Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ezért érdemes lenne elmenni a...

Ezért érdemes lenne elmenni a sulis pszichológushoz?

Figyelt kérdés

Egyetemista vagyok, fiú. Az elmúlt félévben eléggé elkallódtam, szétmentem a barátnőmmel, nem érzem kielégítőnek a baráti kapcsolataimat, amiket ezért elhanyagolok, a testvéreim pedig eltartanak, pedig dolgozóképes vagyok, ehelyett csak elhízni tudtam. A jegyeim is romlani kezdtek, mert akárhányszor tanulnom kéne, egyszerűen unom magam és felmegyek a youtube-ra.


Pontosan tudom, hogy mik a kötelezettségeim és azt is, hogy amit most csinálok az egyenes utat képez ahhoz, hogy senkiházivá váljak, de annyira demotiváltnak/dekoncentráltnak érzem magam. És mikor erre ráeszmélek, boldogtalanná válik, az újra elveszi a kedvemet és a dolog kezdődik előlről.


A kérdésem az, hogy kvázi a lustaságon egy pszichológus tud segíteni egyáltalán? Vagy csak egy elegánsan megfogalmazott "szedd össze magad" szöveget fogok kapni és kész?



2020. jan. 22. 22:09
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Oszinten szolva, ha mar benned is feljon ez a kerdes, hogy erdemese, szerintem mindenkepp! Ez a dolga a suli pszichologusnak, es nem ciki elmenni. Biztos segiteni fog. Menj el, erdemes!
2020. jan. 22. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
88%

Az általad elmondottakat nem jellemezném úgy, hogy lustaság. Ez nem lustaság, hanem elveszítetted az önkontrollt. Lebecsülöd magad, kishitűbbé lettél, elveszítetted a motivációt. Te nem senkiházi vagy, hanem egy egyetemista, akinek kutya kötelessége elvégezni azt, amit elkezdett. Mert amit egy ember elkezd, azt fejezze is be tisztességgel! Megértetted?

A pszichológusnak pedig nem az a dolga, hogy a lustaság ellensúlyozására kitaláljon valamit.


Ezek után pedig azt mondom neked, menj el, keresd fel a pszichológust, és meglásd, segíteni tud, de csak abban az esetben, ha ilyen őszinte leszel hozzá, mint ahogy azt itt tetted!

2020. jan. 22. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Mindenképp érdemes menni. Nálunk 8 ingyenes alkalmat tudott adni az egyetemi mentálhigiénés szolgálat, egy pszichológus nővel konzulétáltam. Utána pedig tudtam menni hozzá továbbra is ingyen a kórházba.


A lényeg az, hogy ez egy önismereti-önfejlesztési folyamat, aminek sok másik része van. Főleg egyéni munka. Nem a pszichológus fog segíteni, ő csak útmutatást ad, tükröt tart, hogy megtanuld felismerni a téves hiedelmeidet, rossz mintáidat, szokásaidat, tudd felülírni azokat. Szóval mindezt lényegében magadnak kell megtenned magadért, a pszichológus csak akkor tud működni, ha mindent megteszel magadért.

Ez pedig a gyakorlást jelenti, akár az önismereted fejlesztését könyvekből, cikkekből.tudatosítani kell dolgokat, és cselkedni is kell értük.

2020. jan. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!