Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Magányosan is lehet boldog...

Magányosan is lehet boldog valaki?

Figyelt kérdés

Mielött kérdeznétek, tényleg nincs senkim. Az iskolában mindig egyedül vagyok és a kollégiumban is. Nincsenek barátaim.

Itt a családom, de velük bizonyos okok miatt nem szeretek lenni.

Most mondhatjátok, hogy kezdjek el barátkozni.. nos nekem ez nem olyan könnyű. Szociális fóbiám van. Zárkózott vagyok, csendes, elvont és negatív. Keveset beszélek. A külsőm sem valami szép. Aztán ugyebár sajnos a külső nagyban meghatározza,hogy akar e veled valaki barátkozni vagy sem. Szóval mit gondoltok?


2019. dec. 2. 05:33
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
Ha megtalálod hobbidat, hivatásodat vagy bármit, amit egyedül is lehet csinálni, lehetsz boldog, vagy ha el tudod fogadni az egyedüllétet. Az ember alapvetően társas lény, ez nem tudom, adott esetben mennyire determinált. Kereshetsz különféle hobbikat, bármilyen tevékneységet (és az adott tevékenységhez kapcsolódó netes közösségeket, Fb csoportokat stb). Olvashatsz könyvet és az adott könyv vagy írót kedvelők csoportjához is csatlakozhatsz.
2019. dec. 2. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
53%
Így van. Ez a mai társadalom a szép,jóképű embereket támogatja. Itt meg le vagy pontozva ha ezt szóvá mered tenni.
2019. dec. 2. 06:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%
Ezzel az elmélettel az a baj, hogy a barátait nem szépség szerint válogatja az ember. Társat nehezebb csúnyán találni, de barátokat lehet.
2019. dec. 2. 06:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
63%
#3 Tényleg nem? akkor a kérdező díszből magányos?
2019. dec. 2. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
62%
Tapasztalom hogy sokszor kiközösítik azt aki csúnya. De ilyenekkel nem is érdemes barátkozni. És ha találsz egy hobbit akkor sokkal jobb pl rajzolás, olvasás, zenélés(gitározni például a netről is meg lehet tanulni alap szinten de ha zeneiskolába mész akkor lehet barátkozni), vagy esetleg csapatsport, mert ott is jobban lehet barátkozni.
2019. dec. 2. 07:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
60%
A barátkozásnak nem a csúnyaság az akadálya, inkább a negatív kisugárzás, amit a kérdező is állít magáról. Egyébként lehetsz boldog egyedül is, ha megtalálod a saját kis világodban az örömet, és nem érzed a sóvárgást mások szeretetére.
2019. dec. 2. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
35%
Barátkozáskor a külsőnek nincs szerepe, életem során én is ezt tapasztaltam.
2019. dec. 2. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
Azért negatív mivel nem akarnak vele barátkozni mivel szerinte nem néz ki jól. De ha tudnál gondolkodni akkor rájönnél.
2019. dec. 2. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
Barátkozásnak a jóképűséghez semmi köze sincs. Ismertem olyat akinek a háta mögött sajnálkoztak, hogy "szegény,mennyire nem néz ki jól", mégis barátkoztak vele, együtt mentek vele utcán, nagyon kedvelték.
2019. dec. 2. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%
#9 Ezt kibeszélésnek hívják. Kigúnyolták szarkazmusan. Hallottál már arról a jelenségről hogy kihasználás? Előtte jópofiznak,háta mögött kibeszélik.
2019. dec. 2. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!