Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van értelme pszichológushoz...

Van értelme pszichológushoz járni ha úgysem fog változni semmi? Ha úgysem fogom megérteni az embereket és ők sem engem?

Figyelt kérdés
Gondoltam rá hogy el kéne mennem de tanácsokkal nem megyek sokra.Valószínűleg azt javasolná járjak emberek közé.Régebben sokat is voltam emberek között mégsem sikerült amit akartam.Magányos voltam az emberek között is.Egyébként vannak emberek akik nekem inkább robotoknak tűnnek akik be vannak programozva hogy mit tegyenek,hogy mindig ugyanazokat a közhelyeket mondják és vannak emberek akik meg bábúnak tűnnek.Nincsenek önálló gondolataik,dróton rángatják őket ahogy nekik tetszik.Egyébként azt gondolom a pszichológus szintén azokat a közhelyeket mondaná amire beprogramozták.Vagy tévedek?
2020. jan. 21. 21:43
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
90%

Addig semmi ertelme, amig nem fogadod el, hogy veled van a gond. Felesleges pszichologushoz menned, ha mar elore tudod, hogy ugyis elutasitod amiket mond majd.

Na, megyek, lefuttatok magamon egy rendszerfrissitest.

2020. jan. 21. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 A kérdező kommentje:
De #1-es Te nem szoktad ezt tapasztalni hogy ugyanazt a lemezt rakja fel mindenki?
2020. jan. 21. 21:48
 3/22 anonim ***** válasza:
De van akinel igen, de azzal nem beszelek sokat. Ha nem tud ujat mondani, felesleges. Mindenesetre nem gondolom oket babunak, azert, mert kevesebbet gondolkodnak, mint masok, es inkabb csak ismetlik, amit hallanak. Ettol meg emberek, csak nem a gondolkodas a hobbijuk :D Igazabol nem ertem, miert akarnal emiatt pszichologushoz menni, neked nem kell masok miatt barmiben is ketelkedned. De azt tartom, ha szerinted mindenki ilyen, akkor nem csak veluk van a gond.
2020. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim válasza:
Hogy érted ? Nyugi , ez nem a mátrix .Ha van valamilyen hobbyd , akkor azzal kapcsolatban is ismerkedhetsz meg olyan emberekkel , akik hasonlóak hozzád és nem robotok . Mindenki egyedi... Lehet azért mennek át robotba vagyis közhelyekbe , mert távolságot akarnak tartani vagy ilyesmi .
2020. jan. 21. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:
#4-es mondok egy egyszerű példát.Sok embert ismerek aki Fideszes szavazó és sokat aki Mszp-s.Én velük már nem tudok dűlőre jutni mert én egyik párt szavazója sem vagyok.
2020. jan. 21. 22:04
 6/22 anonim ***** válasza:

Attól függ. Egy középszerű pszichológus tolja majd a közhelyeket persze, viszont ha szerencséd van és találsz egy komolyabb szakembert aki tényleg mindent megtesz, hogy segítsen, akkor megéri. Sajnos ilyenből valóban kevés van, legalábbis ez a tapasztalat.


Igazából veszíteni nem fogsz vele, szerintem próbáld meg, ki tudja, esetleg észrevesz olyan dolgokat is, amire te nem is gondolnál, vagy valami más módon tud segíteni.. Persze legtöbbször úgy megy oda az ember, hogy negatív és így is lát mindent maga körül, de ettől még te is tudod, hogy nem oké ez a helyzet és zavar is, úgyhogy érdemes lenne megpróbálni.

2020. jan. 21. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
100%

"#4-es mondok egy egyszerű példát.Sok embert ismerek aki Fideszes szavazó és sokat aki Mszp-s.Én velük már nem tudok dűlőre jutni mert én egyik párt szavazója sem vagyok."


Nem értelek... Te most azt várod, hogy mindenki úgy és azon gondolkozzon, ugyan azon dolgokat szeressék és tegyék, olyanok legyenek mint TE?!?!


Lehetetlen mindenkivel minden dologban egyetérteni! Pontosan ettől különbözünk a robotoktól, hogy mindenkinek vannak saját véleménye és gondolatai.

Én már tényleg nem értelek mit szeretnél... Egyik pillanatban az a gondod, hogy mindenki olyan mint egy robot, aztán az a problémád, hogy másoknak valamilyen dologban más a véleményük és máshogy gondolnak dolgokat, ezzel meghazuttólva az első feltevésed.


Én már biztos vagyok benne, hogy nem a körülötted lévő emberekkel van a baj, hanem veled!

Annyira egocentrikus és én központú vagy, hogy az hihetetlen... El kell fogadni, hogy nem körülötted forog a világ!

2020. jan. 21. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
84%

Nem tudod mit csinál egy pszichológus, ez látszik.


A pszichológus nem ad tanácsokat. Nem “programozták be” semmire, mert minden ember más, minden probléma más, ezért vannak egyéni terápiák. A kórházban sem ugyanakkora adagot kapnak a gyógyszerből az emberek.

A pszichológus a páciensével együtt dolgozik.

2020. jan. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:
100%
Én úgy tudom, a pszichológus nem is adhat tanácsot, legalább is mikor én jártam pszichológushoz nekem azt mondta, hogy sajnálja, de tanácsot, hogy mit csináljak nem adhat.
2020. jan. 21. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 A kérdező kommentje:
#8-as én nem hiszem hogy kellemes csalódást tudna nekem okozni egy pszichológus.Mint ahogy az emberekben sem szoktam kellemesen csalódni.
2020. jan. 21. 22:28
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!