Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan ne legyek egyedül?

Hogyan ne legyek egyedül?

Figyelt kérdés

A családom nagyon messze lakik tőlem, de nem is igazán érdeklem őket. Nincsenek barátaim, igazából az ismerősi köröm a kollégákból áll, akik meló után gyakorlatilag eltűnnek az életemből, mint ha nem is léteznének. Próbáltam 1-1 alkalommal ide-oda hívni őket, de mindig lepattintottak.

Sok éve ilyen már az életem, vagyis igazából nem is emlékszem volt e valaha másmilyen. Próbáltam eljárni szórakozó helyekre de néhány szerencsétlen ismerkedési próbálkozás után feladtam. Szerintem eleve furán néznek arra, aki egyedül megy ilyen helyekre vagy nem tudom.

A legnagyobb baj az, hogy mivel évek óta egyedül vagyok szinte mindig, így egyre nehezebben beszélgetek már. Egy magányos emberrel nem történik igazából semmi, így ha néha szóba elegyedek valakivel akkor se tudok semmit mondani, még ha meg is kérdezi, hogy mi újság velem.

De így egyedül meg semmi értelme élnem. Se élményeim nek lesznek így, se családom, se életem. Mi a fenét csináljak? Nem akarok egyedül élni de megölni magam félek.


2019. nov. 29. 01:05
 1/5 anonim ***** válasza:
69%

Sokak szerint butaságnak hangzik de aki egyedül nem tud boldog lenni az kapcsolatban sem lesz az.

Egyedül is el lehet menni csak akarni kell,én is sokáig azt hittem egyedül nem lehet de igen is lehet, ha egyedül jól érzed magadat, vidám, pozitív vagy akkor jöhetnek a barátok és a kapcsolat.

Ha egyedül akkor hát egyedül, de majd később ha valaki kérdezi mi a helyzet stb..?? akkor tudsz mesélni.

2019. nov. 29. 01:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Kutya mennyire jöhet szóba? Egyrészt nem leszel egyedül, másrészt kutyaparkokban/futtatókon tudsz másokkal is beszélgetni. Esetleg kutyasuliba is viheted, ott is tudnál.

(Nyilván egy kutya felelősség, szóval csak emiatt ne vegyél)

2019. nov. 29. 02:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
60%

Hát első válaszoló, azért ez kicsit felszínes nem? “Aki egyedül nem tud boldog lenni, az kapcsolatban sem.” Az ember társas lény, a magány és az egyedüllét között hatalmas a különbség. Én inkább úgy fogalmaznék, akinek van családja, szerető barátai, és nem boldog, az a párkapcsolatban sem lesz az. Hiszen amikor vannak barátok, akikkel közösen lehet élményeket szerezni, programokat csinálni, akkor miért egy párkapcsolattól várjak el mindent? Az ember akkor tud kiteljesedni, ha egészséges és van szociális élete, ez a Maslow háromszög, vagy piramis: fiziológiai szükséglet, amibe a szexualitás is beletartozik, szeretet, valahova tartozás érzése, mások elismerése.

A magány állítólag rosszabb, mint napi 15 száll cigi.


Én elmennék terápiára, hogy kiderüljön, mi az oka ennek a magánynak, vagy annak, hogy lepattintanak emberek. Simán lehet, hogy rosszkor vagy rossz helyen. Felszínes azt mondani, hogy légy pozitív és keress hobbit, de talán érdemes tényleg találni valamit, ami miatt legalább egy kicsit azt érezheted, hogy élsz.

Ilyenkor a motiváció hiánya is rendesen bekavar, de ha megpróbálsz picit tükörbe nézni, és megkérdezed, mit vársz el magadtól, mit adnál meg a másik embernek, miben vagy jó? Ki ez az ember? Mit akar? Akkor lehet rájössz, hogy bizonyos tulajdonságaidat jó volna megerősíteni. Légy te az az ember másoknak, aki a te életedből hiányzik. Légy te az a különleges ember, akit meg akarnál ismerni.

2019. nov. 29. 04:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

milyen hobbijaid vannak és mit csinálsz a szabadidődben?

a hobbid során sem tudsz megismerkedni másokkal?

2019. nov. 29. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
3# Teljesen igazad van, 1# válaszoló voltam.
2019. nov. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!