Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Ismertek illetve járt már...

Reny2020 kérdése:

Ismertek illetve járt már valaki így? Eddig egy nagyon bőbeszédű vidám barátságos lány voltam, de valami megváltozott. Nem tudok beszélgetni senkivel,

Figyelt kérdés
párom szerint ez nem így van de vele se olyan már mint régen. Ha valami témát dob fel akkor válaszolok van hozzá szólás de egyébként nem sokat beszélek. Családdal szintén. Szeretnék munkát de egyszerűen félek hogy nem tudok megszólalni.Nagyon elvagyok keseredve szeretnék a régi lenni de már félek sose leszek az, így élni sincs kedvem komolyan. Félek emberek közé menni mert ők elvannak én meg nem tudok olyan lenni mint ők. Kb fél éve van ez így. Nem tudom mit csináljak hogy változzon ez az egész. Egy szomorú 30 éves 😭

2020. ápr. 17. 12:17
 1/7 anonim ***** válasza:
77%

Mi történt fél éve, amiért ez lett veled?

Pszichológushoz fordulhatsz ezzel (most online módon, a járvány miatt). Sokat tudna segíteni ezen pszichológus.

2020. ápr. 17. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
64%

Én is voltam így, nagyon beszűkült valami akkor. Csomószor voltak gondolataim, de úgy voltam senki sem kíváncsi rájuk.

Én elkezdtem rajzolgatni, festegetni, új dolgokat főzni, amik nehezebbek, vagy kicsit pepecselősebbek, könyveket olvastam és így csináltam magamnak témákat, amiken keresztül el tudtam kezdeni újra kommunikálni.

Nálam egy rossz munkahely volt a ludas, ami miatt sikertelennek éreztem magam és egy mókuskerékben futkároztam, mikor észre vettem mennyire nem tudok rendesen beszélni, jó kedvű lenni, semmihez sem volt igazán kedvem. Végig néztem magamban, hogy mi is zavar igazán, és ami zavart, azt viszonylag rövid időn belül megváltoztattam az életemben. Fénysebességgel épült újra az önbizalmam és lettem társasági életet élő ember az új munkahelyemen, de azóta is sokszor meditálgatok magamban-magammal, oda kell figyelni mi zavar iamgazából, minek az ott léte, vagy minek a hiánya.

Sok sikert.

2020. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Ismerek, magamat. Gondoltam már rá, hogy kiírok valami hasonlót. Egyszerűen nem tudok már annyi dologról annyit beszélni mint régen, és a beszélgetések se adnak már akkora örömöt, inkább úgy vagyok velük, hogy essek túl rajtuk minél hamarabb. Teljesen életunt és antiszociális lettem.


Lassan 25 leszek, és már kb. két éve ez van.

2020. ápr. 17. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Pszichiátrián már voltam és ott sem változott semmi sajnos.. Azóta még a család is el fordult tőlem ha nem lennék se számítana így érzem.. Igazából volt egy kis kalandom és utána csavarodhattam be. Ott hagytam a munkahelyem. A fiú nem magyar volt és mindent gondoltam róla csak jót nem.. Hamar megbántam hogy le álltam vele csak imponált hogy munkahelyen állandóan segített.. Na mindegy kár volt vele szóba állni mert szerintem miatta lett ez az egész velem
2020. ápr. 17. 12:46
 5/7 anonim ***** válasza:

Jelen.


Valami megtört bennem 22-23 évesen, amikor lediplomáztam, lett egy munkahelyem, amivel olyan keveset keresek, hogy nem tudok elköltözni a szüleimtől, illetve a főiskolás évek alatt nem alakult kis semmilyen párkapcsolat, mélyebb barátságok. Úgy vettem észre, bármennyire is vagyok jó abban, amit csinálok, az emberek nem kíváncsiak rám.

Így én is egyre jobban visszahúzódtam és még a vágy sincs meg bennem, hogy ismerkedjek emberekkel. Lekorlátozódtam a kis szobámba és annyira megszoktam ezt az állapotot, hogy nem is tudnám miért kéne változtatnom.


25, f

2020. ápr. 17. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Fontos lenne magadat valamilyen hasznos tevékenységgel lekötni, még ebben a duplán nehéz helyzetben is. Online képzés, autodidakta tanulás, hobbi, stb. Tehát kell a cél. Online beszélgetni emberekkel, majd amikor már jobb a helyzet, akkor élőben is.
2020. ápr. 17. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A pszichiátria egy dolog, a pszichológus másképpen segít, tud segíteni e problémán. Erre nagyon jó technikák vannak.
2020. ápr. 17. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!