Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit csináljak, ha nem bírom...

Mit csináljak, ha nem bírom elviselni, ha egyedül vagyok és nincsenek körülöttem emberek, nincs kivel beszélgetnem, nincs mit csinálnom?

Figyelt kérdés
Vizsgaidőszak van, végeztem minden vizsgámmal és most egészen februárig otthon döglődök... Már most nem bírom. A szorgalmi időszak óta nem voltam közösségben, csak a vizsgáim alkalmával tudtam normálisan beszélgetni emberekkel, akkor tanultam stb., de most már nem bírom ezt a semmittevést. Napok óta nem is tettem ki a lábam a lakásból.... Nem tudok mit kezdeni magammal, olvasok, filmet nézek, rajzolok, varrok, már 8x átrendeztem a papírjaimat, készítettem órarendet a következő félévre, 5x kitakarítottam a szobámat stb., de mindezzel a tököm tele van és legszívesebben kiugranék az ablakon, mert azt érzem, hogy mentem meghülyülök. Hiányzik az, hogy egy kicseszett szót nem tudok beszélgetni senkivel sem vagy nem tudok elmenni sehova. Elmehetek sétálni, de órákon át tudok sétálni anélkül, hogy egyetlen egy emberrel is találkozzak, sehol nincsen semmi, ez a város kvázi halott. A családommal nem vagyok jóban, velük nem is szoktunk beszélgetni, nem is csinálunk együtt semmit. A barátaim pedig nincsenek itt, nem érnek rá. Gondoltam arra is, hogy visszamegyek az egyetem városába, de ott igazából ugyanez lenne, csak pepitában... Oké, ott vannak emberek a belvárosban, de ott ugyanúgy egyedül tudok csak csinálni mindent és sokkal több program ott sincsen.
2020. jan. 17. 20:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
36%
Utazz el egy másik városba.
2020. jan. 17. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
93%
Orulj h vegeztel a vizsgakkal en alig varom a semmittevest de meg 5napig tanulnom kell. Nezd meg a filmeket sorozatokat amik erdekeltek, aludj delig, chatelj ismerosokkel, sportolj, vasarolj, ismerkedj neten uj emberekkel, menj el turazni, a lenyeg h ne elegedetlenkedj ha nem erzed jol magad a helyzetedben valtoztass rajta vagy fogadd el.
2020. jan. 17. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
94%

Utazz

Olvass

Nézz TV-t

Tanulj egy idegen nyelvet

Gyakorold a leendő szakmád

Menj el dolgozni, segíteni valahova

Írj könyvet/verset/fanfiction-t

Hallgass zenét

Legózz

Fejts rejtvényt

Rajzolj/fess

Énekelj/játssz hangszeren

Menj moziba

Menj színházba

Varrj/köss/horgolj

Készülj valami ünnepre (akár húsvétra már)

Fotózz

Látogass időseket/beteg gyerekeket


Így hirtelen.

2020. jan. 17. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Csak a 90%- a ezeknek magányos tevékenység vagy egyedül unalmas. Én társaságra vágyom, mert az nincsen. Eddig is feltaláltam magam, most is feltalálom magam, csak közben agyvérzést tudnék tőle kapni, hogy egy rohadt szót nem tudok hozzászólni senkihez sem...
2020. jan. 17. 20:20
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Kizárt, hogy ne bírj ki két hetet egyedül, ha elfoglalod magad. De ha nem, akkor a fentiekből az utazást válaszd, és menj olyan helyre, ahol sokan vannak.
2020. jan. 17. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
95%

Minden barátod/barátnőd el van foglalva? Vállalj korrepetálást bukásra álló középiskolásokkal.

https://www.gyakorikerdesek.hu/csaladi-kapcsolatok__egyeb-ke..

2020. jan. 17. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
95%
Rendezd a viszonyod a családoddal. Ne várj tedd meg most.
2020. jan. 17. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
95%

Szia!

Ha gondolod, beszélgethetünk, hátha ez segít:)

Amúgy én is a többiek ötletét tartom jónak, próbáld ki!

2020. jan. 17. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
47%

Mi lenne, hogy - ad absurdum - valami hasznos dolgot csinálnál?

Tanulj például nyelveket! Leginkább angolt! Borzalmas, hogy hány ezer nem kaphatja meg a diplomáját, mert egy (vagy kettő) középfokú nyelvvizsgát nem tudott lerakni. Hány embert nem vesznek fel egy normálisabb multis irodai állásra, mert nem tud folyékonyan angolul? Igyekezz és tegyél érte, hogy ne legyél köztük! Tanulj meg angolul folyékonyan felsőfokon (tudd is használni), ha ez megvan, akkor utána német, olasz vagy francia.

Vagy - ad absurdum - mondjuk esetleg dolgozz! Jobb esetben valami szakmai gyakorlati munkát, hogy legyen munkatapasztalatod, de ha az nincs, akkor bármilyen diákmunka megteszi! Pénzt keresel vele, emberek között vagy és az idő is gyorsabban telik úgy! Esetleg új kapcsolatokat építhetsz ki más egyetemistákkal!

Nem tudom konkrétan milyen szak, de akkor olvasgathatod a tankönyveid, utánaolvashatsz a neten, képezheted magad, bármi!

Van időd és energiád, erre Te otthon ülsz filmezel, rajzolsz, varrsz (!!!) és unatkozol?

Mert oké, a te életed, csak utána ne gyere azzal, hogy hát ebben az országban pályakezdőként nem is lehet elhelyezkedni, és inkább kimegyek Ausztriába gyümölcsöt szedni, vagy Londonba pizzát sütni!

2020. jan. 17. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Hát kibírok két hetet, csak bedepizve, bőgve és az minden csak nem jó.... Még mindig nem az a bajom, hogy nem tudok mit kitalálni otthon és nincsen mivel elütni az időt, hanem az, hogy egyedül vagyok, magányos vagyok és nincsen társaságom.

Az utazás is olyan, hogy egyedül szerintem nem jó vagy nem élvezhető, legalábbis nekem nem annyira. Egy másik városban kb. ugyanazt tudom csinálni mint a jelenlegi városokban.

Több hónapon keresztül hirdettem magamat, hogy vállalok nyelvekből korrepetálást, de a kutya nem jelentkezett... Rengeteg nyelviskola van, vannak végzett tanárok által tartott ingyenes nyelvtanfolyamok is, mások is hirdetnek magán órákat, kb. esélytelen. Diákmunkát erre az időszakra nem találtam.

Minden barátom el van foglalva, síelnek vagy máshová elutaztak a családjukkal/párjukkal.

A családommal nincsen mit rendezni. Nem vesztünk össze, nem vitáztunk, nincsen köztünk semmilyen konfliktus, csak szimplán nem jó a kapcsolatunk. Ez gyerekkorom óta így van, és már így is marad.

Három nyelven beszélek, nyelvvizsgáim is vannak és emellett még mindig tanulom is őket, de ez ismételten magányos tevékenység.

2020. jan. 17. 21:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!