Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ti el tudnátok fogadni egy...

Ti el tudnátok fogadni egy olyan lányt barátnak vagy társnak, aki pszichés problémákkal küzd?

Figyelt kérdés
Ez alatt leginkább arra gondolok, hogy az utóbbi pár hónapban többször is rámtört pánikroham, amikor emberek között voltam, különösen, ha idegenek között. Illetve kényszermozdulataim is gyakran vannak, például sokszor nyúlok a nyakamhoz vagy tekergetem a fejem. A kezelésem már folyamatban van, pszichológushoz is járok, valamint én is igyekszem kitapasztalni, hogy mik azok a módszerek, amelyek egy adott szituációban lenyugtatnak. Úgy érzem a jelenlegi állapotom eléggé elszigetel másoktól, most már annyira sem merek közeledni senkihez, mint eddig, mert félek, hogy azt gondolják "beteg" vagyok, ami végül is igaz, de azért rosszul esne, ha mindenkiben negatív kép alakulna ki rólam. Azt vettem észre, hogy az emberek nem túl megértőek ilyen szempontból és taszítja őket, ha valakinek ilyen szintű problémája van.

2020. febr. 9. 13:19
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
16%

Ne haragudj, nem bántani akarlak, de én társnak csak minden szempontból egészséges embert szeretnék, mert egészséges gyerekeket akarok.

De barátként lehetsz akármilyen adottságokkal, ha emberileg megfelelsz, gondolkodásban hasonlóak vagyunk, akkor engem nem érdekelnének a kényszeres mozdulataid.

2020. febr. 9. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nem haragszom, ez a te véleményed, én elfogadom. Igen, nem mindegy, hogy baráságról vagy párkapcsolatról beszélünk, utóbbi esetében nyilván sokkal több elvárása van egy embernek.
2020. febr. 9. 13:32
 3/17 nemaRendőrség ***** válasza:
57%

Vannak elfogadott és nem elfogadott mentális problémák.


Az hogy játszol a hajaddal, vagy simogatod a nyakad teljesen oké.

Idegenektől való félelem is természetes dolog, gyakorlással le lehet küzdeni.

Ezek teljesen oké, nem kizáró dolgok.


Bipolaritás stb, komolyabb furcsaságok viszont kizáró okok lennének.

2020. febr. 9. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
74%
Most azért, mert újabban szorong a kérdező (mind a pánik, mind a kényszer arra vezethető vissza), miért ne lehetnének egészséges gyerekei később? Ezt simán ki is lehet kezelni.
2020. febr. 9. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%
Talán igen.
2020. febr. 9. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:
89%

Kettészedném a dolgot. Ha tényleg az a helyzet, amit írtál, akkor barátként simán elfogadnálak. Társnak meg ennyiből nem lehet megmondani, az vagy kialakul, vagy nem.

Ha viszont az egészmellé egy depis tumblr tini szintjén megragadt figyelemmániás lány vagy, azt nem bírnám elviselni semmilyen szinten.

És igen, az emberek semmivel kapcsolatban sem megértőek, ami nem elég kényelmes nekik. Főleg első körben.

2020. febr. 9. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
65%

Minden ember küzd pszichés problémával.

Ha empatikus az illető, segítőkész, és meg kedvel..

Szerintem nem kérdés az, hogy össze jönne egy olyan emberrel, aki mentális problémákkal küszködik, ha a személyiségében megtalalja a sajat maga számára értékesek.

Ezt lehet kezelni.

Aki csak egészséges férfit, nőt akár, nem tudom mire alapozza, amikor mindenkinek vannak mentális gondjai.

Ha mondjuk bipoláris valaki, azt is lehet kezelni, majdnem tünetmentesse tenni, mint ahogyan a skizofréniát. Természetesen bizonyos pontig, mind a kettőt.

2020. febr. 9. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
39%

#7

Ez nem igaz!

Sőt, az emberek nagyobbik részen nem küzd pszichés problémákkal. Lehetséges, hogy te olyan örökben mozogsz, ahol ez halmozottan előfordul, de ettől még a többségre nem igaz.

2020. febr. 9. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:
83%

Én kifejezetten ilyen lányokat keresek. (bizonyos fokig)

Én ASD-s vagyok. A hozzád hasonlóan enyhe nehézségekkel küzdő nőkkel jobban kijövök, jobban megértjük egymást.

2020. febr. 9. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim válasza:
71%
8-as! De az összes embernek vannak pszichés problémái! Csak vannak akik jól tudják őket kezelni és vannak akik nem. Általában utóbbiak járnak (vagy kellene) szakemberhez. Nyugodtan olvass utána, kérdezz meg 100 pszichológust, loholj végig ezer pszichiátert, mindenkinek van. Csak vannak akik jól kezelik.
2020. febr. 9. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!