Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Néha nem érzitek úgy, hogy...

Néha nem érzitek úgy, hogy ezt az egész világot csak álmodjátok? Másképp megfogalmazva: hogyan győznétek meg az ellenkezőjéről?

Figyelt kérdés

2019. okt. 15. 20:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Nem tudsz belöle felébredni. Elegendö èrv?
2019. okt. 15. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
83%
Folyton ezt érzem meg azt h rajtam kívül nincs más.Illetve mindenki a közös tudatom része.De nem tudom mi a lényege az egésznek főleg a szenvedés részét nem értem.Ha tehetném inkább nem léteznék mire való ez az egész ???
2019. okt. 15. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Én azt érzem, hogy a pokolban vagyok.:(
2019. okt. 16. 00:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

De.. Sokszor elgondolkozom, hogy mivan ha az egész eddig történteket csak álmodtam és egy nap majd felébredek. De ez nem lehetséges.

1.nem tudsz felkelni

2. Az álomban mindig vannak oda nem illő dolgok amiket a tudatalattid okoz

3. Annyira valóságosnak érzem a vizet/ hideget/meleget hogy tuti nem álmodom

4. Iskolában/munkahelyen új ismereteket tanulok ha álmodnék akkor nem tudnék csak úgy a semmiből információkat előszedni. Csak ha már valaki előtte megtanította álmodban sem tudsz olvasni ha valóságban még nem tanultad meg.

Érdekes dolgok ezek. Sokan gondolkozom ezen.

2019. okt. 16. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szolipszizmusnak nevezik azt, mikor valaki úgy érzi/hiszi, a világ csak az ő tudatának a kivetülése, és ő az egyetlen valódi lény.


Tizenévesen gondolkodtam csak ilyenen, de a világ tele van olyan komplex rendszerek leírásával, összefüggésekkel stb., amit kutató-fejlesztők ezrei kell, hogy feldolgozzanak. Nem tartom magam akkora észnek, hogy olyan dolgokat álmodnék meg, amik túl mutatnak a saját felfogási képességeimen.

2019. okt. 16. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

De ha mégsose keltettek fel honantudjátok mi az idézők Jeles valóság jelhalmaz mind..

Én megvagyok róla győződve h csak egy létező van az örök létben a többi csak reflexió...

2019. okt. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Mindig az a valóság, amire tudatosak vagyunk. Vannak tudatállapotok, mint az alvás, a jelenlét (meditáció), álmodozás, ábrándozás. Elménk és anyagi testünk érzékszervei által erre a világra vagyunk hangolva, tehát itt van a tudatunk.
2019. okt. 20. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
érzem azt hogy szürreális a valóság, és nem én mozgok ebben, nem én csinálom a dolgokaz
2022. júl. 14. 00:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!