Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van itt olyan, aki soha nem...

Van itt olyan, aki soha nem ismerkedik senkivel?

Figyelt kérdés

Én ilyen vagyok. Nem barátkozom, nem csajozok, csak a hobbimmal foglalkozok teljesen egyedül, évek óta.

Van okom rá.


Ez beteges szerintetek?

Csak mert közvetlen környezetemben (szülők, munkatársak, rokonok) lévők mind furcsállják.

Összerezzenek belül, mikor meghallom, ezeket a mondatokat, hogy "éljél, most vagy fiatal" "barátnő?" "miért nem mész sehova?" "miért börtönzöd be magad?"

Meg ilyen hasonló dolgokkal bombáznak évek óta.

25f



2019. dec. 27. 12:25
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
74%

Legalább 10 éve nem ismerkedtem senkivel, sem párkapcsolati, sem barátkozási céllal. Ennek nagyon egyszerű oka van: párkapcsolatra nincs szükségem, barátokat pedig nem tudok szerezni a munkahelyen, ahol vagyok, mert ott csak családos, idősebb emberek vannak, akikkel semmi közös témám, ezért nem is beszélgetek velük. Otthon a négy fal közt pedig nem egyszerű barátokra lelni. :)


33N

2019. dec. 27. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
63%
Én is ilyen vagyok, bár jóval idősebb, mint te és nő. Nekem már megszokták, meg le is állítanám, ha valaki elkezdené.
2019. dec. 27. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
74%

Betegesnek nem mondanám, talán jobb kifejezés hogy kicsit furcsa.

Azt hogy nem akarsz egy csajt a nyakadba még meg is értem, az számomra is kicsit olyan hogy ha nincs bajod, akkor csinálsz magadnak. De barátok nélkül tényleg nehéz lehet. Legalább valami kis szociális élet csak kellene mindenkinek, még neked is.

Egyébként kaksizd le magasról hogy ki mit szól hozzá, úgy éld az életedet ahogy neked jó. Viszont tedd fel magadnak a kérdést hogy tényleg boldog vagy-e így, vagy csak beletörődtél mint szerinted megváltoztathatatlanba. Tedd fel a kérdést hogy ha ma este egy barátod rádcsörögne hogy este 8-kor tali a pubban, akkor lenne-e kedved hozzá.

Ha nem, akkor tényleg jól vagy úgy ahogy vagy, ha viszont igen akkor szerezz néhány barátot. Azt írtad van valami hobbid, máris adott hogy hol lehet hozzad hasonszőrű bogaras emberkéket keresgélni, ismerkedni.

2019. dec. 27. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
Én sem teszek ilyet. Jól érzem magam, nincsenek bonyodalmak
2019. dec. 27. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
46%
Én is így élek, de egyáltalán nem számít normálisnak. Ha nem vagy aszexuális és nem is a teljes elszigeteltség tesz téged boldoggá, akkor rossz következményi lesznek ennek az életmódnak.
2019. dec. 27. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
6%

és mi rá az okod?


Igen, beteges.

2019. dec. 27. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
Én soha nem ismerkedek senkivel, de nem azért, mert nem akarok, hanem mert nem tudok. Talán az összes dolog közül az ismerkedés megy a legnehezebben. F
2019. dec. 27. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
91%

Pl. én. Kicsivel több vagyok nálad és nő. De ilyen vagyok.

Az én okom az, hogy meló után csendet akarok magam körül. Pont elég nekem a kollégák hülyeségeit hallgatni napi 9 órában. A napom fénypontja, amikor hazaérek az üditően embermentes lakásomba, és végre egyedül lehetek csendben.

2019. dec. 27. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
0%
ma 12:31 Furcsa egy no lehetsz...
2019. dec. 27. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
95%

Én, picit idősebb nőként. Bár fiatalabb koromban is ez volt. Gyakorlatilag egész életemben.

Lehet, hogy ez így nem normális, de nem máshogy meg nem megy. A különféle programok, találkozók mások számára pozitív, vágyott dolgok. Számomra utálatos kényszerek lennének, örülök, ha nem kell mennem sehová.

Egy párkapcsolat pedig túl összetett dolog. Nem tudok annyi téren/szempontból megfelelni, megállni a helyem, ami ahhoz kell, hogy jó legyen. Rossz kapcsolatnak meg mi értelme?

2019. dec. 27. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!