Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van olyan aki teljesen egyedül...

Van olyan aki teljesen egyedül állt talpra? Akinek nem volt segítsége és még is helyre jött?

Figyelt kérdés

Gondolok itt betegségre,anyagiakra,gyászra,karriere vagy bármi olyanra ami padlóra küldött.

Ha nem szeretnéd részletezni elég csak a témát megjelölni és az is jó lenne ha le írnád mi az ami segített.



2019. dec. 29. 14:33
 1/5 anonim ***** válasza:
87%

Anorexias és depressziós voltam.

Felálltam és azt mondtam, senki nem érdemli meg, hogy miatta szenvedjek! (Szakítás után voltam, folyton azt hallgattam, hogy dagadt vagyok, nagy a seggem, a hasam, stb).

2019. dec. 29. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
55%
Nekem nem volt egy fillérem se de Istennek köszönhetően megismerkedtem egy jóindulatú emberrel aki munkát ajánlott.Azóts már egy kicsit jobban állok anyagilag.
2019. dec. 29. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
43%

Szia,


Én depressziós voltam és nekem Isten segített kimászni a gödörből miután elkezdtem imádkozni, azóta hála a jó égnek minden jobb lett.


De a hobbi, munka és mozgás is nagyon fontos. Ne hanyagold el, legyen ami leköti a figyelmedet.

2019. dec. 29. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
68%

Nekem is hajlamom van a depreszióra és voltam is már nagyon rossz állapotban, életemben többször.


Több fajtája is van a depressziónak, ezért először azt kellene tisztázni, hogy neked melyik van.


Nekem a klasszikus önemésztő, önhibáztató, múlt hibáin merengő, nagyon rossz, sötét, gyászhangulatú, néha mindjárt kifutok a világból, vagy végzek magammal mert nem bírom ki (de komoly öngy. szándékom nem volt) típusú depressziós állapotaim szoktak lenni néhány évente. Ezeket hívom mélypontnak. Vagy kiváltja valami, vagy jön magától és rám telepszik, mint egy fekete felhő.


Eddig mindig kimásztam belőle, azaz elmúlt 2-3 hónap alatt. Leginkább télen fordult elő a legtöbb ilyen mélypontom (a tél eleve depresszív hónap).

Csak egyetlen korábbi, kettővel ezelőtti ilyen mélypontomon voltam pszichológusnál (olyannál, aki rendel TB-re), de inkább csak annyiban segített, hogy ő volt az a megbízható idegen (akit köt a titoktartás), akinek mindent elmondhattam és érezhettem, hogy valaki megért.

A megértés fontos, csakhogy sokan képtelenek rá, vagy nem is akarják megérteni a másik ember ilyen problémáit, nem ritkán lekezelik azzal, hogy elmebeteg, pedig nem. Ha van egy párod, aki teljesen megért és támogat, türelmes, akkor az nagy segítség. Ha nincs ilyen ember a környezetedben, akkor regisztrálj a bura.hu oldalon, ahol az egyik topikban van egy pszichológus is, aki válaszol, és sok sorstárssal veheted fel a kapcsolatot.


Tehát, idővel valószínűleg jobb lesz. Ez nem jelenti azt, hogy a Te esetedben is minden így működik (nem vagyunk egyformák), de én látok arra esélyt, hogy javulni fog, csak át kell vészelni.


Ki lehet próbálni sok módszert. Van orvos, aki szerint szervi probléma, hiánybetegség okozza (javasol rá omega3 halolaj kapszulát, valerianat, javasol kis borozgatást mértékkel, felír antidepresszánst, ami csak egy idő után hat és önmagában is okozhat depressziót mellékhatásként), van, aki szerint csak a problémák okozzák és azok megoldásával eltűnik a depresszió is (ez azért nem egészen így van, mert ez egy agyműködési állapot, de a problémák megoldódása azért segíthet).


Ami tud segíteni, az az új célok kitűzése és a változtatásra való törekvés (például nekiállsz új munkát keresni, most már az interneten könnyű és sok helyre írsz).

Neken segített eddig, ha kimozdultam, sportoltam valamit (lefáraszt), vagy találkoztam ismerősökkel, rokonokkal, barátokkal. Hasznos, ha eltereled a figyelmedet.

A lényeg, hogy ha ezeket teszed, akkor már az akarat megvan és ez jó jel.


Remélem, hogy elég alapos volt és hasznos.

2019. dec. 30. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 tőzegáfonya válasza:
nekem is volt ilyen elég sokszor...ámde! kérdezd meg magadtól hogy miért jobb az hogy emészted magad ezeken, és siránkozol életed végéig..igy hát én is ezt tettem, és kerestem/találtam miérteket az életemre! és azóta eléggé pozitiv lettem munkával/tanulással kapcsolatban és motivált, bár én is introvertált személyiség vagyok, de ugy gondolom ezzel semmi baj nincsen hogy nem igénylem más ember társaságát, inkább saját magamba fektetek be, hogy jobb jövőm legyen anyagilag/szellemileg/fizikalilag
2020. jan. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!