Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mást is már csak a saját...

Mást is már csak a saját boldogsága érdekel?

Figyelt kérdés
Segítőkész ember voltam.Nem ezt kaptam vissza.Hátbaszúrtak,a feszültségüket rajtam vezették le az emberek,visszaéltek azzal,hogy nem vágok vissza. Színtiszta gonosz emberré változtattak.

2020. márc. 13. 07:51
1 2
 1/12 October15 ***** válasza:
88%
Akkor eleve is szimplán azért voltál segítőkész mert az neked egyszer majd jól jön, mivel nem térült meg ezért felhagytál vele. Ne dimenzionáld túl magad pls. :)
2020. márc. 13. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Nem igaz. "Segítsetek egymásnak, amikor valakit gondok és bajok vesznek körül! Így engedelmeskedtek igazán Krisztus törvényének"


Inkább magamon segítek manapság,vagy ha valaki fizet érte.Talán akkor többre fogják értékelni.

2020. márc. 13. 08:06
 3/12 October15 ***** válasza:
70%

Aha akkor most mentem hányni. :D Azért a kereszténységet belekeverni a személyiséged felismerésébe / abba hogy mennyit érsz a környezetednek... hát köpj fel és állj alá kategória. Önmagában 2020-ban ha identitás képező elem egy könyv amit a kérdéses személy élete után alsó hangon 300 évvel hánytak össze már azzal bajok vannak de legalább ha vallásos vagy [vagy hát inkább lennél] akkor ne rángasd már le a sárba. XD


Ez valami ilyen újhullámos Orbáni kereszténység hogy segíts másokon mert megéri? :D

2020. márc. 13. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
88%
Ha magad is látod, hogy gonosz lettél, akkor ne idézgesd Krisztust, ne használd a nevét eszközül a saját személyiséged eltorzulására.
2020. márc. 13. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
96%
Az egy szint, amíg eljutsz addig, hogy az okozzon örömöt, hogy másnak segíts. Ez a krisztusi szeretet. Akkor már nem fog olyasmi zavarni, hogy valaki ezért nem hálás, mivel nem is ezért csinálod.
2020. márc. 13. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:

Szia,

Sok jó ember van még, azok akik meg a jót nem viszonozták, neki bocsáss meg..így béke lesz neked is a lelkiismeretedben..miért haragszol rájuk..bocsáss meg és engedd el ezeket..kérd Jézust, hogy jöjjenek rá és legyenek ők is kedvesek...


A kérdésre válaszolva, vannak igen is jó emberek, akik nem csak a saját problémáikkal vannak elfoglalva. Ilyen lehet például egy jó tanár vagy orvos vagy kedves buszvezető is...

Próbáld a jót keresni mindenkiben, mert a legrosszabb emberben is van egy kevés jó..

Szép napot.

2020. márc. 13. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

Ne egyetlen tömegként fogd fel a körülötted élőket. Van ilyen is, olyan is. Szerinted milyen ember az olyan, aki azzal igazolja saját gonosz viselkedését, hogy valaki vagy valakik korábban vele gonoszul viselkedtek?


Hadd idézzek én is a Bibliából:

"Hallottátok a parancsot: szeresd felebarátodat és gyűlöld ellenségedet! Én pedig azt mondom nektek: szeressétek ellenségeiteket (tegyetek jót haragosaitokkal) és imádkozzatok üldözőitekért (és rágalmazóitokért). Így lesztek fiai mennyei Atyátoknak, aki fölkelti napját jókra és gonoszokra, esőt ad igazaknak és bűnösöknek. Ha azokat szeretitek csak, akik titeket szeretnek, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is? És ha nem köszöntitek, csak barátaitokat, mi többet tesztek? Nem így tesznek a pogányok is?" (Máté 5,43-47; Békés-Dalos fordítás)


Különösen erre a mondatra hívnám fel a figyelmed:

"Ha azokat szeretitek csak, akik titeket szeretnek, mi lesz a jutalmatok? Nem így tesznek a vámosok is?"

2020. márc. 13. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Az utolsó mondat kivételével átérzem, amit a kérdező ír.

Nem váltam gonosszá, szimplán egészséges mértékben önzővé. Megtanultam nemet mondani.

A környezetemben ez nagyon sokaknak nem tetszett, de meglepő helyekről jött a biztatás.

Azt gondolom, lehetsz jó és segítőkész ember úgy is, hogy közben nem nyomorodsz bele.

2020. márc. 13. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
43%

8 +1

Engem már olyan szinten idiótának nézett a saját családom, hogy hetekig nem szóltak hozzám, amiért nem voltam hajlandó a házassági évfordulómon vásárolgatni nekik, mert "nekem közelebb van a Lidl". Nem találkoztam olyan emberrel, aki ne azt szűrte volna le a jóindulatomból, hogy könnyen el lehet taposni. Részemről dugja fel magának mindenki a Bibliáját, én lettem "No Man". Azóta megtanultak tisztelni érdekes módon.

2020. márc. 13. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Eszembe sem jutott soha, hogy valakinek is segítsek. Mondjuk nem is jöttek hozzám ilyen kérésekkel soha. Hajléktalanoknak néha szoktam pénzt adni, meg volt h kivittem a repülőtérre embereket.
2020. márc. 13. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!