanulni, én meg introvertáltként nehezen ismerkedek, és rettegek hogy magányosan fognak telni ezek az évek.

De sajnos ilyen az élet, meg kell tanulnunk nyitni mások felé is, szerintem te is hamar hozzászoksz majd az új közeghez, csak most ijesztőnek tűnik az újdonság miatt.

Ha akarsz beszélni írj nyugodtan.:)

2019. szept. 2. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia! :)

Biztos össze fogsz ismerkedni emberekkel, te magad írtad, hogy gimibe is egyedül mentél, és mégis sikerült. Szerintem egyetemen eleve könyebb hasonló embereket találni, mert ha hasonló óráitok vannak, akkor hasonló az érdeklődésetek is. Lehet, hogy legjobb barátot nem szerzel, de olyat biztos, akivel szünetekben el tudsz beszélgetni, akár neten is nem sulis témákról is.

Én tavaly kezdtem egyetemen, és én sem ismertem senkit, nagyon introvertált vagyok, nehezen barátkozok, de egy lánnyal több gyakorlaton és előadáson együtt voltunk, aztán elkezdünk beszélgetni. Ma már olyan jóban vagyunk, hogy rengeteget találkozunk órákon kívül is :) Ezzel csak arra akartam rávilágítani, hogy a “legváratlanabb” helyzetekben tudsz megismerni embereket.

2019. szept. 3. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!