Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért ne lehetne valaki...

Miért ne lehetne valaki fiatalon rosszul lelkileg? Miért hiszi azt mindenki, hogy a depresszió és egyéb rosszullét, korfüggő?

Figyelt kérdés
Nekem elég sok bajom van gyerek koromtól kezdve, magányos vagyok. Akárhogy próbálkozok, szeretnék egy barátnőt, de nem jön össze, ahogy semmi más se, ha valakinek megemlítem vagy ilyet látok, mindíg az a válasz "előtted még az élet, túl fiatal vagy ehhez) és társai, meg a szidás hogy "kamu depresszió"... Miért ne lehetne valaki fiatalon rosszul? Én például egyetlen családtaggal nőttem fel, ő beteg, nincs pénzünk, én sem szeretem magam, nem értek semmihez, szinte semmi társasági életem kiskorom óta mert sose tudtam beilleszkedni, amiért nem vagyok olyan menő ezért a lányok felém se néznek, ami csak lehet elromlik körülöttünk, olyan dolgok amik átlagosan is ott vannak mindenhol, csak nekünk abból elég sok összegyűlt. De mivel én csak 18 vagyok ez nem azt jelenti hogy nekem ez soha nem okozott fájdalmat. Akkor miért hajtogatják azt hogy fiatalon nem lehet senki depressziós? :D Ez hülyeség! Nem egy hasonló sorsú srácot ismertem, nekünk már egy barátnő is olyan boldogságot okozna mint a legtöbb embernek valami hülye luxus lakás (Mert az az igazi boldogság ha valaki szeret!) de ezért is minket szidnak.. Szerintetek is egyre csak romlik ez a világ?
2019. dec. 5. 01:41
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
91%
Mert az emberek hülyék. Egyébként nem csak akkor kiáltanak ki "kamu kis depis köcsögnek", ha fiatal vagy, csak idősebbként már szokás szerint inkább az a válaszuk, hogy "Hát de vannak nálad rosszabb sorsú emberek is, ne panaszkodj!!!"
2019. dec. 5. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Így igaz.. Érdekes, én ha olyan csoportba voltam, mindíg megkérdeztem mi a baj stb, meghallgattam őket.. Bár elég furcsa volt azt hallgatni hogy depiznek a semmiért miközbe kapcsolatba vannak, nekem lenne egy kapcsolatom ahol megölelhetem a barátnőm egy szavam nem lenne, de mindegy is.. :D
2019. dec. 5. 02:18
 3/21 Winni Spinzo ***** válasza:
Ismerkedj lányokkal én is rábeszélem magam néha de most nincs kedvem meló mellett. Inkább alszok xD
2019. dec. 5. 02:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:
Próbálnék én.. Az a baj a legtöbb nem pesti hanem a határnál lakik, van aki tul egoista nagy elvárásokkal, a legtöbb meg ugyan olyan tele ismerősökkel, teszi magát vagy simán csak ismerkedik, közbe van párja vagy egy csomó sráccal csinálja ugyan ezt.. Egyszerűen képtelen vagyok kifogni egy lányt, akivel egyszerűen csak szerethetnénk egymást, megölelhetnénk egymást és boldogok lehetnénk... Tudom furcsa, hogy 18 évesen nekem ez az egyetlen és minden vágyam, de hát ez van, engem ez tenne boldoggá, nem pedig az amit tanácsolnak hogy hajtsak rá minden kiscsajra, nekem csak egy kell... :D
2019. dec. 5. 03:31
 5/21 anonim ***** válasza:
81%

Tartósan a barátnőtől sem várhatnád a boldogságot, azaz valószínűleg a másik egy idő után megérezné, hogy lelkiállapotodat tőle teszed függővé és ez elég nagy lelki terhet jelenthetne. Miután a rózsaszín köd elmúlik, a lelki földetérés ugyanolyan fájdalmas lesz.

Mindenki úgy sóhajt fel: "nekem csak egy, csak egyetlenegy legyen aki szeret elfogad, onnantól kezdve minden jó lesz, minden megváltozik", sokan rájönnek, hogy alapvetően attól függ minden: egyedül tudsz -e valahogy boldog lenni, jólérezni magad.

2019. dec. 5. 04:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Nekem eddig ha volt barátnőm, tartósan mindíg jó volt, csak a gondolat is ha nincs velem, pár óra és velem lesz és szeret. Szóval nekem hihetsz, hogy más nem okozott még soha ennyi boldogságot, sőt semmi nem okozott. Egyébként hozzám hasonló párt szeretek, akinek nem okoz majd gondot ha tőle függök.. Mert akárhogy is, most is beszélek 1-2 emberrel akik nincsenek valami jól lelkileg és támogatom őket, mellettük is ki tudok tartani, és egy lány mellett még annál jobban kitartanék, az életem adnám érte hogy megmentsem. És ha minden jó lenne ezt fordítva is megkapnám. mert ha szerető hűséges kapcsolatba vagy mindent megteszel hogy a másik is jól érezze veled ha már szeret. Mondjuk nem várom el hogy megértsétek, mert ugy is mindent a saját tapasztalatotokra fogtok tenni, és azt hiszitek az a szent, ez normális.
2019. dec. 5. 04:46
 7/21 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk olyan 1 vagy másfél év az az időszak amíg kitart a rózsaszín köd, utána visszatér a valóság. A kölcsönös függés nem tudom miben nyilvánulhat meg, de az ilyen típusú függőség könnyen átmehet féltékenységbe.
2019. dec. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
39%
Gondolod lesz majd valaki aki csak úgy boldoggá tesz téged miközbe te csak a saját depressziódban fetrengsz?
2019. dec. 5. 06:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

A depressziót minden korosztály esetében hajlamosak önsajnáltatásnak venni, ez pedig csak még jobban megnehezíti a valóban szenvedőket. Utóbbiaknak fontosnak tartanám, hogy mindig legyen elérhető számukra legalább egy segélyvonal.


Ha tudod, mi okoz boldogságoz, akkor tegyél érte.

Egy (akkor még) idegentől nem várhatsz el semmit, és egy barátnőtől is csak annyit várhatsz el, amennyit ő is tőled.


Amúgy egy szerető kapcsolatban lévő ember is lehet komolyan depressziós, ugyanis az előbbi csak egy szelete az életének, a többivel bármikor lehet probléma. Sose tudhatod, hogy a másik mit érez és mi váltotta ezt ki.


18/L

2019. dec. 5. 06:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
0%

Járjál társaságba, az segíthet ismerkedni.

Valamint kérdezem: Nem vagy kényszeres is a beilleszkedési nehézségeid mellett?

2019. dec. 5. 07:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!