Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan tudnám feldolgozni,...

Hogyan tudnám feldolgozni, hogy szinte 1 barátom sincs?

Figyelt kérdés

Sajnos nagyon szíven ütött a felismerés, és azóta nem telik el nap, hogy ne bőgnék emiatt. Azt hittem van egy pár barátom, sokra nem számítottam, mert mégiscsak ismerem a helyzetet amiben élek.

A sztori annyi, hogy elkezdtem nem folyton én írogatni másoknak, hanem figyelek rá, hogy nagyjából 50-50%ban keressük egymást. Mióta ezt csinálom, észrevettem hogy 1-1 “barát” felkeresésére 2-4 hetet kell várni. Nekem ez nem fér bele a “barátság” fogalmába.

Igazából van 1 barátom, de vele is bonyolult a helyzet, amit most nem részleteznék, úgyhogy emiatt nem tudom teljes értékű barátnak tekinteni. Ezen kívül sajnos sok emberben csalódnom kellett ebben az évben, úgyhogy őket meg én zártam ki az életemből, így lényegében én is benne vagyok a dolog előidézésében.

Lehet én vagyok túl gyenge/érzékeny, de nekem ez mind nagyon fáj, mert én legszívesebben 2 naponta keresném azokat, akiknek jó ha 4 hetente eszébejutok (és kerestem is őket ezidáig). Kérlek adjatok tanácsokat, hogy ezt mégis hogyan tudnám jobban kezelni/elfogadni. Úgy érzem megőrülök a magánytól.


2019. dec. 11. 15:21
 1/4 anonim ***** válasza:
69%
Nem feldolgozni kell, hanem megtalálni azokat az embereket akik hasonlóan intenzív barátságra vágynak.
2019. dec. 11. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
76%

Ez normális. Érzékeny vagy, de nincs ezzel baj. Meg gondolom fiatal, 16-20. (Én is még csak 21, de ezen már átestem)

Nem feltétlenül arról van szó, hogy ők nem szeretnek csak lehet több elfoglaltságuk és ismerősük van, ami mellett azért megy az idő. Az ember életében kevés nagyon mély kapcsolat alakul ki én azt gondolom. Ne érezd rosszul magad. Kezeld a helyén a dolgokat, foglald el magad, építsd az életed, ismerj meg új embereket, ott a család is, (ők a legfontosabbak (ha nem pszichopata állatok)). Meglátos, ha megtalálod az utad jobb lesz minden :)

2019. dec. 11. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat, mindenkinek ment a zöld!

Tényleg jól esik, hogy szerintetek nem vagyok reménytelen eset. Szerencsére a családommal nincs semmi problémám, csak annyi hogy nagyon távol élek tőlük, mert idén kezdtem az egyetemet, ezért el kellett költöznöm.

20 éves vagyok egyébként és nagyon remélem tényleg úgy lesz minden, ahogy írod #2 :)

2019. dec. 11. 15:49
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Nem biztos, hogy az a jó barát, aki sűrűn keres téged, és folyton együtt lógtok. Az igaz barát, akkor mutatkozik meg, ha bajban vagy és tényleg szükséged van rá. Felnőtt korban a barátok már nem lógnak vagy beszélnek telefonon olyan gyakran, mint korábban, mert elfoglaltabbak, de ez nem jelenti azt, hogy kevésbé szeretnek téged.
2019. dec. 12. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!