Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Jól tettem hogy megszakítottam...

Jól tettem hogy megszakítottam teljesen a kapcsolatot az engem bántó emberekkel és elmegyek mellettük?

Figyelt kérdés

Középiskolában egy jóindulatú, kicsit lúzer srác voltam aki mindenkivel haverkodott, de senkinek nem vált a barátjává. Ha kellett kihasználtak, de utána simán kibeszéltek, kiröhögtek! Az iskola vége felé teljesen ellenem fordultak, mert beleszerettem egy lányba (viszonzatlanul) aki A menő srácért volt oda. Gúnyoltak a hátam mögött, majd amikor szembesítettem őket, többen beismerték hogy rosszat tettek velem de mégis megszakították a kapcsolatot. Egyszercsak nem csörgött többet a telefonom (akkor nem volt mobilinternet meg internet se nagyon), így telt el több év. Közben már dolgoztam, de ezek miatt a sérelmek miatt nem mentem egyetemre! Szocfóbiám lett. Elköltöztem, dolgoztam és lett pár barát-haver. Itt is megvolt az hogy én voltam a társaság lúzere, akit azonnal lecseréltek ha volt jobb. Pl elmentünk egy fesztiválra két “barátommal” de 10 perc után otthagytak egyedül mert csatlakoztak egy menő emberke meghívására hozzájuk, ahova engem nem hívott meg! Ott álltam tök egyedül!

Ezután 1 évvel súlyos, halálos kimenettel is végződhető betegségem lett sajnos. Ekkor kaptam meg újra a törődést! Bekerültem a kórházba és közben kicsináltak a hátam mögött! Kibeszéltek, pletykáltak, később már senki nem jött be hozzám, nem érdeklődött utánam. Azt mondták rólam, hogy fura srác voltam (!) amúgy is, lúzer vagyok, foglalom a helyet az irodában. Pletykákat találtak ki (hogy aids-es vagyok vagy drogfüggő) és ezeket terjesztették, gúnyolódtak. Ekkor határoztam el, hogy meggyógyulok és elfordulok ezektől az emberektől! Igaz, hogy mindig könnyű céltábla voltam, mert mindig viccelődök, látszik hogy béna vagyok és soha nem vágok vissza, félek az erős emberektől!

A gyógyulásom óta (5 éve) elköltöztem újra, messzebbre, de néha véletlenül összefutok ezekekkel az emberekkel. Próbálnak megszólítani, köszönni, de a párommal elmegyünk mellettük! Rájuk nézek és elfordítom a fejemet, tovább megyek. Nővérem mesélte, hogy most bunkónak és a pénze miatt lenézőnek mondanak, de már nem érdekel! Úgy érzem ezek az emberek lehúztak, kigúnyoltak, így nem érdemelnek egy köszönést sem! Legutóbb azzal találkoztam aki mindig jófejeskedett velem, de ő találta ki a drogos pletykát is! Én kibeszéltem neki a lelkemet, majd azt mondta másoknak, hogy drogelvonón vagyok. Haha. Előtte meg az akart odajönni hozzám, aki a középiskolában a pletykái miatt megverettetett engem, úgy akart csinálni mintha nagy öreg cimborák lennénk. Elfordultam és mondtam a páromnak “nem tudom ki lehet ez az alak, gyere menjünk arrébb” (persze elmeséltem utána)

A párom igazat ad nekem és én is jobban érzem magam nélkülük! Viszont bunkónak érzem magamat, de még mindig jobban annál, mint amikor szóba álltam egy-egy ilyen emberrel! Pl egyszer az előző barátnőm jelenlétében mondta rám az egyik “barát” : “na mi van aids-es, te élsz még?” és röhögött, majd megboxolt viccelődve! Nagyon nagy poén valakit aids-esnek beállítani aki rákos volt és le volt fogyva 45 kilóra. Persze amikor beteg voltam, elfelejtett és fel se vette nekem a telefont, de nekem jófejnek kellett volna lennem vele, mert régen ismertük egymást!


Jelenleg nincsenek barátaim, csak a párom! Jól megvagyok így! Vannak emberi kapcsolataim a munkavállalóim által, de egyikükkel sem barátkozok! El is neveztek “a magányos farkasnak”, de nem zavar. Szerintetek jól tettem, teszem hogy ignorálom őket és nem bocsátok meg ezeknek az embereknek? Tudom, hogy nagy erény a megbocsátás, de a példa azt mutatja, hogy az emberek nem változnak. A gyerekünk 6 éves, nem szeretném ha “viccből” drogosnak meg aids-esnek hívnának előtte, én meg tűrném mosolyogva mint régen mindig-mindent.


2019. okt. 14. 08:56
 1/9 anonim ***** válasza:
96%
Jól tetted. Azt mondjuk nem tudom, hogy ehhez miért kellett egy novellát kiírni.
2019. okt. 14. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
66%

“A gyógyulásom óta (5 éve)”

“A gyerekünk 6 éves”


Na mesélj még, kislány. Napi kamu megvolt mára is. És mi ez a fétised, hogy felnőtt férfinak adod ki mgad?

2019. okt. 14. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Felnőtt vagy, apuka vagy, alkalmazottaid vannak, ugyan ne itt várj már megerősítést, a döntéseid a tieid.

Borzasztó, ahogy veled bántak, ez tény, de ne legyél az a lúzer, aki még mindig ezen rugózik és bűntudata van. Éld az életed, senkinek nem tartozol elszámolással.

2019. okt. 14. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Az, hogy e kérdést feltetted azt sejteti, hogy nem tudod lezárni magadban ezt és még mindig érdekel "miket mondanak hátad mögött".

Borzalmasan, embertelenül bántak veled, igen. Szerintem érdemes lenne segítséget kérni pszichológustól (nem szégyen segítséget kérni de hasznos), hogy el tudd engedni ezt. Jelenleg is kötődsz ezekhez a bántalmazókhoz és az általuk benned generált érzésekhez, gondolatokhoz, egyéb esetben nem várnál megerősítő, helyeslő kommenteket és e kérdés sem született volna meg.

2019. okt. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

1: köszi, ki akartam írni magamból és megelőzni a kamuzással vádoló hozzászólásokat

2: ami nem sikerült, te beteg vagy. Tanulj meg számolni, tudod attól lehet gyereke valakinek hogy utána rá beteg lesz. Súgok, 9 hónap a titok nyitja. Abban igazad van, hogy gyógyultnak csak 5 év után mondtak az orvosok de ez se hangzott el szakmailag, csak zárójelben.

3: köszi!

4: igen, meghatározza sajnos a mindennapjaimat, mert ebben a közegben tanultam bele a közösségi életbe. Ezért vagyok érzéketlen mindenkivel szemben aki nem a szerettem. Ezért nem megyek el még a saját magam által szervezett csapatépítőre se!

2019. okt. 14. 09:45
 6/9 anonim ***** válasza:
Ezért lenne érdemes segítséget kérni, mert kiárod magad az életből, gondolom ez egyfajta önvédelem a "nem megyek el inkább, mert sok ember előtt ki tudja mi történik, megalázhatnak beszólnak" vagy hasonló félelem. Én is hasonlókat éltem át és így viselkedek, cserébe viszont egyhangú az életem, mert félek nyitni, konfortzónából kilépni a sok éven át tartó bántalmazás és volt "barátaim" sok éven át tartó baráti kapcsolat utáni árulása miatt bizalmat szavazni bárkinek.
2019. okt. 14. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Jól teszed, hogy direkt bunkó módon viselkedsz. Ezek az emberek csak azért közelednek most feléd, hogy pletyka alapot szolgáltass, aztán megint kiröhöghessenek. Ha mindig kerülöd őket, egy idő után már nem lesz min csámcsogniuk, ezt meg ők nem szeretnék.
2019. okt. 14. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%

“ 2: ami nem sikerült, te beteg vagy. Tanulj meg számolni, tudod attól lehet gyereke valakinek hogy utána rá beteg lesz. Súgok, 9 hónap a titok nyitja. Abban igazad van, hogy gyógyultnak csak 5 év után mondtak az orvosok de ez se hangzott el szakmailag, csak zárójelben.”


Hogyne. Rákosan, kemo- és sugárkezelések közt te gyereket csináltál. Na ennek nézz utána kicsit..

2019. okt. 14. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Ugye tudod hogy nincs két egyforma rákos megbetegedés? Nem úgy működik hogy “megkapod A sugárt és A kemót”, ez nem torokgyulladás amire kapsz 5 nap antibiotikumot. Még azonos betegség esetén is egyéni a terápia. Számolni meg tanulj meg! Gyerek születése után védhetetlenné válik valaki talán? Így képzeled?! Mondjuk jó lenne.
2019. okt. 15. 09:40

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!