Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért nem hiszik el az emberek...

Miért nem hiszik el az emberek, hogy én szeretek egyedül lenni - és mit tehetek?

Figyelt kérdés

Engem tényleg nem zavar az egyedüllét, sőt, így érzem jól magam.


Az elbeszélések szerint nagyon kislány koromban szupernyitott voltam a világra, minden emberhez odamentem, mindenki érdekelt, a szüleimnek nagyon kellett vigyáznia rám. Ez úgy 4-5 éves korom körül elmúlt, azóta egyedül szeretek lenni.


Mára 42 éves vagyok, sosem volt igazi párkapcsolatom (és abból is csak 2), de nem is hiányzik (van valaki, akivel kvázi együtt vagyunk, de hetente csak párszor látjuk egymást és ez így pont jó).


A kollégáim állandóan nyaggatnak, hogy menjek ide-oda velük, meg hogy járjak társaságba, ismerkedjek, de ez engem nem érdekel.

Nem vagyok egy mufurc, életunt valaki, igazából általában jókedvű vagyok és jó kedvre is derítem az embereket - talán ezért tűnik hihetetlennek, mert "de, te olyan jó arc vagy".


Többször elmagyaráztam már sokaknak, hogy a látszat ellenére nekem megterhelő emberek között lenni, de nem akarják elhinni - azt hittem, ha sokszor nemet mondok, majd abbahagyják. Sajnos az is a gond, hogy néha belemegyek, de ilyenkor nem érzem jól magam (ami kívülről megint csak nem látszik).


Konkrétan megsérteni vagy megbántani senkit nem akarok, de nem értem a hitetlenkedésüket és nem tudom mit tegyek azon kívül, hogy sorozatban nemet mondok.


2019. okt. 8. 21:07
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Az ember alapvetően társas lény, vannak, akik a magányba belebetegednek. Te vagy a ritka kivétel, akinek így a tökéletes. Sok magányos embert sajnál a környezete.
2019. okt. 8. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
26%
Gyereket sem szerettél volna soha?A legtöbb nő szeretne gyereket.
2019. okt. 8. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

1-es, szerencsére engem nem sajnálnak, inkább csak csodálkoznak, mert aki nem ismer, annak társasági embernek tűnök - valószínűleg itt a bibi.


2-es, érdekes, de sosem. csak ritkán jutott eszembe, hogy vajon később megbánom-e majd, mert amúgy imádom a gyerekeket, de egyre inkább kiderül, hogy őket is csak pár órára vagy napra és utána örülök, hogy nem én vagy az anyjuk.

2019. okt. 8. 21:33
 4/4 anonim ***** válasza:

Mi az, amivel töltöd az időd egyedül?


Szerintem örülhetsz, hogy többször hívnak, mint szeretnéd, másoknak inkább az a gondja, hogy kevesebbszer.

Akik hitetlenkednek, nem kérdezik meg, mit tevékenykedsz egyedül?

2019. dec. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!