Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ilyenek az emberek?

Miért ilyenek az emberek?

Figyelt kérdés

Lehet, hogy én vagyok túl érzékeny, de szerintem nem normális dolog az, hogy egy ember, aki addig megbízhatónak, kiegyensúlyozottnak tűnt, kedves volt és figyelmes, egyik pillanatról a másikra undok lesz és szándékosan megbánt.


Párkapcsolatot kerestem évekig, de már feladtam. Minden esetben végül csalódtam, mert kiderült, hogy az illető teljesen másmilyen, mint amilyen volt az első időszakban.

Nekem ez furcsa, mert én mindig ugyanolyan vagyok.


Ugyanakkor gyakran azt látom, hogy az emberek egymásra találnak és boldog párkapcsolatokban élnek.

Ebből nem tudok másra következtetni, csak arra, hogy valamit nem jól csinálok.



2019. okt. 26. 01:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Ez egy olyan kérdés amire nincs egyszerű válasz
2019. okt. 26. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sokan amikor ismerkednek akkor még óvatosak meg nem mutatják meg a személyiségük minden részét. Én introvertált vagyok és emiatt én is nagyon lassan tudtam feloldani az ilyen jellegű gátlásaim.

Meg ez természetes hogy az ember a jó tulajdonságait akarja megmutatni először a másik embernek, főleg ismerkedésnél.

2019. okt. 26. 01:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Na ezért kell őszintének lenni már az első randin. Jobb utólag koppanni?
2019. okt. 26. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"Minden esetben végül csalódtam, mert kiderült, hogy az illető teljesen másmilyen, mint amilyen volt az első időszakban."


Ezt az olyan emberek csinálják akiknek élvezetet okoz ha a másik csalódik benne. Felhasználja a vágyait ellened. Az ilyen személyek vagy nárciszok vagy pszichopaták. Tehát akiben csalódsz az megtévesztett. Egy normális ember nem fog hamis viselkedést mutatni hogy megtévesszen. Velem is volt már ez. Kiderült hogy nárcisztikus az illető. Csak fel és kihasználta a vágyaimat az ő figyelmi szükséglete érdekében. Nem én érdekeltem hanem csak valamit akart tőlem ami a figyelmet jelenti.

2019. okt. 26. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Értem, hogy vannak nárciszok és pszichopaták, de én mindig őket fogom ki?

Nekem néha úgy tűnik, hogy az emberek rajtam állnak bosszút a korábbi csalódások miatt.


Lehetséges, hogy a személyiségem vonzza őket? Ezen hogy tudnék változtatni?


Még valami: nem csak párkapcsolatban, hanem akkor is, ha csak barátkozom valakivel, azt tapasztaltam, hogy miután megszereznek tőlem akármilyen információkat rólam vagy a családomról, később ezekkel élnek vissza, kinevetnek, bántanak.

Például: én Budapesten élek, de a nővérem egy kis faluban él, a családja állatokat tart (sertés, birka).

Vagy pl.: az édesanyám soha nem dolgozott, nem volt munkahelye, édesapám egész életében eltartotta.


Ezek alapján, máris kinevetnek, hogy "parasztok, birkatenyésztők" a rokonaim. Vagy: édesanyám egy lusta, élősködő nő, ami engem is minősít, mert ezt láttam otthon.


Szóval, bármit megtudnak az emberről (ami nem biztos, hogy negatív dolog számára), azzal is visszaélnek.

2019. okt. 26. 07:47
 6/7 anonim ***** válasza:
Igen. Ezt csinálják a pszichopaták,nárciszok. Nem csak párkapcsolatban hanem baráti kapcsolatban is. Bármilyen információt felhasználhatják ellened.
2019. okt. 26. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Sajnos az emberek nagy része ilyen.
2019. okt. 27. 07:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!