Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányosan az egyetemen?

Magányosan az egyetemen?

Figyelt kérdés
Amióta egyetemre járok (ez a második évem), képtelen vagyok szoros barátságokat kialakítani...Rengeteg embert ismerek, a szak nagy részével szoktam beszélgetni a folyosón, órák előtt/után, esetleg az utcán, de nem tudok szoros barátságokat kialakítani. Szoktam írni onl is a szaktársaimmal, de amikor elhívnám őket valahova, mindig van valami kifogás...Most órája van, most nem ér rá, túl későn van, túl korán, nincs kedve ehhez, nincs kedve ahhoz...Nem vagyok nyomulós meg semmi ilyesmi (bár szeretek bolondozni) sőt, kimondottan csendes tudok lenni. Nem csak velem nem barátkoznak, azt vettem észre, mindenki el van havazva vagy inkább egymaga depizik. Szorosabb barátságokat eddig egyedül külföldi cserediákokkal sikerült kialakítanom, de ők sokszor csak egy fél évre/évre jönnek és utána nagyon hiányolom őket. Vannak baráti társaságok az egyetemen, de ezek volt gimis klikkek...:/

2019. okt. 5. 20:20
 1/7 anonim ***** válasza:
30%
Egyetemista koromban én is kissé magányos voltam. A legjobb megoldás, esténként lejárni az egyetemista kocsmá(k)ba. Túl későn jöttem erre rá, sajnos.
2019. okt. 5. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
22%

Igeeen?? Mit is szeretnél? Egyetemek általában ilyenek. Ritka, hogy komolyabb barátság tudjon alakulni csoporttársak között.


Ha ilyet akarsz, akkor szélesíteni kell a kört. El kell járni egyéb egyetemi programokra, ís egyegemen kívül is lehet ismerkedni. Hobbik, sport által pl....

2019. okt. 5. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Huh, picit megnyugodtam, hogy nem vagyok egyedül. De sajnos erre nincs jó megoldás szerintem. Az egyetem nem erről szól, vagy ritkán lehet kifogni jó csoportokat! :(
2019. okt. 6. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nem kell ezt a dolgot túlreagálni.

Divat az egyetemet a bulizás, haverkodás, és eszeveszett mennyiségű d*gás fellegvárának beállítani. A valóság azért ennyire nem idilli. Igen, van, akinek erről szól az egyetemi lét. Másnak meg inkább a tanulásról, és a jövője megalapozásáról. Nem kell kétségbe esni, ha nem az egyetemi évek alatt lesz életed szociális csúcspontja. Meg hát: nem csak intézményen belül lehet barátkozni. ;)

2019. okt. 7. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
53%
Szia! Sajnos nagyon átèrzem. :/ Nekem mondjuk soha nem volt sok baràtom sem gimibe sem általános suliba. Abban bíztam ,hogy egyetemen majd más lesz. De nem így lett. Èn is probáltam ismerkedni ,mint a suliba mint a koliba , de nem tudtam 'beilleszkedni" így teljesen magányos vagyok a suliba ès a koliban is . :( Szóval fel a fejjel! Nem vagy egyedül , próbálj máshol barátkozni. Èn is ezt teszem. :)
2019. okt. 7. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Melyik egyetemre jársz?
2019. okt. 8. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Bocsi, hogy eddig nem reagáltam, elfeledkeztem a kérdésről. Debreceni Egyetem BTK egyébként (remélem senki olyan nem válaszolt, akit ismerhetek :D). Pár volt osztálytársammal szoktam néha beszélgetni, elmenni velük ritkán, de velük is inkább a vizsgák a téma, úgy látszik ezek az évek tényleg erről szólnak...Illetve engem érdekel a tudományos kutatás, ha meghívnak vagy nyílt az alkalom, szoktam járni konferenciákra, eseményekre is, néha egyedül, néha belebotlom ismerősbe, továbbá igyekszem az oktatókkal is kedves/barátságos lenni. Van, aki vevő rá, van aki nem. Alapjában véve én is inkább introvertáltabb vagyok, én elvagyok egyedül is, de ha van egy jó ötletem/sztorim vagy bármim, azt szeretem megosztani másokkal, leginkább élőben, csak sajnos a kommunikáció annyira leszűkült az online chatelés formájára...:/ Nekem nem maga az ismerkedés esik nehezemre, én idegeneket is leszólítok (ha egyedül van és nem a klikkjével), de közel kerülni valakihez már nem olyan egyszerű, mert ez időt és energiát igényel, ami egyetem során ugye sokszor nincs meg...
2019. dec. 29. 21:54

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!