Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Segítene ha pszichológushoz...

Segítene ha pszichológushoz járnék?

Figyelt kérdés
19 éves vagyok, fiú. Friss egyetemista vagyok, és kezd kicsit kikészíteni hogy magányos vagyok. Nem találtam új barátokat, nem ismerkedtem, nincs mellettem senki. Általános iskola óta nincsenek barátaim, viszont az iskolai közösségekben valahogy mindig elvoltam az osztályban, és az ilyen gondolatokat félresöpörtem. Most azonban a helyzet sokkal rosszabbra fordult, és kezdenek eluralkodni rajtam a negatív gondolatok. A családtagjaim mindig mondják hogy túlságosan kritikus vagyok az emberekkel, nagyon morgós és nehezen érzem jól magam. Gyakran stesszelek, szorongok, valamin mindig kattog az agyam, túlgondolom a történéseket, az emberek válaszát/reakcióit. Önbizalomhiányom is van, mindig úgy érzem, hogy az emberek lenéznek és számkivetettnek tartanak. Szoktak lenni rossz álmaim, amikben gyakran olyan dolgok történnek meg amiktől félek hogy bekövetkezik (elárul egy ismerősöm, megaláznak, kinevetnek). Szeretnék változtatni ezeken a dolgokon, hogy könnyebb legyen barátokat szereznem és ismerkednem, de eddig bárkivel beszéltem, mindenkinek csak az volt a tanácsa hogy változzak meg, változtatssak, legyek ilyen, legyek olyan. Én viszont úgy érzem hogy nem tudok változni, legalábbis magamtól, teljesen egyedül nem. Segítene, ha elkezdenék pszichológushoz járni? Tudna segíteni abban hogy hogyan küzdjem le a leírt dolgokat, vagy hogy mitől lettem ilyen?

2019. nov. 10. 21:46
 1/1 anonim ***** válasza:
Ugyan így vagyok, csak kezdő gimnazista. Én járok pszichológushoz, de még csak egy hónapja, eddig persze nem segített de szerintem megér egy próbát ha már tényleg nem tudod hogyan tovább.
2019. nov. 10. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!