Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mi akik itt élünk Magyarország...

Mi akik itt élünk Magyarországon 9 millióan miért nem vagyunk olyanok mint egy nagy család?

Figyelt kérdés
Úgy értem mindenki barátságos,kedves lenne a másik honfitársával,mindenki segítene egymásnak,mindenki megbízna egymásban,Ha ráírnék pl.egy idegen lányra facebookon,az attól még visszaírna,mindenki olyan viszonyba lenne mindenkivel,mintha ezer éve ismernék egymást.Nem is lenne senki magányos,mert mindenkit keresne,érdekelne valaki.Nem ez lenne a normális szerintetek?
2020. febr. 22. 20:13
1 2 3 4 5 6 7
 1/61 anonim ***** válasza:
60%
Mert a magyar nem ilyen fajta. Ott tesz alá a másiknak, ahol tud.
2020. febr. 22. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/61 anonim ***** válasza:
93%
Az ötlet jó, csak sokfélék vagyunk. Én például nem akarok haverkodni azzal aki ellopta a kerítésoszlopot az első nap amikor ideköltöztünk. Meg azzal sem aki évekkel később egy bringát lopott el az udvarról. Azzal sem aki a vonaton majdnem megvert hogy ne üljek a négyes helyre egyedül (5 perccel később jött a két gyerkőc, meg párom, csak ők nem tudtak annyira sietni) akkor sem ha bocsánatot kért leszállásnál amikor látta hogy négyen vagyunk. Azzal sem aki autópályáról lehajtva főútra úgy gondolja hogy index meg elsőbbségadás nélkül ha csak húzza befelé az autóját akkor az frankó. Stb
2020. febr. 22. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/61 A kérdező kommentje:
#1-es és ez miért jó a magyaroknak?Szeretnek szenvedni és szeretnek másokat is szenvedni látni?
2020. febr. 22. 20:23
 4/61 A kérdező kommentje:
#2-es de nem azért lopnak,mert azt hallják,látják,hogy a politikusok is mennyit loptak?És ha a politikusnak szabad,akkor nekik is?
2020. febr. 22. 20:25
 5/61 anonim ***** válasza:
81%

#4 akkor megyek és holnap kirabollak. Ha már ott vagyok, akkor az asszonyt is felpróbálom. Remélem mosolyogva fogod végignézni, és nem jelentesz fel. Sőt, utána a legjobb barik leszünk örökké.. és rendszeresen visszajárhatok kirámolni a lakásodat, miután mindent újravásároltál.


pacsi

2020. febr. 22. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/61 anonim ***** válasza:
71%

..nna máris beesett az esedékes napi magyarozós idióta..


Nem. Ez nem azért van mert magyar vagy.. sehol a világon nincs össznemzeti egymás vállára borulás, nem tűnt még fel, agytröszt?

2020. febr. 22. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/61 A kérdező kommentje:
#5-ös én nem azt mondtam hogy nem baj ha az átlagember lop,mert "fent"is lopnak,Csak ha odafent elkezdenének rendet tenni nem lehet hogy itt lent is rend lenne előbb utóbb?
2020. febr. 22. 20:32
 8/61 A kérdező kommentje:
De #6-os és ha tegyük fel külföldön,a világ összes országában a kútba ugranak az emberek,akkor nekünk is azt kéne tennünk?
2020. febr. 22. 20:35
 9/61 anonim ***** válasza:
62%

Miért lenne több millió idegen a családom? Nagyon könnyen dobálózol ezzel a szóval, annak ellenére, hogy a család egy igencsak mély, érzelem teljes kötelék. Természetesen a "jó" családokra gondolok, ami nem feltétlenül csak a vérrokonokból áll.


Miért kéne válaszolnom idegeneknek Facebook-on? Ha ő engem nem érdekel, aminek millió oka lehet, akkor miért tegyek úgy, mintha nem így lenne? Nem lehet úgy mindenki mindenkivel, mintha ezer éve ismernénk egymást. Tudod, miért? Mert nincs háttér. Nem tudom ki vagy, valószínűleg nem is érdekel, nincsenek közös emlékeink, nincsenek közös érdeklődéseink, nincsenek közös céljaink, nem alakult ki bizalom, nem alakult ki semmilyen kötelék. Ezek hiányában mégis hogy mondhatod, hogy "mintha ezer éve ismernénk egymást"?


A nemzetiségnek mi köze van a kérdéshez? Miért kéne nekem (csak) magyarokkal barátkozom? Több tucatnyi külföldi (skót, olasz, ausztrál, finn és amerikai) barátom van, akik milliószor többet jelentenek számomra, mint Magyarország lakosságának a 99,99%-a.


Engem minden nap keresnek a barátaim, családtagjaim, és én is minden nap keresem őket. Tudod, hogy értem ezt el? Ismerkedtem, barátkoztam, nyitott voltam azok felé, akik szimpatikusak voltak. Soha nem volt elvárásom, hogy valaki törődjön velem (jó, egy jól működő családban nyilván ez alap) és elfogadtam, ha valakivel nem voltunk szimpatikusak a másik számára. Óvoda, általános iskola, gimnázium, egyetem, nyári munka, tanulmányi utak, táborok, és megannyi hely, ahol barátokra leltem szert. Ezek és még rengeteg más lehetőség is ott van előtted, az a te hibád, ha nem ragadod meg, hanem inkább belesüppedsz a kényelems magányodba és elvárod, hogy idegenek babusgassanak téged.


A barátságok nem lehet kényszeríteni, nem lehet kierőszakolni a másikból. Ha nem jön magától, az nem barátság, csak egy értelmetlen erőlködés.

2020. febr. 22. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/61 A kérdező kommentje:
#9-es én azt gondolom hogy ez alap kéne hogy legyen hogy közvetlenek,barátságosak vagyunk nemcsak ismerősökkel,hanem idegenekkel is.
2020. febr. 22. 20:40
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!