Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Elég sok ember van egyedül és...

Elég sok ember van egyedül és vágyik társaságra az ötvenes korosztályból, itt Budapesten is, mégsem keresnek barátokat. Mi ennek az oka?

Figyelt kérdés
Arról van szó hogy felnőttként nagyon nehéz új barátságokat kötni, a barátságok mintha kezdenének teljesen kimenni a divatból.Mindenki a testi kapcsolatokat hajszolja, a nők élettársakat, a férfiak meg szexpartnert keresnek. Én majdnem egy éve próbálkozom itt az interneten, sikertelenül. Ha össze is jön valami ígéretes, néhány alkalom után elhal v agy úgy alakul, hogy mindig nekem kell keresni a másikat, ő soha nem ír rám és nem is hív fel. Pedig ötven éves korban vagy a felett már nem kell gyerekeket nevelni,lehetne kicsit több időt szánni a szellemi, lelki dolgokra is. De nem, a barátság, a barátkozás vágya szinte kihalt az emberekből. Miért?

#ismerkedés #magány #lelkitárs #felnőttkori barátság
2019. dec. 5. 13:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Én is ezt vettem észre, a durva pedig az, mikor a gyerekeiktől követelik a figyelmet meg a társaságot és nem látják be, hogy egy dolgozó vagy egy családos ember nem ér rá minden nap cseverészni meg minden hétvégén nála lenni.


De van ellenpélda is. Anyukám (63) például nagyon barátkozós típus, szabóként dolgozik, a kuncsaftok többségével jóban vannak, Facebookois sok emberrel beszélget, így ismerte meg nevelőapámat is 5 éve. Nagyon szeretjük egymást, de sosem akaszkodott rám meg hívogatott mániákusan. Este beszélgetünk Facebookon, néha beugrok hozzá munkából hazafelé, amúgy meg mindig lóg valakivel, utazik a barátnőivel, koncertre jár nevelőapámmal és hagyjuk egymást a saját korosztályában élni. Az anyósom meg ennek ellentéte, egy hihetetlenül birtokló ember, aki mindenkit elmart maga körül, lassan a fiát is, nekünk kellett mennünk vele fesztiválozni, mert olyan kedve volt, engem is elkezdett kötelező jelleggel programokra hívni, mióta családtag vagyok, folyamatosan neveletlennek, tiszteletlennek hív, ha nem ugrunk azonnal, természetesen mi semmit sem kérhetünk, mert akkor meg elkezdi, hogy mi csak akkor megyünk, ha kell valami. És vannak az ilyen véresszájú vénasszonyok, akik ezeket táplálják és mindenkit elhordanak, aki nem szolgálja ki őket. Múltkor volt valami gyerekvállalásos poszt valamelyik közösségi oldalon, már a mostani 30-asok is azzal érveltek a gyerek mellett, hogy ki fog rád nézni idős korodra, magányos maradsz, ha nincs gyereked. Pedig, ez nem az ő dolga.

2019. dec. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
55%

"Pedig ötven éves korban vagy a felett már nem kell gyerekeket nevelni,lehetne kicsit több időt szánni a szellemi, lelki dolgokra is. "


Na, neked sincs sem családod, sem gyereked!

50 fölött is még böven van a gyerekkel mit foglalkozni, márcsak azért is, mert a legtöbb gyerek 25-35 éves kör közt születik - azaz még közel sem önálló a szülök 50 éves kora körül.

De még ha "nevelni" nem is kell öket, kapcsolatot tartanak és az értelemszerüen idöt igényel.

A szellemi, lelki dolgokra is van ugyan igény, de nem egy idegennel, akivel nincs közös érdelödés közös téma, azon kívül, hogy te barátkozni akarnál.


Nekem 50 (söt 60) fölött nem feltétlen az interneten megismert valakik jelentik a barátságot, és ugyan van igényem a barátságra meg a barátkozásra, de ez nem jelenti azt, hogy mindenkivel akarok barátkozni, aki csak valahol is megszólít.

2019. dec. 5. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Ez nem ilyen fekete fehér ahogy te elképzeled.


Èn 19 évesen kezdtem el a világban utazgatni, és elég jól ment a barátkozás. Majd idösödtem letelepedtem egy helyen, családom lett és rájöttem, hogy nincsenek barátaim. Pár haver de iszonyatosan vágytam barátokra, olyanokra mint otthon a szülövárosomba a mai napig is megvan. Hát nem jött össze. DE ha lenne most 3 szuper barátod akkor akárkivel barátkoznál? Nem a barátság pont olyan mint egy partner kapcsolat. A felknek jól meg kell érteniük egymást.

Egy hobbival egyszerübb barátokat vagy haverokat találni. Kollégáknál is egyszerübb mert van ami össze köt.


Pl egy rakat anyukával eljártam havonta egyszer vacsorázni, aztán rájöttem, hogy amúgy sem igazán kedvelem öket, de még az érdeklödésünk sem ugyan az. nekik babájaik vannak nekem meg már iskolásak a gyerekek. Aztán többet inkább nem mentem.

Van pár magyar barátom, de ök is elég felületesek.Aztán van pár szomszéd akivel jóba vagyok, ö rájuk bármikor számíthatok. De igazából mély barátság csak a gyerekkoromból maradt meg. Tölük messze lakok, de évente 3-4x találkozunk, néha ök jönnek néha én. DE amikor találkozunk olyan mintha minden nap együtt lennénk.

2019. dec. 5. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Már miért ne lenne közös téma? Mitől van inkább közös témád azzal, akit nem az interneten ismersz meg? És miért zárja ki az internetes ismerkedés azt, hogy kialakuljon a közös téma? És ha nincs az első percben közös téma, miért ne alakulhatna ki hosszabb távon az egymásra hangolódás? Úgy például, hogy megpróbálom felfedezni az érdekeset, a vonzót, a számomra is gazdagító tartalmakat a másik témájában? Hogy odafigyelek a másikra és ettől érdekesnek fogom őt találni a maga sajátos világával együtt? Én úgy látom, hogy ez, hogy az emberek nem érdeklődnek igazán a másik ember iránt, szorosan összefügg azzal, hogy nem akarnak barátokat sem, talán az első az ok, a második az okozat. De miért kell ennek így lennie?
2019. dec. 5. 13:28
 5/12 anonim ***** válasza:
100%
Megunták az egészet. Sok a negatív tapasztalatuk.
2019. dec. 5. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
76%
Ebben a korban a legtöbb embernek van valami baráti köre és nem feltétlen akar hosszú idöt arra áldozni, hogy egy ismeretlennel esetleg találhatna közös témát - egyszerüen nincs értelme.
2019. dec. 6. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

Aki tényleg egyedül van ÉS vágyik társaságra, az KERES kapcsolatokat.

De a TÖBBSÉG nem ez a kategória. Attól, hogy valaki ötven fölött van, még nem kell magányosnak lennie.!

2019. dec. 6. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Azt, hogy minek van értelme és minek nincs, szerintem az igények szabják meg. Akinek nincsenek emberi kapcsolatai és nem vágyik rájuk, az persze nem fog ilyesmire időt áldozni (akinek van baráti köre, persze ott érthető, hogy nem keres új barátságokat, de a kérdésem nem elsősorban erre irányult). És hát pont az érdekelne engem, hogy mitől szorult ennyire háttérbe a barátság iránti igény? Pl. egy felmérés szerint az amerikaiaknak húsz évvel ezelőtt átlagban öt barátjuk volt, jelenleg nulla, azaz 0. És mint tudjuk, ami Amerikában van, az előbb-utóbb lesz itt is...
2019. dec. 6. 10:04
 9/12 anonim ***** válasza:
53%
De egy ötvenes màr nemcsak hogy felnőtt, öregedő korosztàly. A hatvanasok meg màr nyuggerek. Az ötvenes meg hipp-hopp ès hatvanas lesz
2019. dec. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó: és ezzel mit akarsz mondani?

Képzeld el, egy nyugdíjasnak is van igénye társaságra meg barátokra!

2019. dec. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!