Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért van az, hogy felnőttként...

Miért van az, hogy felnőttként életképtelenebb vagyok, mint gyerekként voltam? Van köztetek, aki hasonló helyzetben van?

Figyelt kérdés
Magyarul visszafejlődtem. 26 vagyok, egyetemen vegetálok, nincs keresetem, anyámékkal lakom egyedül és semmi jövőképem. Gyerekként sokkal komolyabb terveim voltak, motivált voltam és el tudtam sok mindent magam intézni. Egyedül ide-oda menni, manapság pedig a 4 fal közül se megyek ki otthonról csak ha nagyon muszáj. Annyit értem el, hogy lett egy jogsim meg felvettek egyetemre, de semmi másban nem léptem előre, víziókban/életfelfogásban pedig inkább csak vissza.
2019. okt. 22. 23:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
86%
Ugyan igy vagyok,nekem még jogsim sincs mert elbasztam azt is:D
2019. okt. 22. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Udv a klubban, diploma van, jogsim nincs
2019. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
95%
Jelen.
2019. okt. 22. 23:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
65%
Na vagyunk páran:D
2019. okt. 23. 00:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
82%

Egyszerűen imádom a válaszokat.


Én egyetem mellett, mikor megrekedtem valami kicsit hasonló helyzetben, először diákmelózgattam, jó szar munkákkal voltam el, majd sajnos eljutottam arra a pontra, hogy passziválgattam a sulit jobbra-balra és eközben minden kis szar melót elvállalgattam. Diszpécserkedtem, telefonálós melók, árufeltöltő, eladó stb. Ezek közben valahogy arra nem jöttem rá, hogy mi akarok lenni,de egyre több dologot ki tudtam zárni , hogy mi NEM akarok lenni és mi az , amit jól esik csinálni, mi az amit nem. Végül a manapság jól szétbombázott vendéglátás jött be , mind anyagilag , mind élvezetes munka iránt. Az egyetemet sajnos/nem sajnos jól ott is hagytam, a szüleim ki is voltak , mert nem "ilyen" jövőt szántak nekem , meg mennyi időt elcsesztem stb.

De én megtaláltam magam, és a többi említett melók közben is , vagy így- vagy úgy , de folyamatosan fejlődtem , kommunikációs képességben, ember és önismeretben , állóképességben stb.

Plussz össze szedegettem baristaképzésre, vágom a magyar borokat , most egy koktélkeverő képzést néztem ki, ki tudja alapon, lehet a következő helyen jól fog jönni.


Most nem azt mondom , hogy menj el dolgozni vagy menj el pultosnak :D de nekem az aktív élet, aktív állandó tanulás bejött. A különbség , hogy én elköltöztem otthonról, és a szüleim előre megmondták , hogy csak az első évben támogatnak, de aztán annyit sem kellett , de ez nem ilyen "jajj mert akkora császár vagyok", hanem mert HATALMAS mázlim volt. Ami nem lett volna, ha nem mozdulok meg.

2019. okt. 23. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
23%
26 évesen volt kb. 5 év vezetői tapasztalatom diákszervezeteknél és civil életben. Előadtam eseményeken, foglalkozásokat tartottam. Önellátó voltam, mert nyaranta 1-1 millát pár hét melóval összeszedtem külföldön (takarító, stb). 4 éve stabil kapcsolatban voltam, összeköltöztünk. Volt egy start-upban résztulajdonom Londonban. Épülő kapcsolatok európaszerte. Épp felvettek egy nemzetközi szervezethez projektmenedzsernek, azt hittem fantasztikus lesz, bár sokat tanultam ott, de azért nem volt a kánaán. Én nem tudom ti mi a francot csináltok, mivel telik az időtök, és miért nem használjátok ki jobban. A huszonéves kor kincs, tiétek a világ, tapsztalatot kell halmozni, utazni, belevágni, kipróbálni, satöbbi.
2019. okt. 23. 00:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
65%

Én még most is életképtelennek tartom magam, pedig elég sok mindent letettem az asztalra. Egyszerűen csak tudom, hogy ennél többet is lehetett volna még.


A 6-os hozzászólónak üzenem, hogy gratulálok a sikereihez, de érdekelne, hogy ő nem érezte úgy azokban az években, hogy "de jól mennek a dolgok csak épp nincs életem"? Én sokszor belefutottam ebbe, mikor mindenki bulizott én meg dolgoztam, mikor nem tudtam egy kapcsolatot kialakítani rendesen, mert hétvégente suliban ültem. Szerintem itt adja fel sok ember és én nem feltétlenül hibáztatom érte őket. Lehet a 20-as éveket érdemes igazán megtolni, de néha elgondolkodom rajta, hogy kevesebb karika lenne a szemem alatt, kevesebb migrénnel küzdenék, ha inkább én is éltem volna 20 évesen a hajtás helyett.

2019. okt. 23. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#6: Ismét egy megmondóember... Gratulálok, hogy olyan közegben nőttél fel, ahol az információk/a karriertanácsok - akár a szüleidtől, akár a spanjaidtól - futószalagon jöttek. Tudod én egy munkáscsaládban nőttem fel, senki nem mutatott irányt, senki nem mondta meg, hogy mit tegyek és mit ne. Ennek ellenére a fél fiatalkoromat töltöttem angol tanulással, de mégsem tudtam eljutni a C1 szint közelébe se, ahogy a kommunikációs képességeimet/EQ-mat se voltam képes fejleszteni. Tudod az egér hiába akar elefánt lenni, ha nincs meg hozzá az adottsága. Magas lóról mindig könnyű osztani az észt úgy hogy bele se tudsz gondolni másnak a helyzetébe.
2019. okt. 23. 13:18
 9/14 anonim ***** válasza:
Én még a főiskoláról is kibuktam, hozzám képest ti az élet császárai vagytok.
2019. okt. 23. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Hát én még csak 20 vagyok, de tartok tőle velem is ez lesz. 16-8 évesen csomó célom volt, motivált voltam, még diákmunkáztam is. Most meg kihiányoztam magam az egyetemről, munka semmi, párkapcsolatomat elba..tam, barátaimmal sem találkozom, nem is érzem jól magam velük.

Tiniként tök jókedvű, beszédes voltam, elintéztem bármit, most meg megszólalni nehezemre esik:D nagyon szar most minden, remélem jovőre találok munkát. Konkrétan semmi tervem, értelme sincs a létezésemnek. 😀

Mondjuk jogsim meg kocsim van, ennek az egynek nagyon örülök.

2019. okt. 23. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!