Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Úgy érzem, hogy kezdek teljese...

Úgy érzem, hogy kezdek teljesen tönkremenni. Mit tehetnék?

Figyelt kérdés

Már tinédzser korom óta magányosnak érzem magamat.Nem voltak,és most sincsenek emberi kapcsolataim,teljesen elszigetelődve érzem magamat a társadalomtól.

Egyre mélyebbre kerülök,már a munkában sem tudok teljesíteni,emiatt több munkahelyet ott kellett hagynom az utóbbi időkben.

Nyitok mások felé,ha lehetőségem van,de valahogy nem jutok el oda,hogy valakivel közelebb kerüljünk egymáshoz.Sokszor úgy érzem magamat,mintha egy másik bolygóról jöttem volna.

Voltam szakembernél is már a problémámmal,de nem igazán segített.

Nem tudom,hogy mi lesz velem,már egyre jobban összecsapnak a hullámok a fejem felett.



2020. febr. 11. 13:01
 1/6 anonim ***** válasza:
Ezt nem egy kis elmentem szakemberhez dolog fogja megoldani, hanem kitartó változtatási szándék apró lépésekben, menj vissza vagy menj egy másik szakemberhez (ezek nem autószerelők, szerepe van a személyüknek is) és apránként keresd meg a jót minden napodban valami extra apró semmiséget, szépen emeld magad jobb hangulatra, és akkor vonzóbb leszel ásoknak is
2020. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Miért kellett otthagynod a munkahelyeid? Miket szoktál szabadidődben csinálni?

Szerintem szimplán teljesen feleslegesen túlparázol mindent. Egyszerűen érezd jól magad és légy lazább. Nem tudom, hogy mi érdekel, de menj el gyúrni vagy animeconra, ami érdekel. Keress valami olyat, ami leköt és javít rajtad.

2020. febr. 11. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Még annyit hozzáfűznék(csak hogy ne tűnjek olyan brutálisan savanyú embernek),hogy amúgy észre tudom venni az apró dolgokat is,amik örömet szereznek nekem,pl.egy szép táj,egy aranyos állat,egy kedves gesztus valakitől,stb...

Az is gond,hogy talán túlzottan érzékeny lelkű ember vagyok,emiatt érnek olyan súlyosan a kudarcok,és ezért kerülök egyre mélyebbre az életben.

A munkahelyeimen amiatt nem tudtam teljesíteni,mert egyre inkább nehezemre esik a koncentrálás,egyre feledékenyebb vagyok.Néhány baki után pedig jobbnak láttam,hogy felmondok,mert nem akartam komolyabb hibákat elkövetni,és mert éreztem,hogy a jelenlegi állapotomban nem tudok intellektuálisabb feladatokat ellátni.

Jelenleg fizikai munkát végzek,hogy legyen egy kis pénzem,de abból nem tudom fenntartani az albérletet.

Szégyellem,hogy férfi létemre idáig süllyedtem.

2020. febr. 11. 13:12
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem csak nagyon erős önbizalomhiányban szenvedsz,nincs veled egyébként semmi gond..Vannak érzéseid,értelmes gondolataid,csak túl aggódsz mindent,mert nem bízol abban hogy meg tudod csinálni..Pedig meg tudod..Nem szabad egy jó melóhelyet amiatt otthagyni,hátha nagyobb hibát fogsz véteni majd később,mert ezt nem tudhatod előre...Lehet be sem következett volna...Nem tudom viszont mi lenne a jó tanács,miből próbálj erőt meríteni..Talán abból hogy független emberként is helyt állsz,hidd el,vannak akik arra sem képesek hogy emberek közé menjenek,nemhogy munkahelyre...A legmagabiztosabbnak tűnő ember is szenved valamitől,még ha nem is tűnik úgy..És rengeteg olyan ember van,aki azt érzi amit te..Én is felteszem magamnak hétről-hétre a kérdést,mi értelme ennek az egésznek..Pedig kívűlről mindenem megvan és mégis...
2020. febr. 11. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
De ismerős ez a helyzet! Több dologban magamra ismertem.
2020. febr. 11. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Én is maganyosnak érzem magam,pedig nekem van családom.Mégis szeretek egyedül lenni.A munkahelyen jobban erzem magam mint itthon.Járj emberek közé,én is szoktam egyedül koncertre,vagy városlátogatásra menni,mindjárt jobb kedvem lesz.
2020. febr. 11. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!