Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Nem birom mar a lelki fajdalma...

Nem birom mar a lelki fajdalmat, mit lehet tenni?

Figyelt kérdés
Sajnos mar egy ideje kuzdok nagyon sok problemaval, depresszio, duhkitoresek, magany, onertekelesi problemak, onbizalom hiany, szorongas mind jelen vannak nalam es mar megorulok tole. Lelki fajdalom mar sokszor olyan nagy, hogy legszivesebben megolnem magam. Elcsesztem mar az egesz fiatalsagom, mert nem birok ezekbol kijonni, akarhogy probalom egyedul. De pszichologushoz nem merek menni, keptelem vagyok ra.nem nerek emberek koze menni. Igy is folyton azon jar az agyam, hogy ki miz gondol rolam, plane, ha meg meglatnak, hogy oda jarok. Elni nem eltem egy percet sem, meg a suliban is csak egy szakmat sikerult elvegeznem, pedig amugy nem voltam sosem buta, csak utaltam bejarni mert mindig bantottak, ha meg be is mentem, akkor is inkabb csak probaltam eltunni mindenki szeme elol(pl ha hivtak felelni inkabb aztmondtam, hogy nem tanultam csak ne kelljen kiallni az osztaly ele). Elcsesztem az egesz eletem, de meg mindig csak megyek lejjebb, mar csak a remeny tart eletben, mert semmi celom, motivaciom nincs mar igy 24 evesen. Meg a szuleimnek sem merek errol beszelni, ok csak annyit sejtenek, hogy visszahuzodo vagyok, azert nem mozdulok ki soha. Pedig en dolgozni is mennek mar vagy barhova, hogy ismerkedjek, baratokat szerezzek, akikkel csak egy kicsit is lehetne "elni" de nem megy, mert ezek a betevsegeim fogva tartanak, olyan mint ha le lennek lancolva es nem tudnek mozdulni. Nem tudom mit tegyek.
2020. febr. 10. 01:09
 1/7 anonim ***** válasza:
7%

Hasonlóan vagyok én is.. Szerintem neked is egy barátnő kéne (legalábbis nekem ez megoldás lenne)

És itt most nem arra gondolok hogy majd egyből munka lenne vagy ilyesmi, hanem lenne mellettem egy lány, de nem az a tipikus flegma fajta, hanem egy normális aki figyel rám, eltereli a figyelmem a rossz gondolatokról, törődünk egymással és vigyázunk egymásra stb.. Nekem ez így elég sokat javítana az életemen.. Meg valami hobby se ártana. Az meg ha nem szereted a tömeget te se, hát a mai világba nem is baj szerintem.. Ha szeretnél beszélgetni vagy kiadni magadból valamit, nekem írhatsz

19f

2020. febr. 10. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
82%
Menjél el szépen a pszichológushoz. Magadtól nem tudtad ezt legyőzni, így ha nem teszel semmit, akkor semmi nem is fog változni.
2020. febr. 10. 01:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Mintha én írtam volna pár évvel ezelőtt...

Egyszer, tényleg egyszer kellene erőt venned magadon hogy elkezd a változást, aztán már csak fent kell tartani. Az első pár hét rossz lesz, aztán már szidni fogod magad, hogy ezt simán megcsinálhattad volna már jóval korábban is, mert nem olyan nehézy mint amilyennek érzed. Ha közösségbe járnál (például elmennél dolgozni) azzal egy csapásra megoldódna kb minden problémád

1. A magány, mert emberek között leszel

2. Az önbizalomhiány, mert azt úgy lehet szerezni hogy tudatosan ugrasz fejest olyan dolgokba amiktől félsz

3. A szorongás, pont azért amiért az önbizalomhiany is

4. A depresszió, mert értelmet ad az életednek, lesz pénzed, abból elmehetsz utazni, javíthatsz a külsődön, esetleg elkezdhetsz gyűjteni egy régi álmod megvalósítására

Ezt a ki mit gondol rólad dolgot le kell szarni, annyira jelentéktelen. Pl nem tetszik nekik a ruhád? Akkor vegyenek neked másikat.. Hidd el, rohadtul nem számít mit gondol rólad. Erre nemsokára rá fogsz jönni.

Segít, ha megérted hogy a félelmeidet a szorongás okozza, ami egy félresiklott kémiai folyamat az agyban, nem pedig egy valós, külvilágból rád leselkedő veszély.

Igyál gyógyteákat, pl orbáncfű, citromfű, ezeket ha rendszeresen iszod segíteni fognak a hangulatodon, illetve kezdj el sportolni. Nem muszáj kimenned futni vagy elmenni edzőterembe, az is bőven elég, ha csak otthon a szobádban tornázol a kedvenc zenéidre, olyan gyakorlatokat és annyit ami jól esik.

Nagyon ajánlom a delutan.hu oldalt, ez egy lelkisegély oldal, pár naponta lehet velük chatelni 18-21 óra között, hihetetlen kedvesek, meghallgatnak és ők tényleg próbálnak segíteni, én több önkéntessel is beszélgettem már. De írhatsz nekik emailt is, rövid időn belül részletesen válaszolnak. Nekem ezekre a problémákra többek között azt tanácsolták hogy írjak egy listát, min és hogyan szeretnék változtatni. Ezt nem muszáj azonnal megírnod, adj pár napot magadnak mire átgondolod mi hogy legyen, mi az amit tényleg szeretnél, mi a legfontosabb, hogyan tudnád elérni a céljaidat.

Én például azzal kezdeném, hogy ma délután 1-től 5-ig írok egy önéletrajzot, és nézek munkahelyeket online, és ahová van esélyem bekerülni, oda elküldöm. Máris tettél egy fontos lépést.

Nagyon szurkolok, sok sikert, hidd el, csak elkezdeni nehéz!

2020. febr. 10. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Előttem író nagyon profin kifejtette a dolgot. El kell kezdeni. Téged az tart fogva, hogy szünet nélkül azt képzeled el: "mások mit gondolhatnak rólad". A dolgokat gyakorolni kell, minden új dolog félelmetes lehet, amíg el nem kezded. Ha elkezdeni nem tudod a változást, mehetsz pszichológushoz. Nem hiszem, hogy bárki figyeli: ki megy pszichológushoz, vagy ki nem.

Egyik előző hozzászóló írta a párkapcsolatot: nem, a párkapcsolat nem fog megmenteni ettől, ideiglenesen figyelmedet elterelheti valamennyire (eleinte).

2020. febr. 10. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonymousreview60 ***** válasza:

24 évesen még jól állsz. Pszichológushoz kell menned. Ezeken a bajokon ő segít, pontosabvan te az ő vezetése alatt. Az egy kétszemélyes dolog, csak te vagy ott és ő, tehát nem mész emberek közé.

A TB négy aljalmat fizet, az lófütty.A magánpraxis 10.000 ft/45 perc, de megéri! Inkább, mint éveket pazarolj el.

Pszichologuskereso.hu

2020. febr. 10. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
77%
1# Miért lenne jó neki egy barátnő? Ugyanolyanok vagytok mint a nők akik a herceget várják fehér lovon aki majd megmenti őket. Először talán saját magával kellene kezdenie valamit a kérdezőnek.
2020. febr. 10. 05:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Szedj vitaminokat meg étkezz rendesen. Ezek hiányától is kialakulhat depresszió. Illetve ha sokat fekszel, nem mozogsz, keveset vagy túl sokat alszol, nem jársz ki a szabadba. Ezekre Ügyelj!


Másrészt meg fogd fel úgy az életed, hogy egy van és ki tudja mi vár rád a halál után. Képzeld azt, hogy már meghaltál, valami mégszörnyebb helyre jutottál és vissza sírtad a földi létet, de kaptál még egy esélyt arra, hogy élj és most ki kell használnod. Bármit meg tudsz csinálni, csak akarnod kell, te irányítod a sorsod.


Hidd el, a depresszió a gondolkodásmódból is fakad javarészt. Amilyenek a gondolataid, olyan a hangulatod.


Ha végképp semmi nem használ, javaslom szakember segítségét. Ne félj segítséget kérni, ez nem gyávaság vagy gyengeség jele, hanem az ellenkezőjé. Sok embert ismerek akik szintén pszichológushoz járnak, nem gondolok róluk semmi rosszat és a legtöbb ember ugyanígy van vele, nem nagyon érdekli.

2020. febr. 10. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!