Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan segíthetek magamon?

Hogyan segíthetek magamon?

Figyelt kérdés
Nem érzek semmit vagy ha igen akkor szomorúságot. Sajnos 1 hónapja elkezdtem a SH.Most már 2 hete nem csináltam mert a suliorvos észrevette és teljes mértékben megalázkodtam. Nem csinált semmit mert csak a piros forradás nyomokat látta. Akkor nagyon megutáltam magam érte és 1 hétig vissza tértem a régi önmagamhoz. Most viszont azt érzem megörülök . Magamhoz beszélek. Felsorolom milyen utálni való tulajdonságok vannak bennem és hogy soha semmire nem fogom vinni. Többször gondoltam az ön gy. ra de egy dolog megakadályoz benne. Az anyukám. Anya pillangó lelkü. Nem bírná azt feldolgozni hogy SH zok nem hogy még a halálomat is. Én nem akarom hogy összetörjön mert sokkal jbbat érdemel nálam. Senki se tudja hogy amúgy i van mert a suliban egy kőbunkó ember vagyok és mindenkit kizárok. Otthon meg szerintem nem akarják meglátni. Szeretnék magamon segíteni mert tudom hogy más úgyse fog. És mietött azt írnátok hogy ez csak önsajnálat, teljes mértékben eggyetértek mert ha senki nem sajnál akkor maradok én.

2020. febr. 9. 11:40
 1/9 anonim ***** válasza:
Mi az az SH?
2020. febr. 9. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
58%
Őszinte leszek, szánalmas vagy. Nézz körül az utcán, vagy akár az interneten, megannyi rosszabb sorsú ember van nálad, te meg itt sajnáltatod magad. Miért nem mást sajnálsz? Olyat, aki valóban bajban van. Keress fel egy állatmenhelyet, vagy egy gyerekkórházas alapítványt és kérdezd meg hogy és miben segíthetnél, akkor tapasztalhatsz szomorú emberi és állati sorsokat, jó érzéssel fog eltölteni, hogy valakit boldoggá tehettél.
2020. febr. 9. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Kedves 2. válaszoló.

Ilyen egy igazi érzéketlen, mint amilyen a Te válaszod.

Arról még nem hallottál, hogy mindenkinek a saját problémája a legnagyobb és legfajdalmasabb?

Hogy segíthetne magán azzal, ha nem oldja meg a benne lévő dolgokat?

Azzal, hogy megnezi más milyen helyzetben van, és segít neki?

Neki ki fog?

Mert Te biztosan nem.

2020. febr. 9. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
En nagyon sajnallak
2020. febr. 9. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Kedves hármas, abszolút nem vagyok érzéketlen, sőt... Szerintem a kedves kérdezővel tök jól megbeszéltük mit miért írtam és egyetértettünk, én is megértettem az ő helyzetét. De, hogy neked is válaszoljak... Ha megismered mások problémáit akkor átértékeled a saját helyzeted, a gondjaid más szemszögből is látod, így könnyebben tudsz megoldást találni. Persze nem kötelező velem egyetérteni, de hidd el a tutujgatás, sajnálkozás nem mindig célravezető. Nekem pl az használt, mikor nyíltan a szemembe mondták mekkora hülye vagyok. És tényleg az voltam. Ha sajnálnak, kipanaszkodom magam mindenkinek akkor sose jutok túl a holtponton.
2020. febr. 9. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Amit elsoroltál magadról, az se nem utálni való, se nem határozza meg, hogy mire fogod vinni. Anyukáddal viszont úgy látszik törődsz, ez dícséretes, ha mást nem, ezt szerethetnéd magadban.

Magadon a legjobban azzal segíthetsz, ha elmész orvoshoz, mondjuk pszichiáterhez. Ez tipikusan túl bonyolult probléma ahhoz, hogy egyedül megoldd, vagy hogy itt segíteni tudjunk vele. :/

2020. febr. 9. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
54%
Oszinte legyek az "SH" vagyis self-harm miatt qrvára nem tudlak sajnálni, már bocs. Azt írod anyád "pillangólelkü" akkor mégis mi a fene bajod van b+. Ahol én nottem fel abban a családban te mi a bánatos lófarkat csináltál volna?! Anyám egy szörnyeteg volt apám se volt jobb csak másképpen rossz. Mindegy, nem mesélem el. De én semmi segítséget senkitol nem kaptam, olyan szegények voltunk hogy az élet a spórolásról meg a túlélésrol szólt. Na és azt tudod hogy Magyarországon hány ilyen van?! Millió meg egy! Te meg vagdosod magad, meg csikkeket nyomkodsz el vagy nem tom pontosan mit csinálsz a SEMMI miatt! Az ilyet én nem tudom sajnálni, lehet lepontozni.
2020. febr. 9. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

#2 ne győzködd, ne magyarázkodj neki, úgysem fogja megérteni.

#7-nek igaza van.

2020. febr. 9. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Felsorolom milyen utálni való tulajdonságok vannak bennem és hogy soha semmire nem fogom vinni. "


Első lépésként ezen változtass. Csak a rosszra koncentrálsz, ez beszűkíti a tudatod. Programozd át az elméd és fókuszálj a jóra, a harmóniára.


Ajánlom ezt a videót:


https://www.youtube.com/watch?v=WhRKoDV52g0

2020. febr. 10. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!