Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Van valaki, aki szintén...

Van valaki, aki szintén hasonlóan érez?

Figyelt kérdés
Évek óta szorongással élek együtt, és antiszociális vagyok. A régi iskolámban mindig bántalmaztak, ezért átmentem egy másik suliba, itt viszont felvettem egy amolyan álcát amivel mindenki elfogad. Próbáltam beilleszkedni a lányok közé, nyáron eljártam velük néhány buliba ahol megpróbáltam jól érezni magam. Ők egyáltalán nem az én világom, de senkim se volt igazán akire támaszkodhattam volna. Viszont megismerkedtem valakivel, össze is jöttünk, nagy a szerelem és mindennél jobban szeretjük egymást, viszont messze lakik és nagyon ritkán találkozunk csak. Amióta velem van, elmúlt a szorongásom, boldog vagyok, viszont mostanában megint rámjött a depresszió. Az a baj, kicsit magányos vagyok ebben a kapcsolatban. Mérhetetlen szomorúság van rajtam nap mint nap, ugyanazok a szürke hétköznapok, a bezártság még tesz rá. Félek elmondani anyámnak hogy nem vagyok jól, látja rajtam hogy baj van, de nem akarom őt terhelni a problémáimmal, és szörnyen érzem magam amiatt hogy a családomnak is hazudok már. Nem tudom mit tegyek, eddig is tudtam élni a nehézségekkel, ugyanakkor szeretném ha a családom is máshogy állna hozzám. Gondolkodtam a pszichológuson de ahhoz rendezni kéne itthon a dolgokat. És igen, ennyire szánalmas szintre süllyedtem hogy anonim kiírom ezt egy ilyen oldalra, de tényleg segítségre van szükségem, kíváncsi vagyok mások tapasztalatára is.

2020. márc. 28. 14:29
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem helytelen megközelítés a részedről, hogy szerepet próbálsz meg olyan emberek előtt is játszani, akik ismernek. Úgy vélem, teljesen feleslegesen teszed ezt, mert az egyik leghasznosabb szövetségesed a problémád megoldásában pont az anyukád lehetne, - aki ráadásul ismer is, ergo, hiába próbálod, nem fogod tudni tartós időn keresztül megtéveszteni. Ellenben a néma gyereknek anyja sem érti a szavát, - aki nem hagyja, azon nem lehet segíteni! Hogy kérdésedre is válaszoljak, én nem érzek hasonlót, de sokszor éreztem magam én is rosszul társaságban. Főleg a maszlag, a bejáratott, semmitmondó sablonok időről-időre futtatása, amit nehezen emésztek, - valaki csak azért locsog, hogy ne legyen csend, de érdemi mondanivaló nincs a dumája mögött. Nekem mindig is nehezemre esett társalogni a "semmiről". Ha anyukád nem tud segíteni, akkor viszont javaslom, próbáld meg a pszichológust is. Igaz, hogy a pszichológusnak nem az a küldetése, hogy megoldja mások problémáit, de sok olyan élethelyzet van, amikor hasznos útmutatással szolgálhatnak, - megtalálva, kezelve a megoldható problémákat.
2020. márc. 28. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
56%

Hasonló a helyzetem.

Menj orvoshoz.

2020. márc. 28. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
78%

Nagyon jó tanácsot adott az 1. válaszoló.

Szakember nélkül nehezen tudod egyedül megoldani a helyzeted. Tudd már most, az elején, hogy a pszichológushoz nem elég 1-2 látogatás, hiszen alaposan bele kell látnia a "vesédbe". Nagyon őszintének kell lenned hozzá, nehogy akaratlanul is félrevezesd őt. Azt is tudd - az 1. is írta -, hogy ő nem oldja meg a problémádat, de rávezet a megoldás útjára.

Végül arra is ügyelj, nehogy nagyon beleess a fiúba csak azért, mert más támaszod pillanatnyilag nincs. Ne tekintsd őt eleve mentőövnek, de végül ezt a szerepet is betöltheti az életedben, csak légy józan. Ne értsd félre, egy szóval sem akarlak róla lebeszélni!

Ffi.

2020. márc. 28. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Igen. Az Iskolàbòl az emberek teljesen nem az èn vilàgom, ès persze, valamikor elmentem velük valahova, de azòta sem hìv engem senki sehova amit az ilyen emberektől nem is csodàlok. Azt èrzem, hogy senki nem èrti meg az èn vilàgnèzetemet, ès 1 korombeli sincsen, akivel az utòbbi időben ùgy kijönnèk. Mindenki olyan gyerekesnek tűnik nekem, de mègis, annyira hiànyzik màr az èletemből valaki, akivel ki tudok menni a szabadba akàr deszkàzni, elmondhatom neki a problèmàimat, ahogy èn is meghallgatom az övèt, meleg nyàr esti beszèlgetèsek ès ez mind olyan dolog, ami sokaknak megadatik, èn meg csak àlmodozom ròla. Ès lassan màr sìrni sem tudok. Egyszerűen annyira egyedül èrzem magamat.. baràtom sincsen, most egy fiùval alakult volna, de pixel love lett volna az egèsz szòval hagyom is. Egyszerűen nem felelek meg senkinek, ès ez van bennem. Januàr fele boldognak èreztem magam valamilyen szinten 1 èv utàn de ez Màrciusra hamar elment. A sulis haverok lesz@rnak. Szòval ja, nem vagy egyedül. Kitartàst
2020. ápr. 2. 03:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!