Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ha valaki kevés pénzért...

Ha valaki kevés pénzért dolgozik, emiatt egyedül van és magányos, Miért őt hibáztatják az emberek, Miért nem az államot?

Figyelt kérdés
Azt gondolom,Ha valaki keveset keres az nem az ő szégyene hanem az államé.Ugyanis az állam feladata lenne rendezni a béreket minden szakmában,minden területen.Az hogy ez 2019-re sem történt meg nem a dolgozók hibája.Ha pl.egy bolti eladó is meg lenne fizetve,könnyebben találna párt,mert nem utasítanák el azzal az indokkal hogy még saját magát sem tudja eltartani nemhogy egy családot.Én az elmúlt 30 év kormányait hibáztatom a szegénységért és a sok egyedülálló emberért.
2019. okt. 16. 22:42
1 2 3 4 5 6 7 8
 1/80 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem ez nincs összefüggésben.

Ha tetszik valaki akkor nem a keresetét fogod nézni normális esetben.


Másrészt ha kevés a fizetésed, akkor miért nem váltasz másik munkahelyre vagy munkakört ahol jobban megfizetnek?

2019. okt. 16. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/80 anonim ***** válasza:
33%

Leírom a tipikus, Gyakoris választ!


"Mert az ő hibája! ÉN, 12 órás, fizikai munka mellett, 16 évesen letettem a nyelvvizsgát, majd 1 év alatt a BME IT doktora lettem, esti sulin, és most a NASA senior mérnök project managgere vagyok, 19 évesen! Ha valaki akar, az tud tanulni!"


Böff.

2019. okt. 16. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/80 anonim ***** válasza:
64%

Párom kereskedelemben dolgozik. Délutános műszakban többet keres mint én diplomás közalkalmazottként.


Kevesled a pénzed? Miért nincs piacképes szakmád? Miért nem mész ki külföldre dolgozni? Miért akkora nagyok az igényeid?

2019. okt. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/80 anonim ***** válasza:
43%

2. vagyok.


Tessék, máris itt a 3. a "Menyé kűfődre!" meg a "Mé nem tanúsz?" válasszal.

2019. okt. 16. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/80 anonim ***** válasza:
29%

Kormánynak semmi köze.


A családunkon belül van egy kft, egy nonprofit és egy alapítvány. Nem vagyunk gazdagok, de látom hogyan működik egy vállalkozás.


A fizetésedet a piac befolyásolja és hogy a munkáltatód mennyit tud rászánni. Az állam nagyon nem tud beleszólni.


Az a szép a mai világban hogy ha nem tetszik a fizetésed, mert szerinted piaci viszonylatokban alacsony átmehetsz máshova. Ha meg az általad elvállalható munkák fizetése nem tetszik tovább képezheted magad.


Pl.: Nem mondom el a kftnk, de egy mikrovállalkozás. Tegyük fel, hogy van 200 ezer forgalom egy átlagos napon. Annak termékektől függően más a haszonrátája. Van ahol előre megmondják, hogy csak 20%ot tudunk rárakni és van ahol nincs megszabályozva, de ha mondjuk 30%nál többet rakunk rá akkor nem veszik meg.


2 fajta áfakulcsal dolgozunk. 5 és 27 százalékossal. Szóval még azt is vond le.


Fizetni kell a bérletidíjat, rezsi, biztosítást, félre kell rakni pénzt random elromló dolgokra. Pl.: ha elromlika rács az kiszállásal mindennel minimum 30nál kezdődik.


Elromlik a kassza. Legolcsóbb 100 ezernél kezdődik. Stb... ezt bele kell kalkulálni.


Az emberek után járulékokat kell fizetni.


Stb...


Olyan rejtett költségek vannak amikbe nem látsz bele. Ha az állam hírtelen azt mondaná, hogy "A bolti eladók keveset keresnek. Legyen nekük fix 2 ezres óradíjuk".


Akkor következő nap valószínűleg vagy nem lenne munkája szegény bolti eladónak, mert nem brahiból nem fizet neki többet a munkáltató.


Vagy az árak olyan szinten megemelkednének, hogy az a vásárló sinyli meg. Amit a példabeli bolti eladó is elszenved, mert neki is vásárolni kell valahol.


A fenti csak egy lebutított példa.


Ha nem tetszik a fizetésed tanulj tovább és emeld a piaci értéked vagy kezdj el vállalkozni. Csinálj akármit, csak ne azt amit most és ne az államot hibáztasd a saját inkompetenciád miatt.

2019. okt. 16. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/80 A kérdező kommentje:
Érdekes hogy az átlagemberekre soha nincs pénz bárki van kormányon.Egy átlagember mindig annyit keres hogy ne haljon élen.És ez így megy már 30 éve.
2019. okt. 16. 23:12
 7/80 anonim ***** válasza:
70%

Ha nem tetszik a fizetésed, tanulj tovább.

Ez eddig szép és jó, de ha szar a fizetésem, miből fizetem a tanfolyamot? Teljesen mindegy, hogy nyelvvizsga, okj, posztgraduál, minden pénzbe kerül, és nem kevésbe.

Pl én most egy szimpla két féléves felsőfokú szakképzésért kifizetek 500ezer Ft-ot. Diákhitelből közel 30 évesen is, mert a (gyk-s nagyotmondók között ultragáz, amúgy kábé átlagosan szar) fizetésemből évek alatt se tudnék ennyit félretenni.

De ugye ezt is vissza kell majd fizetni, szóval ha mondjuk keresek 20-30ezerrel többet, ha el tudok az új szakmámban helyezkedni, az megy a hitelre, anyagi szempontból ott vagyok, ahol a part szakad...

2019. okt. 16. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/80 anonim ***** válasza:
64%

6# Nyílván azért meg nyaralni az átlag, azért vezet autót az átlag, azért jár egyetemre az átlag, azért jár el moziba, az átlag, jár el barátokkal szórakozni az átlag stb...


Miről beszélsz? :D

2019. okt. 16. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/80 A kérdező kommentje:
Múltkor megnéztem a tévében egy kb.20 évvel ezelőtti közéleti műsort és ugyanazokról a problémákról beszéltek benne amik most is vannak.Mintha egy 2019-es voln
2019. okt. 16. 23:18
 10/80 anonim ***** válasza:
0%

"Ez eddig szép és jó, de ha szar a fizetésem, miből fizetem a tanfolyamot? Teljesen mindegy, hogy nyelvvizsga, okj, posztgraduál, minden pénzbe kerül, és nem kevésbe."


Elég sok támogatott ingyenes okj-s képzés van sőt még egy minimális összeget fizetnek is tanfolyam ideje alatt.

2019. okt. 16. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7 8

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!