Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nagyon gáz így élni?

Nagyon gáz így élni?

Figyelt kérdés

24 éves férfi vagyok, de nincsenek emberi kapcsolataim - barátaim, barátnőm, és soha nem is voltak.


Nem vagyok semmilyen közösségi oldalon fent - Se Facebook, se Instagram, se Twitter, nem élek ilyenekkel, hiszen minek? Gyakorlatilag nem is lenne kit bejelölnöm.


A munkahelyen is alig beszélek valakivel...


Igazából szeretnék barátokat, barátnőt, de mivel én ennyire antiszociális vagyok, így nem találom meg a hozzám illő embereket...


Ha mégis találnék egy hozzám hasonlót, mindig kiderül róla, hogy ő mégsem olyan, mint amilyennek képzeltem, mert neki vannak barátai, fent van facebookon stb.


Úgyhogy szerintem ennyire antiszociális és zárkózott ember nagyon kevés van, mint én.

Még képek sincsenek rólam, csak a hivatalos képek (pl. ballagási).


Változtatni pedig elég nehéz ennyi idő után.


2019. nov. 10. 10:37
 1/8 anonim válasza:
62%

Hat nem is lesznek barátaid ha nem kezdesz el most rögtön megváltozni.

Ismerem ezt az érzést, elég rossz, de itt az egyetlen lehetőség, hogy merész vagy és nem érdekelnek a kurdarcok. Legyél jófej, kezdeményezze beszélgetéseket, hivj meg embereket valahova, kínál-e őket cigivel, akármi, érted.

És ha végre lett pár barátod, onnan már csak fejlődni kell. Legyél nyílt, ismerkedj barátaid baratjaival, csinálj facebookot, a lényeg, hogy meg kell nyilni, fejleszteni kell az önbizalmad, és meg egyszer, vállalni kell a ballépéseket, de nem kell miattuk összetörni.

2019. nov. 10. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Én hasonló vagyok a leírtak alapján, bár nekem van Facebookom, de ez az égvilágon semmit nem jelent. Ha gondolod írj.
2019. nov. 10. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Kezd el szépen lassan felépíteni az életed.


Pl.: Alakíts ki normális online jelenlétet, hogy ha egy potenciális baráttal, barátnőval vagy akár csak egy munkatársal ismerkedsz, beszélgetsz tovább tudd folytatni az interneten anélkül, hogy egy 15 percen mini előadást kéne előadnod, hogy "Mért nézki úgy a facebookom vagy instám ahogy".


1-2 év alatt szépen feltudod építeni képekkel és barátokkal. Meg amúgy is a facebookon betudod jelölni, hogy senki se lássa hány barátod van.


Instán meg bekövetsz random embereket, akiknek kis hányada vissza követ majd kiköveted őket. Így lazán összeszedsz 200-300 követőt, ami átlag ember szemmel nézve jó.


Hozd fel a személyiséged. Azaz töltsd le a Tindert vagy egyáb online ismerkedős appot és beszélj mindennap emberekkel. Heti szinten találkozz akár több emberrel is. (Igaz ez az elején nem fog menni).


Minden adott alkalommal menj el különféle eseményekre. Pl.: Egy párt ifjúsági tagozatában voltam és kb minden héten lett volna valamilyen program amire elmenjek és kb 10 emberrel beszéljek.


... de ehez hasonlóan regetegn szervezet van.


Vagy csak önkénteskedj arra kényszerítve téged, hogy emberekkel kommunikálj.


Pl.: Nem rég barátnőmmel a Margó irodalmi fesztiválon önkénteskedtem. Kb 15 emberrel beszéltem többet a többi önkéntes, szervező és egyébb ott dolgozók közül és annyi embert segítettem ki a fesztiválon résztvevők közül hogy megsem tudnám számolni.


Rengeteg dologgal tudod a határaidat feszedetni úgy hogy rákényszerűlj más emberekkel a kommunikációra.


Egy idő után egyre jobb leszel benne majd egyre kényelmesebben érzed magad a különféle szociális szituációkban és majd ezek után jönnek a barátok és a barátnő.


Kezd el sportolni. Az is növeli az önbizalmat és jobban fogsz kinézni.


Meg légy ápolt kinézetű. Itt a ruhára, hajra általános tisztaságra és férfias szörtelenítésre gondolok.


Ezekután lehetetlen, hogy ne találj magad mellé akárkit is, de úgy nem megy hogy kicsit megpróbálod majd feladod és riványkodsz hogy egyedül fogsz meghalni.


Küzdeni kell érte, de ha megfelelő energiát fektetsz bele sikerülni fog.

2019. nov. 10. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Ha te magad meg vagy elégedve ezzel az életmóddal, akkor rendben, élj úgy ahogy tetszik, ha nem, akkor ne nyafogj, hanem változtass. Egyébként én is ilyen vagyok egyébként, de én jól megvagyok barátok, kapcsolatok nélkül.
2019. nov. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Ha neked nincsen bajod ezzel akkor, nincsen probléma sem. Én is így élek és csak néha jut eszembe hogy minek...
2019. nov. 10. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szerintem mindenki maga döntse el, hogy szeret-e úgy élni, ahogy él! Akkor gáz egy életvitel, ha nagyon ellenkezik az elképzeléseiddel. De azért ilyen helyzetben elég sokat lehet tenni a pozitív elmozdulásért.
2019. nov. 10. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Amúgy gáz, mert ez egy rosszabb életforma, ha pedig ezt tagadod akkor nem is tudod miről maradsz le, ami talán még rosszabb.


Szóval okkal rötön tanácsot adtam hogyan változz nem, olyan választ hogy "Ahogy érzed".

2019. nov. 11. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

Ha könnyű lenne, mindenki csinálná.


Olvastam egy könyvben (Mark Manson: Lesz*rom rafinált művészete) hogy, mindenki csodás kapcsolatot, akar, jól fizető munkahelyet, csodás szexet.. kérdés, hogy mit adunk érte cserébe?!


Vállaljuk e az ismerkedéssel járó lelki, anyagi kockázatokat, a munkával járó stresszt, 16 órás munkanapokat, a párunkkal való őszinte kommunikációt.


Többség ezt nem akarja, max vágyik rá. Vágyból meg nem lesz semmi, tettek nélkül.


5 millió magyar van fb-on, nem hiszem, el, hogy ne lenne kit bejelölni. Csatlakozz 1-2 csoportba é máris lehet beszélgetni az ottaniakkal.

2019. nov. 12. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!