Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Más is érzi úgy, hogy pályát...

Más is érzi úgy, hogy pályát tévesztett az életében és nagyon nem találja önmagát?

Figyelt kérdés
Kiskoromtól kezdve pszichológus akartam lenni. Úgy terveztem, hogy 19 évesen érettségizem, 24 évesen diplomázok, azon a nyáron lesz esküvőm, addigra a szüleim segítségével összespórolunk egy lakásravalót, és abba a lakásba beleszülöm 25-26 évesen. Az életem egyáltalán nem így alakult. A barátom szakított velem, mert irigy volt az egyetem miatt és választásra kényszerített. Egyetemre csak fizetősre vettek fel, ezért a szüleim azt mondták, hogy nem vesznek lakást, hanem a tandíjban segítenek. Másfél év után otthagytam és elmentem au-pairnek majd animátornak. Most itt állok 24 évesen, sok pénzem van, de nincs se párom, se diplomám, se lakásom, pedig ennyi idősen én már feleség akartam lenni. Most kezdem az egyetemet duális HR szakon, hogy legyen munkatapasztalatom is. Rengeteg helyen jártam, rengeteg élmény ért, ami nem történt volna meg velem, ha nem lépek ki az egyetemről, de úgy érzem, hogy mindent visszacsinálnék.
2019. nov. 28. 16:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Kollégám 3 évet dolgozott egy szakmában egyetemi végzettséggel, mire rájött, neki az nem tetszik. Másik szakot kijárat, most teljesen másik területen van. 5 év munkatapasztalat és 2 diploma van a zsebében. 32 évesen váltott. Jól érzi magát nalunk és szakmailag gyorsan fejlődik.
2019. nov. 28. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem is egyszer.
2019. nov. 28. 16:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Azt mondják 10 èvente váltani kell.

Amúgy meg az èlet nem ilyen hogy letervezed 100 èvre.

Szerintem az emberek többsège nem az lett ami szeretett volna lenni. Sőt ,nagyon kevesen csinálhatják azt amit szerettek volna csinálni.

Az èlet nem egy A ból -B be legrövidebben vezető út. Nèha olyan mint egy körpálya nèha olyan mint egy labirintus sőt nèha falakba csapódunk.

De megpróbáljuk megoldani.


Ne gondolkodj azon mi lett volna ha....

Mert csak idegesíteni fog amin amúgy se tudsz már változtatni.

Ès ne irígykedj vagy ne azt nèzd kinek milye van vagy ki van jobb helyzetbe ,mert beleőrülsz. Mindíg találni fogsz olyat aki gazdagabb akinek jobb a helyzete. Bármilyen karrierred vagy pènzed is van.

2019. nov. 28. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Amugy meg ne csodálkozz hogy nincs lakásod.


Ėn is akartam venni 5ève gyülytök rám már majdnem összejött.


De mióta CS.O.K -ra adnak azóta 10 szerese mentek fel a lakhatásra alkalmatlan putrik ára is.


Ès nekem nem akart rá senki se adni.

Kimentem külföldre veszèllyes de nagyon megfizetett munkát vállaltam hogy ez összejöjjön.

Kb 10x annyit kerestem havonta mint egy otthoni dolgozó.

Akkor èn is most dőljek kardomba?

2019. nov. 28. 23:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Tök rossz érzésem támadt, ahogy elolvastam a kérdésed.

Megterveztél valamit, ami egyébként teljesen nem reális (mert két emberen múlik, Te pedig egyedül eldöntötted, hogy mit hoz a sors egy egész családnak) majd azon bánkódsz, hogy nem jött be a földtől elrugaszkodott terved, amihez görcsösen ragaszkodtál volna. Őszintén örülök, hogy nem lettél pszichológus.


Örülj annak, hogy egészséges és szabad vagy, mert így olyan irányba terelheted az életed, ahogyan szeretnéd.

2019. dec. 1. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én közgazdászként végeztem. Egy hónap munka után rájöttem, hogy az egész főiskolás éveim, diplomám kuka. Nem nekem való. Rossz volt, de kilábaltam belőle és most már teljesen más szakmában dolgozom, amit szeretek is csinálni.
2019. dec. 2. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!