Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Szégyellem hogy nincsenek...

Szégyellem hogy nincsenek barátaim és a szeretteim előtt barátokat hazudok?

Figyelt kérdés

Soha nem voltak igazi barátaim. Amíg iskolás voltam addig kénytelenek voltak haverkodni velem valamilyen szinten (azért iskolán kívül soha nem hívtak el sehova) de az egyetemen szembesültem először, hogy nem vagyok szimpatikus az embereknek. Azóta eltelt pár év de azóta sincsenek barátaim. 3 évvel ezelőttig próbálkoztam összebarátkozni de hiába. Eléggé szégyellem hogy nincs társaságom, ezért a családom előtt és a munkahelyemen úgy csinálok mintha olyan emberek akik szóba állnak velem valamilyen okból, azok a barátaim lennének.

Van barátnőm, de előtte is szégyellem a dolgot, így amikor látott egyszer egy ügyfelemmel beszélni, azóta azt mondom neki, hogy az egy barátom volt. Szoktunk is viccelődni a párommal, hogy elmegyek velük bulizni a Maldív szigetekre (oda mennek minden évben) ha rosszul fog viselkedni. Ilyenkor úgy mondom ezeket a dolgokat mintha lenne valóságalapja.

Munkahelyen az unokatestvérem látogatott meg családi ügy miatt többször és utólag azt mondtam másoknak hogy ő a legjobb barátom. Valójában alig beszélünk, egymás száma sincs meg.

A szüleimnek is úgy adom be, mintha a munkatársaim és mások is a nagy baráti köröm tagjai lennének.


Mennyire szánalmas ez? Más is viselkedik így? Manapság amikor látom a közösségi oldalakon hogy mindenkinek több száz, több ezer barátja van, én nagyon szégyellem hogy nekem nulla! Nincs még egy ilyen lúzer a világon mint én. Az is gáz, hogy lehet tudnék barátkozni mondjuk ezen az oldalon, de szégyellem hogy 30 éves fejjel ekkora lúzer vagyok és szégyellnék találkozni bárkivel aki ismeri a történetemet.


2020. febr. 11. 15:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Nekem sem voltak igazi barátaim akikért tűzbe tettem volna bármimet is.

Nem haltam bele, sőt.... kevesebben vernek át így.

2020. febr. 11. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Ne hidd el azt, amit a kozossegi oldalakon latsz. Felnott korban szerintem normalis hogy az embernek kevesebb a baratja, es az sem szegyen ha nincs.


Baratnod van.

Szereto csaladod van.


Ok miert nem lehetnek egyben a barataid? Koncentralj rajuk, es a boldogsagot keresd a letezo dolgokban. Ne a nem letezo miattkeseregj, mert sosem leszel boldog.


Facebookon mindenki hazudik. Meg itt gyakorin is :)

2020. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Nekem se voltak soha igaz barátaim (akik voltak, azokról 5-6-8 év múlva derült ki, hogy anyagilag, vagy más módon vertek át. Én nem szégyellem, nem is hazudok ezekről, azt még szánalmasabbnak tartanám. Igaz, így aki nem kedvel az - mintegy önigazolásként tudta használni konfliktus esetén velem szemben - "nem hiszem hogy lennének barátaid, biztosan mások se kedvelnek = "nekem van igazam és te vagy a hibás" stb. Nem híreszteltem, hogy nincsenek barátaim, de ez valahogy tudható. Valaki egyszer (aki állítólag kedvelt) közösség előtt emelt hangon lecseszett, hogy "nem rossz ez az állandó, örökös magány amiben vagy?" amikor lehetősége lett volna elhívni valahova, nem tette.
2020. febr. 11. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
92%
Miért baj, ha nincsenek? Nekem sincsenek. Megvagyok.
2020. febr. 11. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Nem kell másnak kamuzni, fölösleges. Magadnak kell, hogy jó legyél, ha jó egyedül, oké, ha nem jó, akkor tegyél érte, de fölös az ilyennel kamuzni.
2020. febr. 11. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Nekem sincsenek, és eszméletlenül szégyellem. Párom előtt úgy csinálok hogx azok a barátaim akik régebben voltak a barátaim még mindig azok. Full gáz. 😁

21L

2020. febr. 11. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Miss Endzsi ***** válasza:
100%
Nekem nincsenek közeli barátaim, de nem szégyellem, a barátom mellett időm se lenne ilyenre.
2020. febr. 11. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia.

Én elhiszem, hogy a szégyen érzésével kell megbirkóznod emiatt, de nekem sincsenek barátaim, sőt, párom sincs és a szüleimmel se beszélek. Nem csinálok SEMMIT, bejárok dolgozni, egyedül lakom, sehova sem járok, semmit sem csinálok, csak netflix, ps4 és édesség meg ropogtatni való zabálás, és egyáltalán nem néznek le, amikor ezt elmondom (én sosem hazudozok, mindig vállalom, aki vagyok), sokkal inkább aggódnak értem és féltenek, hogy depressziós leszek / vagyok ettől az életmódtól. Viszont valamit nem értek. Említed a kérdésben az ügyfél szót, ezek szerint csak tudsz kapcsolatot teremteni embertársaiddal? Tudom, ez így erős kijelentés lesz, de ha nagyon emberek között akarnál lenni, akkor mennél az emberek közé... Ez így kegyetlenül hangzik, de lehet önmagadnak nem mered bevallani, hogy valójában sz@rsz mindenkire? Van egy csomó tevékenység, amik által közösségben lehetnél, akár vallási közösségek, sport közösségek, tanfolyamok, bármi, ami érdekel. És azért hazudozol a szeretteidnek talán, mert azt gondolod, te attól kevesebb vagy, ha kevésbé vagy társasági ember? Én is küszködök a szégyennel a mai napig, igaz nem emiatt, teljesen más miatt, de nagyon erősen belém van égve a szégyen, ezért megértelek. Azt is tudom, cseppet sem vigasztal senkit az, hogy másnak is nehéz. Akik pedig nem járnak ebben a cipőben, soha nem fognak minket megérteni.

2020. febr. 24. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Utolsó, köszi! Igazából barátkoznék, csak nem merek. Félek hogy leráznak mint régen. Ügyfelekkel meg nincs barátság, ezt minden alkalommal elmondják nekünk a tanfolyamokon.
2020. febr. 25. 14:54
 10/10 anonim válasza:

Tudom hogy régi kérdés, és én is borzasztóan szégyellem, hogy nincsenek barátaim egyáltalán mivel az érdeklődési köröm teljesen eltér a normális emberekétől, meg a csendes visszahúzódó személyiségem miatt már óvodáskorom óta kiközösítettek és bántalmaztak. Míg régen borzasztóan sokat szenvedtem emiatt, mostmár elfogadtam, a családom csesztet miatta, hogy így nem lesz normális életem meg hajléktalan leszek mivel kapcsolatokat építeni kellene (még egyetemista vagyok, barátom sincs) de ha beszélgetek is emberekkel, egyáltalán nem mutatnam érdeklődést hogy megismerkedjenek velem, én meg nem erőltetem.

21/N

2022. febr. 21. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!