Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Tudom hogy nem vagyok egyedul...

Bogikati13 kérdése:

Tudom hogy nem vagyok egyedul ezzel a problemaval, de valamiert teljesen bezàrkoztam, es nem merek beszelgetest kezdemenyezni, mert tul fontos szamomra màsok velemenye, hogy mit szolnak hozzàm. Hogyan legyek nyitottabb?

Figyelt kérdés

#magány #szotlansàg
2019. szept. 7. 19:29
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Úgy hogy alakítsd ki azt hogy te ki vagy. Nézz magadba, miért fontos neked mások véleménye? azért mert másoktól alakult ki a te önmagadról a véleményed. De ez nem helyes. Ez kisebbségi komplexus, megfelelési kényszer és a holvagyokén probléma. A szorongás is pont ezért van, mert azonosultál ezekkel a véleményekkel, önbizalmad pedig azért nincs mert nem tudod hogy ki is vagy te. Nyugi! idővel rájössz, kifogod alakítani, de vizsgáld felül magad, foglalkozz magaddal, a gondolataiddal...stb Nyitottabb pedig akkor leszel ha nyitott leszel. :)
2019. szept. 7. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim válasza:
100%

Nos több módszer is van erre hogy melyik jó és mit érdemes kipróbálni azt neked kell eldöntened én a következőkről hallottam:

1. Kényszerítsd magad bele a helyzetekbe amikben kénytelen vagy kommunikálni idegenekkel.Pl.:bulik vagy hasonló. (Na most én ezt nem ajánlanám nem tünik túl jó ötletnek de lehet valakinek ez válik be)

2. Keress esetleg netess csoportot aminek a tagjai hasnló gondokkal küzdenek

3.Próbáld ki a következő relaxációs gyakorlatot:

Lefekszel vagy leülsz egy kényelmes pozícióban, becsukod a szemed és ismételgetni kezded a következőket. "Az ágyban fekszem. Megpróbálok csak magamra figyelni. A külvilág zajai jelentéktelenek." Ezzel egy nyugodt alap állapotba kerülsz. majd folytatod: "Mindkét karom elnehezedik. Arc izmaim ellazulnak, homlokom kisimul. Mellkasi és háti izmaim ellazulnak. Csípőtáji izmaim is ellazulnak. Mindkét lábam elnehezedik." (mindegyik mondatot egymás után 3x elismétled szépen lassan és nyugodtan Példa: Mindkét karom elnehezedik. Mindkét karom elnehezedik. Mindkét kariom elnehezedik. és érezni fogod hogy tényleg ezek az érzések járják át a tested)

Aztán ugyan így végig mész a testrészeiden de most azt mondogatod hogy érzed ahogy átmelegszik kellemesen átjár a meleg.

Ezt követően a következőket mondod magadban: " A szívem szépen egyenletesen mozog. A légzésem lassú is egyenletes. Érzem ahogy a hasamban sugárzó meleg árad.A homlokom kellemesen hűvös. A fejem tiszta" ebben az állaptban maradsz egy pár percig majd lassan megmosgatod kicsit a kezed lábad és kinyitod a szemed. Próbáld legalább naponta kétszer csinálni.

Ez a módszer csak akkor fog segíteni ha a zárkózottságod stresszből vagy szorongásból fakad ugyanis ez csak lenyugtat.

4. Próbálj ki új dolgokat, növeld az önbizalmad. Próbáld meg leküzdeni a megfelelésvágyad és próbáld meg elfogadni hogy nem kell senkinek a véleményétől félni.(tudom eez nagyon nehéz nem is mindenkinek sikerül ezeket a dolgokat legyőzni)

Ez minden ami eszembe jut. Nagyon remélem hogy valamelyik majd segít.

2019. szept. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!