Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Miért kell rendet tennem...

Miért kell rendet tennem előbb ahhoz, hogy legyen barátnőm? Miért nem most van barátnőm, akivel együtt oldjuk meg a problémákat?

Figyelt kérdés
Én azt vettem észre ha az ember nehéz helyzetben van,akkor nem érdekel senkit.A problémákat egyedül kell megoldanunk.Pedig hát amikor bajban vagyunk,akkor kéne igazán egy társ.Együtt kéne megoldani a problémákat,nem pedig egyedül megbirkóznunk vele és csak utàna lehessen valakink.A házasság is arról szól hogy jóban rosszban együtt vagyunk,jó időkben és rossz időkben is.Én azt látom amíg rossz idők járnak felettünk le vagyunk durva majd ha rendezzük sorainkat talán lesz valakink.Tehát tanácsot tudnak adni a bajban lévő embernek,dehogy együtt tartsanak vele a nehéz időkben azt már nem.Majd velem tartanak,ha már rendben vagyok.Nincs ez így jól szerintem.
2020. ápr. 11. 19:20
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:
Most látom hogy azt írtam hogy le vagyunk durva.Le vagyunk szrva azt akartam írni.
2020. ápr. 11. 19:23
 2/27 anonim ***** válasza:
29%
Én is így vagyok.
2020. ápr. 11. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 A kérdező kommentje:
Ez hasonló ahhoz mint amikor jelentkezel egy munkára és azt mondják fizess be x összeget ha dolgozni akarsz.Te mondod hogy nincs pénzed,de szeretnél ott dolgozni,erre azt mondják,sajnálják,majd menj vissza jelentkezni akkor ha meg lesz a pénzed ahhoz,hogy munkába állj.
2020. ápr. 11. 19:28
 4/27 anonim ***** válasza:
88%

Ez mindenhol így van.

Munkahelyen sem úgy kezdik, hogy itt van havi 1 millió, cserébe dolgozz nagyon jól! Hanem hogyha huzamosabb ideig nagyon jól dolgozol, akkor megkapod a havi 1 milliós fizetést!

Először tenni kell, és utána lesz eredmény, nem pedig fordítva!

2020. ápr. 11. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
89%
Érthető amit mondasz, de szerintem az sincsen jól hogy valakit megismersz, aztán elsők között szerepel az a téma hogy neked milyen bajaid vannak. Senki nem akar olyannal lenni aki csak azt látja a másikban hogy egy nagy szalmakazal megoldatlan problémából áll az egész ember. Az elején nem tud rólad kb semmit, csak a bajaidat tudja. Nem érzi veled jól magát mert ezzel kezded jóformán. Te szeretnél ilyen emberrel lenni? Különben az se mindegy hogy hogyan adod ezt elő, szerintem sokkal emészthetőbb a másik számára az hogy a bajaid után rögtön elmondod már azt is hogy mit akarsz tenni azért hogy megoldd, mert akkor még szimpatikus is lehetsz neki hogy egy motivált emberrel találkozott aki meg akarja oldani a problémáit, és nem pedig azt hogy "szeretnék valakit aki segít megoldani a problémáimat". Ha ennyire nem megy egyedül akkor ilyenkor szakember kell (nem, nem ciki még mindig) és pedig egy társ akire ráterhelhetsz mindent. Ja, tudom, ez sajnos nincs ingyen meg még ölelgetéseket sem kapsz mellé valószínűleg, de ha jól vettem ki akkor az a helyzet hogy neked kell valaki aki segít megoldani a problémáidat, és ezt ilyenkor vagy egyedül teheted meg, vagy pedig szakemberrel ha annyira nehéznek ítéled meg a helyzetedet.
2020. ápr. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
91%
Azért mert te azt szeretnéd hogy majd a barátnőd oldja meg a TE problemáidat is.. az nem ugyanaz mint a közös problémákon dolgozni ami később a kapcsolat folyamán jön létre.
2020. ápr. 11. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
2020. ápr. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
86%

Mert nem azért van barátnőd hogy helyetted megoldja a problémáidat és az egész kapcsolat azzal menjen el hogy ő megpróbál helyre tenni téged. Igen, egy kapcsolatban segítünk egymásnak, de nem átvesszük a másik problémáját. Ne várd a barátnődtől, hogy kegyesen fogja a kezecskédet mindenhol. Ha van is társunk az életben, attól még egyedül vagyunk a bajunkban és egyedül kell kikászálódnunk. Mások segíthetnek: tanácsokkal (amik neked nem elegek úgy látszik). Mást nem tudnak tenni. Nekem talán a barátom kerekedjen felül az én gátlásaimon?

És így is lehet valakid. Nem az a baj, hogy problémáid vannak. Mindenkinek vannak és ha megoldod is őket, jönnek újak. De ha teljesen felemésztenek a problémáid és az egész személyiséged abból áll hogy "jajj szegény én"... akkor nem lesz senkid. Senki nem azért megy bele egy kapcsolatba, hogy hallgassa a síránkozást, aztán amikor tanácsot ad azt kapja vissza hogy "nem elég, old meg helyettem"

2020. ápr. 11. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 A kérdező kommentje:
Nem azt mondtam hogy oldja meg helyettem csak jöjjön velem végig a nehéz úton is ne csak a könnyűn.Persze hogy visszautasít mert nem kér a problémákból.
2020. ápr. 11. 20:15
 10/27 kuronomakatako válasza:
89%
Leginkább azért mondják ezt, pl a szeretetnél...Ha magadat nem tudod szeretni akkor hogy szerethetsz mást? Lehet hogy szereted csak birtoklóan, meg féltékenykedsz meg folyamatosan rettegsz hogy elhagy, egy társ nem arra van hogy megoldja a problémáidat, meghallgatni meghallgat akár segíthet is de amúgy a döntés a tiéd. Senki másé. Sokkal szimpatikus amúgy is úgy megismerkedni hogy van már egy kis önbizalmad, vannak céljaid amiért teszel. Igazából így is kereshetsz kapcsolatot, csak általában olyanokat fogsz találni akik szintén rádnyomják a dolgaikat tehát egymástól függtök.
2020. ápr. 11. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!