Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Mit tennétek ebben a helyzetbe...

Mit tennétek ebben a helyzetben? Én úgy érzem, nem bírom tovább. Elítélnétek ebben a helyzetben az öngyilkosságot? Láttok valami más megoldást?

Figyelt kérdés
40 éves férfiként 2 idős rokonnál lakom, márciusban felmondtam a munkahelyemen (gyorsétterem) a vírusveszély miatt. Pénzem mostanra elfogyott, új munkám nincs. A rokonok akiknél lakom nem akarják hogy menjek dolgozni vagy bárhová (Budapest), hogy ne vigyem haza nekik a vírust. Azt mondták, ha megyek, akkor haza se menjek már. Viszont hogy itt üldögélek egész nap, hallgatva a hülye szomszédokat, elszigetelten, nincs beszélgetnem senkivel, ez nem élet, ez van hetek óta, és most lett elegem, nem tudom ezt tovább csinálni. Nincs hova mennem tőlük, max. keresni egy magas épületet és onnan ...

2020. ápr. 4. 20:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%

Építs ki kapcsolatokat,ebben a világban egyedül nehéz. Mellesleg ezt nézd meg,ha hiszel benne,ha nem,ha butaságnak tartják sokan,ha lepontoznak,ha nem :

Brian Tracy - Vonzás törvénye a gyakorlatban

+gunaghriha videói.

2020. ápr. 4. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, de lehet nem jól fogalmaztam : nekem már nincs időm kapcsolatokat építeni, annál akutabb és sürgetőbb a helyzet. Amúgy meg, ha 40 év alatt nem sikerült, már nem is fog, még ha lenne is időm...de nincs.
2020. ápr. 4. 20:11
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Kereshetsz érdeklődésednek megfelelő Fb csoportokat - ekkor közös érdeklődés jó alapja lehet az ismerkedésnek.
2020. ápr. 4. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
84%
Ne légy reményvesztett! Ez is csak egy időszak, elmúlik majd. 40 éves vagy, nem 80... még igenis változtathatsz az életeden is. De én úgy vagyok vele, hogy még egy ilyen élet is jobb, mint nem élni. Kérlek ne add fel!
2020. ápr. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
80%

Sajnos óriási hiba volt felmondanod. Én is vendéglátós vagyok, én is munkanélküli lettem, nyilván nem saját döntésből.

Ebben a szegmensben igazán szerencsés az, aki megtarthatja a munkáját.

Ha van rá lehetőséged, könyörögd magad vissza.

...és keress valami olcsó albérletet. Úgyse marad pénzed, de legalább kiszakadsz ebből a helyzetből.


Minden esetre ha tudnál olyan melót találni, amiből tudnál fizetni egy albit, még ha nullára jössz ki, az is jobb ennél.

Ezeket a rokonokat meg felejtsd el.

2020. ápr. 4. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
9%

Kötél segíti.

De komolyan hogy lehet egy 40 éves ember ilyen tesze tosza ?

2020. ápr. 4. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
47%
Azért a rokonokat is meg lehet érteni. Szívességből ott lakik 2 idős embernél, persze, hogy nem akarnak megfertőződni. Az ő lakásuk, az ő feltételeik. Örülj, hogy van tető a fejed felett, nem még hálából megfertőzni őket.
2020. ápr. 5. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Azért mert az életben van egy nehéz időszak, nem lesz mindig ilyen rossz a helyzet.

Ne csinálj butaságot, nem érné meg.

2020. ápr. 5. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
71%

Én azt mondom, hogy mielőtt az öngyilkosság mellett döntenél, próbálj ki néhány dolgot, amit eddig nem mertél. Biztos van olyan dolog, amitől eddig csak a félelem tartott vissza, de talán boldoggá tehetne. Ha úgy is el szeretnéd dobni az életed, akkor már nincs mitől félni, belevághatsz bármibe előtte.

Egyik ismerősöm hasonló cipőben járt, neki annyival volt jobb a helyzete, hogy akkor még nem tombolt a covid, de ő például fogta magát és kiutazott - stoppolással, teljesen ingyen - rengeteg európai országba, gyönyörű helyeken járt, és jelenleg is Bacelonában él, boldogan.

Nyilván, ez az ő belső, titkos vágya volt, de úgy gondolom, mindenkiben szunnyad valaki. Tehát azt tanácsolom, hogy mielőtt eldobnád magadtól a lehetőséget, próbálj meg úgy élni, ahogy boldog lehetnél, akkor is, ha eddig féltél tőle, hiszen nincs veszíteni valód.

Ha olyan vágyad van, ami a covid miatt nem valósítható meg, akkor csak szorítsd össze a szád egy picit és várj türelemmel, tervezgess, álmodozz, aztán vágj bele, mielőtt mindent elveszítenél.

2020. ápr. 5. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess neten másokkal.

Esetleg fejleszd magad otthon ha lehet. Ezzel kitöltöd az időt és hasznos is, például tanulj idegen nyelvet.

Tervezz a jövőre nézve.



És gondolj azokra akik lélegeztetőgépen vannak vagy esetleg elveszítették a gyerekeiket, párjukat, szüleiket.

Neked legalább ezt nem kell átélni a covid miatt.


Esetleg költözz el. Valami haverokhoz ha van. Onnan mehetsz dolgozni ha lesz munkád.

Kereshetsz távmunkát is.

2020. ápr. 5. 23:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!