Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért hiszik sokan, hogy...

Miért hiszik sokan, hogy egyedül tölteni a karácsonyt rossz, amikor sokkal több előnye van mint hátránya?

Figyelt kérdés

Szerencsémre én egyedül töltöm a karácsonyt. És érzem is, hogy a karácsony nyugalma áthatja minden porcikámat, érzem amint a lelkem harmóniában és békében van.


Azelőtt amikor nem egyedül töltöttem akkor mindig erőszak és gyűlölet vett körül. Emlékszem kiskoromban amikor otthon nagyban kapkodott és készülődött mindenki az ünnepekre, akkor a nagy kapkodásban folyamatos üvöltözések és ordibálások törték meg a légkör békéjét és nyugalmát. Kiskoromban sokszor majdnem sírtam ilyenkor annyira ordibáltak sokszor rám, mert olyan nagyon idegesek voltak ekkortájban.

Egész évben ilyenkor a legingerültebbek és legmegbolondultabbak az emberek.


Utána meg amikor összevissza kellett járkálni mindenféle rokonokhoz, akkor mindig ugyanazok a szövegek mentek és amikor meg hazaértünk akkor megint hallgathattam a kiabálásokat és kibeszéléseket.

Meg mindenféle egészségtelen cukros ételeket zabál az ember ilyenkor, olyanokat amik köztudottam a hivatalos orvosi kutatások alapján is fokozzák a 2-es típusú diabétesz kialakulását. Utána meg mindenki sír, mert elhízott az ünnepek miatt. Tehát ez az ünnep, nem elég, hogy stresszes is de még hízlal is. Tehát nem túl szív és érrendszert kímélő egy ünnep az biztos.

Sokan az ismerősi körömből ekkor távoztak az élők soraiból. Az egyik közelebbi rokonom is pont karácsony napján fejezte be földi pályafutását (nyugodjék békében!).


Számomra a karácsony csak az erőszakról és gyűlöletről szólt. Hogy hogyan képes az embereket tönkretenni a más emberek elvárásainak való megfelelési kényszer annyira, hogy saját családtagjaik ellen üvöltözzenek.


De ha eltekintek a saját szubjektív tapasztalataimtól, még mindig ott van egy csomó objektív külső tapasztalat is.

Például nem csak az én ismerőseim, rokonaim haltak meg sokan ilyenkor, hanem összességében is sokan ekkortájt távoznak evilágból.


Akkor ott van az a mérhetetlen vásárlási őrület. Azzal mérgezik az embereket, hogyha nem vásárolsz össze-vissza mindenféle hülyeséget akkor te rossz ember vagy és nem lehet boldog karácsonyod. Ezért az emberek persze mind elmennek és mindenféle értelmetlen dolgokat veszett módon megvásárolnak, amiket jó eséllyel pár hónap múlva kidobnak, annyira szükségtelenek voltak.


Egyszerűen látom a konzumista társadalom megbolondulását, a termékek cégeinek vezetőinek a mérhetetlen pénzéhességét. Az egész karácsony nem más mint az önző és kapzsi anyagias kapitalista milliárdosok érdekeinek a hízlalása.


Az karácsonyt szó a szememben a telhetetlenül pénzéhez igazgatók disznóhízlaldájának a szinonimája.


Egész évben ilyenkor pazarolnak az emberek a legtöbbet. Pl fenyőfák millióit vagdossák ki, majd pár hét múlva egyszerűen kidobják őket. Mindenki sír a globális felmelegedés miatt meg, hogy tönkremegy a bolygó, de bezzeg a karácsony telhetetlen mohóságát mindenki csakazértis táplálja.

Meg olyanok mosolyognak álságosan egymásra ajándékosztogatás közben, akik az év maradék 364 napján ki nem állhatják egymást.


Én ezeket mind-mind láttam.


De most olyan helyen vagyok, ahol az emberek nem bolondulnak meg a karácsony miatt.

Nagyon-nagyon messze vagyok mindenkitől, akivel azelőtt karácsonyoztam. Teljesen egyedül vagyok. Senki nincs velem (ha kivesszük a néha az ablakomhoz tévedő macskát).

És most, hogy teljesen egyedül vagyok jó messze mindenkitől érzem, amint a Béke mélyen áthatja szívem legbelsőbb zugát is. Mostmár nincsen üvöltözés körülöttem, hanem élvezem amint a Nyugalom magasztos szimfóniája zeng körülöttem és a Csend koronázza ezt meg.


A lelkem végre harmóniában pihen.



2019. dec. 25. 01:26
 1/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm ha végigolvastad!

Várom véleményedet. :)

2019. dec. 25. 01:29
 2/9 anonim ***** válasza:
87%
Sajnálom, ha így érzel. Én is tök egyedül töltöm az ünnepeket (egy cicával), de én már nem vagyok fiatal. Nekem ez az év legnehezebb időszaka, mert a hozzátartozóim már elhunytak, családom nincs. Tulajdonképpen én sem szeretem a Karácsonyt, leginkább az "ajándékozási őrület" borít ki a legjobban, de azért, hidd el, visszagondolva szebb volt az, amikor még sokan ültük körül az asztalt...
2019. dec. 25. 01:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
79%

Közösségformáló eseményekre pedig szükség lenne. Arra lenne hivatott egy minőségi közösség, hogy a tagjainak biztonságot nyújtson ha bajba kerülnek.


Ott bukik az egész, hogy ez emberek szét vannak hajtva. Cserébe se pénzük, se idejük, se erejük nincs. Szülők, gyerekek, barátok se lassan. Tönkre vannak téve már gyerekkorban, direkt.


Egy dolog marad, a munka.

2019. dec. 25. 03:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Földrajzi értelemben hol tartózkodsz? Külföldön?
2019. dec. 25. 04:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
13%
Majd ha lesz családod, gyereked,teljesen más lesz az értékrended.
2019. dec. 25. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
80%

Kicsit azt érzem, nem nekünk szólt a monológ (elég lett volna a kérdés, tudunk rá válaszolni a kisregény nélkül).

Te magadat akarod meggyőzni arról, hogy jó ez így.

2019. dec. 25. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
25%

Csak magadat akarod hitegetni és megerősítést vársz.

Valójában nem jobb egyedül tölteni, ne is erőlködj.

2019. dec. 25. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
53%
Egy ideig jó egyedül lenni, de utána már nem nagyon. Igaz, hogy vannak konfliktusok is, de ugyanúgy ott van mellette az összetartás. Veszekszünk, majd kibékülünk. Ha nincsenek ott melletted családtagok, akkor nem tudsz kivel beszélgetni, kinek ajándékozni. Több az előnye a társaságnak.
2019. dec. 25. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Jó lenne, ha meg lehetne győzni a családtagokat, hogy mindent mértékkel. pl minek 4 rúd bejglit sütni 10 emberre? Elég 1, nem lesz felcsomagolva és még januárban is azt esszük. Nem kell tömni belénk a 3. gombóc töltött káposztát sem. Nem akarok rosszul lenni csak azért, hogy anyukám és nagymamám jobban érezzék magukat. Szóban szoktam dicsérni, hogy finom lett, de nem elégszenek meg vele, aztán megjegyzik, hogy híztam. Szóval ha be tudnánk vezetni a mértékletes karácsonyt, akkor nem lenne baj az emberekkel, nem kellene szűk körben tölteni. Nálunk az ajándékok terén már sikerült bevezetni a mértékletességet. :)
2021. nov. 23. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!