Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tegyek, ha senki sem akar...

Mit tegyek, ha senki sem akar velem barátkozni?

Figyelt kérdés

27N vagyok. Gyermekként apum külföldön dolgozott és csak minden második héten láttam egy kis időre. Anyum otthon volt, de az volt a szemlélete, hogy a barátokkal való találkozás és program mind csavargás és ezt házas nőként nem engedheti meg magának. Az alapból rossz természete rá is tett egy lapáttal, így sosem mozdult ki otthonról, még boltba sem. Nekem is suli után egyből otthon kellett lennem,hétvégén sem mehettem sehova. Sosem jöttek hozzánk vendégek, mi sem mentünk sehova, még rokonokhoz sem. Már kisiskolásként is kívülállónak éreztem magam. Mintha egy szociális készség ami másokban megvan, bennem hiányozna. Mindig "jókislány" voltam, most is jobban szeretem a csendesebb programokat.

Próbálok jó ember lenni. Tisztelet mutatni mások iránt, segíteni másokon, kedvesnek, nyitottnak lenni. Járok múzeumokban, előadásokra, önkénteskedni, templomi gyűlésre, moziba, edzeni, kisebb tanfolyamokra meg sok más programra ahol sok hasonló emberrel találkozom. De nem tudok barátokat szerezni. Mindenhova egyedül megyek. Nincs akit elhívhatnék egy kávézó beszélgetésre. Mintha eleve a kisugárzásommal lenne baj. Emiatt sokszor érzem magam magányosnak, egy olyan embernek akit nem lehet szeretni.



2020. febr. 12. 13:22
 1/3 anonim ***** válasza:
63%
Na ez hülyeség volt anyukád részéről. Én is itt vagyok házasként, barátok nélkül... De a párom is azt mondja és én is, hogy jó lenne barátkozni, akár úgy hogy közösen, hárman (vagy négyen az ő párjával) menjünk programokra, de hiába. Ha alakul is valami, hamar elhal. Nem hiszem, hogy ez a te hibád, egyszerűen az embereknek már nem fontos a barátság.
2020. febr. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonymousreview60 ***** válasza:
67%

Szerintem az ismeretségek haszonelv alapján alakulnak ki: kolléga, fodrász, portás, stb. A barátságokat közös sikerek és krízisek kovácsolják ki: költözésben segítés, szakdolgozatírás, a barátnőjének elsiratása, stb.

Alapvetően édesanyád ásta el a dolgot, de még simán ki lehet javítani. Ismerőst szerezhetsz a gyülekezetből és az edzőteremből is. Ha figyelsz rá, segítesz neki, majd ő neked, és ezt egyre gyakrabban teszitek, akkor válhat ez barátsággá.

„egyszerűen az embereknek már nem fontos a barátság” Ez nem igaz, csak egyszerűen ez sok idő amíg kialakul, és az embereknek van talán 5 (a nagyon szerencséseknek 10) barátjuk, és nem kell több.

2020. febr. 12. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
86%

Kedves Kérdező! Én is hasonló cipőben járok, mint Te. Én annó sokat költöztem, eltávolodtam a barátaimtól és mikir jött az életemnek egy rosszabb szakasza, mindenkit ellöktem magamtól és befelé fordultam. Azóta nekem sincsenek barátaim. Hasonlót érzek, mint Te.

Az nagyon jó, h legalább közösségbe gyakran jársz. Próbálj ott beszélgetéseket kezdeményezni.

Én kicsit azzal kompenzálok, h a munkatársaimmal jó kapcsolatot ápolok.

Ha esetleg van kedved beszélgetni, nekem is írhatsz. 29/n

2020. febr. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!