Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Kérhetem-e vagy nem?

Kérhetem-e vagy nem?

Figyelt kérdés
Hallottam a tvben hogy lehet kérni ezt az anyasági eltartást. Én olyan anya vagyok, akit eldobott a fia miután a férjem meghalt. Nem látogat nem segít, mivel jár a házból neki is így elvárnám, hogy legalább a fű levágásában, vagy a csekkek fizetésébe beleszáljon. Kifizetni nem akar és én se tudom mert csak az özvegyi nyugdíjat kapom. Én kérhetem, az anyasági eltartást? Egyébként a fiam nem dolgozik sehol és nem is látogat soha.

2020. febr. 4. 00:46
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérni kérheted, de nem jár automatikusan. Mindig kivizsgálják, hogy érdemes-e a támogatás vagy sem. Ha a fiadnak volt oka, hogy feléd se nézzen, akkor nem fog járni. Ha nincs állandó fix bevétele ( munkája) akkor sem fog járni, mert nincs miből levonni.

Én úgy gondolom, hogy ha egy gyermek ennyire elzárkozik a szüleitől, aki nem képes látogatni, kapcsolatban lenni a szüleivel, ott a szülők nagyot hibáztak.

2020. febr. 4. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 STALIN válasza:
56%
Pocsék gyerek lehet. de a kérdésre válaszolva, nem fognak semmi féle anyaságit eltartást elbírálni. nincs jövedelme.
2020. febr. 4. 02:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
60%
Biztosan kifogástalanul nevelted...
2020. febr. 4. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az apjával együtt mindig a jóra neveltük. Csak sajnos a rossz társaság az iskola után, elvitte másfelé. Van szakmályaneki, de sajnos abba se akar dolgozni. Mindent megtettünk érte, próbáltuk kérni még az apja is él, hogy ne igyon, ne hallgasson a rosszakra de mind hiába. Az apja halála után még jól elvolt itthon, de a temetés után már element valahová és haza se jött. Hívtam de azt mondta nem kíváncsi rám mert neki jobb az unoka testvérénél. Köszönöm, hogy válaszoltatok, nem tudom mit tegyek akkor mert egyedül egy házat nehéz vezetni.
2020. febr. 4. 10:44
 5/8 anonim ***** válasza:
Nem tudom mekkora a ház, meg hol van, de talán az lehetne megoldás, hogy eladjátok és a részedből veszel magadnak egy kis lakást, aminek kevesebb a rezsije. Már akkor persze, ha a ház fele a te neveden van.
2020. febr. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
A ház a férjemé volt, én a haláligtartó haszonélvezetit kaptam a fiamnak 1/5 rész van benne. De neki nem kell a része de lemondani nem tud róla mert van tartozás, amit fizetni kellene csak utánna adhatnánk el a házat állítólag. De a tartozást se fizeti csak én.
2020. febr. 4. 12:05
 7/8 Dudok Andrásné ***** válasza:
Hát te arra a gyerekre ne számits!Olyan nincs hogy nem mondhat le a javadra.Sőt már a hagyatékin lemondhatott volna.De ügyvédhez kellene menni,ha hajlandó rá,ott bármikor,akár évente átlehet irattatni más nevére is,persze költsége van.A lakóhelyeden van biztos ingyenes ügyvédi fogadoora érdemes lenne elmenned ott mindenben segiteni tudnak.Sőt adóssággal is eladhatok a lakások!!
2020. febr. 10. 16:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:

Szülőtartásnak hívják amúgy!

A házat meg zartozással adnám el!

Keresztfiaim szülei is így csinálták!

2020. márc. 2. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!