Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek hogy jofejnek...

Mit tegyek hogy jofejnek tartjanak?

Figyelt kérdés

Én egg 16 éves lany vagyok es velemenyem szerint nem vagyok szep es persze masok velemenye szerint is

Sok minden tortent velem az eletben ...

Mit tegyek hogy birjanak az uj osztalytarsaim

Rajtam ugy atneznek pedig probalok beileszkedni de nem negy de aki szep es nem jofej azt minenki birja

Osszeszorul a gyomrom a felelemtol...

Mit tegyek hogy olyan legyek mind ok


2019. szept. 9. 21:54
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Ne akarj másnak látszani, mint aki vagy! Fogadd el magad! Árad belőled a bizonytalanság, hogy fogadjanak el mások, ha te saját magadat sem tudod?? Szeresd meg magad, mindenkiben megvan a szépség. Ne akarj másokhoz hasonlítani és ne akarj mindenkinek megfelelni, mert ez lehetetlen! Legyél igényes magadhoz, legyél kedves, barátságos, jóindulatú, őszinte és kedvelni fognak! Mindenki görcsösen akar VALAKI lenni, aki soha nem lesz. Éveket pazarolnak el lányok feleslegesen önsanyargatással, pedig jófej, helyes fiatalok. Fogadd el magad! Csak akkor fognak mások is!
2019. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim válasza:
100%

Én is sokat küzdök ezzel a dologgal. Amikor tudatosult bennem, akkor féltem. Tanácstalan voltam mint te. Elkezdtem a saját önbizalmam növelni. Én például szaxofonon játszom, és hatalmas siker volt hogy ügyes voltam egy koncerten. Önbizalmat adott. De te tudod hogy mihez értesz, abban érj el sikert, például az nekem segített. Mivel zárkózott vagyok, hanyag volt a testtartásom, hogy minél jobban elvegyüljek. Aztán rájöttem, hogy sokkal jobb érzés kihúzni magam és felemelni a fejem. De amivel kicsit jobban a társasághoz tudtam csatlakozni, azok a hozzászólásaim voltak. Beszélgettem velük, vettem a bátorságot, először csak egy félénkebbhez mentem oda, aztán haladtam feljebb. Most itt tartok, sokkal jobban az osztály tagjának érzem magam mint tavaly. Próbálkoztam azzal hogy dohányzom és akkor bevesznek, de ez nem feltétlenül jó megoldás. Nem is jött be. Az a legfontosabb hogy ne zárkózz el tőlük, mert azzal taszítod őket. Ha meg zaklatnak és direkt bántanak akkor nyugodtan fordulj felnőtt segítséghez!

15/L

2019. szept. 9. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Keress ink hozzad hasonlo, szereny emberkeket, ők hidd el sokkal elfogadobbak!
2019. szept. 9. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%

Ha úgy érzed, nem vagy szép, legyél csinos(abb). Kezdj el edzeni, sportolni. (Bár szerintem minden 16 éves szép, majd megtudjátok, amikor 20 év múlva a régi fényképeket nézegetitek.) Figyelj oda a külsődre, leginkább a fogaidra, a tisztaságra, alakodhoz illő öltözködésre.

Nem baj, ha nem vagy a társaság központja, a "legjobb fej" az osztályban. Nem mindenki tud ilyen lenni, és nem is kell. Attól még lehetsz érdekes, pl. ha művelődsz, érdekes dolgokat olvasol és csinálsz. Lépj ki a komfortzónádból, és keress magadnak olyan hobbit, elfoglaltságot (akár sportot), ami érdekel is, és amivel ki tudsz tűnni a tömegből. Legyen az akár falmászás, fényképezés, zenélés, konyhaművészet, bármi, amiben jó tudsz lenni. (Persze a tanulás is fontos, szerezz sok jó jegyet, tedd oda magad a suliban is.)

Ha másokkal beszélgetsz, őszintén érdeklődj irántuk, tegyél fel kérdéseket, ne csak magadról beszélj (ez gyakori hiba). A legtöbb ember szeret magáról beszélni, hallgasd meg a többieket, ne ítélkezz, és csak akkor adj tanácsot, ha kérik. Ne panaszkodj, vagy sajnáltasd magad. Így nem lesz nehéz barátokat szerezni. (Vannak jó könyvek a kommunikációról, lehet ezeket a képességeket fejleszteni.)

2019. szept. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!