Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy semminek...

Miért van az, hogy semminek nem tudok örülni az életben és semmi nem érdekel, mint hobbi/elfoglaltság? Depressziós vagyok?

Figyelt kérdés
Régen azért, ha sétáltam egy hangulatos helyen akkor megfogott a légköre vagy ha jó idő volt, akkor jól éreztem magam. Illetve egy jó zenét hallottam, akkor az sokáig a fülemben maradt, de manapság már semmilyen érzelmem nincs. Nem érdekel milyen az idő, nem érdekel, hogy nincs kutyám, a barátnőhiány is már hidegen hagy. Ha egy szép helyen járok, semmi érzelmet nem vált ki belőlem. A csecsemők mondjuk régebben se váltottak ki belőlem semmilyen reakciót. Vagy például egy drága autót se nézek meg ma már, de ugyanez a csajokkal. Régebben még izgultam, amikor egy lány rámnézett, de ma már teljesen hidegen hagy mindenki. A számítógépes játékokkal ugyanez: régen szerettem mindent kipróbálni, ma már elképzelni nem tudom, hogy leüljön és játsszak valamivel, mert letölteni sincs kedvem. Hobbim/barátaim/csajom semmi nincs. Mondjuk most egész nap itthon ülök (államvizsga+szakdoga), de lehet, hogy belefásultam mindenbe és sokszor az okoz boldogságot, ha valami rossz történik és sajnáltathatom magam.
2019. okt. 18. 19:37
 1/2 anonim ***** válasza:

Én is így érzek. Hasonló tüneteim vannak, mint amit leírtál. A pszichológusom szerint nem ártana elmennem pszichiáterhez. De csak önsajnálatba fordulnék, ha kimondaná rám a d-betűs szót.

Szóval hanyagolom :)

2019. okt. 18. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Hát ez engem is érdekelne. Hasonlóan érzek, de pont emiatt szakemberhez sincs kedvem fordulni, pedig valószínűleg kellene. Ha ez még nem is depresszió (nem vagyok orvos), akkor szerintem egyenes út hozzá
2019. okt. 18. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!