Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hogyan leljem meg önmagam?

Hogyan leljem meg önmagam?

Figyelt kérdés
Sokszor mondják nekem, hogy önmagam legyek, de az a baj, hogy pontosan én sem tudom, hogy milyen az az önmagam. Hogyan tudom meglelni önnmagam?

2020. ápr. 23. 07:44
1 2
 1/17 anonim válasza:
82%

Az a baj hogy az ember mint gondolkodást, gondolatfolyamot hiszi önmagának.

Ezek leginkább emlékek a múltból, és a fizikai testtel való azonosulás.

Azonban nem a gondolkodásunk, gondolataink sorozata vagyunk.

Valami olyasmi mély lényeg van a "háttérben" ami nem megfigyelhető, és változatlan.

Az az igazi önvaló. Azért igazibb ez a "rész" mivel ez nincs változásban.

Ezt kell keresni pl rendszeres befelé figyeléssel, meditációs gyakorlással.

Vagy valami ilyesmi...

2020. ápr. 23. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:
az vagy, aki figyel. Aki felteszi a kérdést: Ki vagyok én? a választ pedig "jön" - nem mások mondásából, hanem amit az 1 írt, belső elmélyedésből (nem egy szó lesz). Alakul a megismerés által is, az önismeret által. Az önismeret fontos, hisz kit akarok meglelni? A feladat egy életre szól mindenkinek, nem lesz meg, hopp! ez vagyok én. Mert az "én" nem azonos a testtel (ez a betegségek alapja, ha azonosítom), a lélekkel sem, a szellemmel sem. Az én csak az énnel azonos. Ha figyelek - a figyelmem vagyok. De a figyelem nem raktározódik el - keletkezésben van. Mégis lehet valahogy haladni ezen az úton, a metafizikai éberség fokozódik.
2020. ápr. 23. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
87%

Ugyanabban a helyzetben vagyok mint a kérdező de esküszöm, hogy ezek a válaszok nekem semmit nem mondták.

Számomra ezek csak New Age-es szektás szövegek. Amiket bármilyen esetben el lehet mondani de valós tartalommal nem rendelkeznek.

2020. ápr. 23. 08:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:

Tegyél fel magadnak néhány kérdést!

Gondolkozz el rajta, milyen dolgok érdekelnek?

Mit csinálsz szívesen?

Az ellenkezője is, mi az amit elutasítasz?

Milyen dolgok voltak rád nagy hatással?

Kik azok az emberek akik hatással voltak rád?

Mit tartasz fontosnak az életben, mi az ami jó, mi az ami rossz? - ebből kiderül milyen az értékrended, sok apróságból lehet ezt összemazsolázni....

2020. ápr. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

de #3, pedig nem "New Age-es szektás szövegek". De hát mi értsük meg helyettetek? na az szektás lenne. Akkor egy földön-járó gyakorlatias tanács a "Hogyan leljem meg önmagam?" kérdésre: A szekrény mögött már nézted? Lehet, hogy becsúszott mögé.

*

"A madár tudja tán , hogy mi a szabadság

mikor fölszáll a szél alá

és ring az ég hullámain.


A hegyek tudják hogy mi a méltóság,

hajnalban, alkonyatkor is,

a lomhán elheverő hegyek...


Hegy lettem volna, vagy növény , madár...

vigasztaló, pillangó gondolat,

tűnő istenkedés. Ma már

az alkotás is rám szakad."


[link]

2020. ápr. 23. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

#5 ha végig olvasod akkor az első kettő válaszoló a testről, lélektől és a gondolatokról kezdett el beszélni ami teljesen jó ha filozofálni akar az ember. A kérdésből is kitűnik, hogy a kérdező számára az ilyen típusú válassz nem válasz.

Ezzel szemben a #4 konkrét kérdéseket írt le. Ezen már el lehet indulni. Nem kell semmit senkinek a szájába rágnod, de remélem azért te is érzed a két válasz közötti jelentős különbségek.

Azt pedig hadd ne kommenteljem, hogy egy verset idéztél érvelés gyanánt :D

2020. ápr. 23. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim válasza:

# 6

Azért mert ha az igazi önvaló felfedése a cél, akkor semmit nem ér a gondolkodás/megfogalmazások.

Pont az a cél hogy felfüggesztjük a gondolkodást (pl meditációval) elengedjük a kérdéseket.

Maximum 1 kérdés maradhat - hogy kinek jönnek ezek a kérdések?

Mert végső soron nem lehet találni egy fix "én"-t - aki megfogható.

El kell engedni minden gondolatot, vágyat. Mindent amit lehet!

Amit nem lehet elengedni - az van igazából..

Egyszerű unalmas jelenlét, vagy semmi. Üres tér amiben minden jelenség formát, alakot vesz fel, és megjelenik.

Nagyon egyszerű megtapasztalni, de megtartani már nehezebb. Mert az "én" egyből ki akarja vetíteni magát.

Az "én" az egó ami csak egy álom, és nincs is. Csak a fogalmakon túli tapasztalás marad.

Pont hogy nem kell filozofálni. El kell engedni mindent :)

2020. ápr. 23. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:
Persze igen - valószínű h a kérdező nem ilyen választ várt - de mivel így volt megfogalmazva.., miért baj ha egyből a végső valóságra mutatunk rá? :D
2020. ápr. 23. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim válasza:

https://www.gyakorikerdesek.hu/ezoteria__egyeb-kerdesek__102..


Itt a 6-os válaszoló nagyon jól megfogalmazta...

2020. ápr. 23. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:

#8 honnan ez a mérhetetlen nagy tudás, hogy a "végső valóságra" is rá tudsz mutatni nekünk?

Hova van ez kinyilatkoztatva, hogy ennyire tökéletes választ tudtál adni?

2020. ápr. 23. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!