Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Létezik olyan hogy kényszer...

Létezik olyan hogy kényszer depresszió?

Figyelt kérdés
Évek óta depressziósnak érzem magam. Nem vagyok folyton szomorú, mert megjátszom magam, hogy ne aggódjanak értem. És eddig senki sem sejt semmit. Azonban ha egyedül vagyok brutálisan elfog a komorság. Nem akarok az lenni, boldog akarok lenni. De a minap rá kellett jönnön, hogy én magam nem eresztem el a depressziót. Szóval akkor én rögeszmésen és betegesen ragaszkodom a depresszióhoz?
2019. nov. 10. 20:26
 1/3 anonim ***** válasza:
66%
Én is ilyen vagyok. Szerintem, aki tényleg depressziós, annak már minden mindegy, ha depis, ha nem. Bár engem nem érdekel, hogy érdektelen vagyok minden és mindenki iránt, csak megjátszom magam, hogy ne okozzak fájdalmat a családomnak.
2019. nov. 10. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
66%
Negatív gondolati mintázatokhoz ragaszkodsz, az ember gondolatai naponta ismétlődnek (nagyon nagy része), a szomorúságot kiváttó gondolatok is ismétlődnek, amelyek aztán negatív érzelmeket hívnak elő.
2019. nov. 10. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
82%

Ez nem kényszerdepresszió, hanem depresszió.

Az a baj, hogy egy elég irreális kép alakult ki a depresszióról és sokan azzal hozzák összefüggésbe, hogy az illető biztos tiszta dark 0/24-ben. Közben nem. Személyesen csak olyan embereket láttam eddig, akikről a környezetük meg sem mondta, hogy depressziósok, miközben egy részük próbált már öngyilkos lenni és gyógyszereket szedett. Egyszerűen eljátszották a normál szerepük, de belül ott volt a depresszió.

Szerintem érdemes lenne felkeresned egy pszichológust. Ha jó szakembert választasz, akkor sokat javíthat, hogy kibeszéled magadból a dolgot.

2019. nov. 10. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!