Kezdőoldal » Emberek » Magány, egyedüllét » Hol/hogyan lehet manapság...

Hol/hogyan lehet manapság ismerkedni, ha az ember az átlagnál jóval, visszahúzódóbb, szorongóbb, tele van kisebbségi komplexusokkal stb? Őszintén? 19/L

Figyelt kérdés

A legtöbbször azt hallom, hogy élőben kell próbálkozni és ismerkedni, de én ezt egyszerűen elképzelhetetlennek tartom. Az biztos, hogy én soha nem mernék odamenni senkihez, bármennyire is szimpatikusnak tűnik. Volt már rá példa, hogy nyaraláson vagy bárhol pár alkalommal láttam valakit, aki eléggé megfogott, de az istenért nem jött a rohadt bátorságom ahhoz, hogy lépjek. Ilyenkor mindig az jár a fejemben, hogy ki akarna egyáltalán pont velem beszélni vagy pont engem megismerni? Ráadásul még a kinézetem sem olyan, hogy bárkinek csak úgy felkelteném az érdeklődését. Amennyire lehet, igyekszem igényes lenni magamra, bár nem tudom, lehet sokaknak nem jön be például az öltözködési stílusom, mert nem követem a legújabb trendeket, amai lányokhoz képest én elég szolidan öltözködöm, soha nem hordok kivágott felsőket és ilyen minishortokat például. Szeretem a mintás cuccokat, sminket soha nem használok. Lehet, hogy az összkép ezáltal túl kislányosnak hat, talán nem is nézek ki annyinak, mint amennyi vagyok, mert nincs kivakolva a képem, bár szerintem nincs gyerekfejem. Bocsánat, kicsit elkanyarodtam a témától.

Szóval ilyen anonim felületeken, mint például ez a gyakorikerdesek.hu vagy az anotalk már elég sok emberrel beszélgettem, de például itt pár üzenetváltásig után mindig elhal a dolog, nem érzem az összhangot. Tudom, hogy ennyiből még nem derül ki semmi, de ha van 1-2 dolog, ami nekem nem tetszik, akkor már úgy gondolom, hogy nem érdemes folytatni. Túl felszínes és válogatós lennék? Ezen sokat agyalok. A másik eset meg az, hogy a másik fél szívódik fel egy szó nélkül, pedig nekem szimpatikusnak tűnt. Néhány évvel ezelőtt volt egy-két levelezőtársam innen, akikkel pár hónap után áttértünk Facebookra, akár egy-két évig is dumáltunk, de aztán valamiért megszakadt a kapcsolat, nem lett találkozó, nem lett semmi.

Rengeteg társkereső oldal is van, de én ezeket olyan magamutogatónak találom és lehet, hogy sokan egyébként is csak egyéjszakás kalandot keresnek, én pedig hosszútávú párkapcsolatot szeretnék. Én már meg akarom találni azt az embert, akivel a hátralévő életemet leélhetem, nem akarok még 10 másik emberrel összejönni addig, csak azért, hogy legyen valakim. Én úgy képzelem el, hogy a párom egyben a legjobb barátom, lelki társam is lenne, valamilyen megmagyarázhatatlan kapocs lenne köztünk. Ez nagyon irreális elképzelés?

Tisztában vagyok vele, hogy nem vagyok könnyű eset, itt a kérdésben sok lényeges információ nem hangzott el rólam, de mégis abban reménykedem, hogy talán valakinek én lehetek a "tökéletes" a (szerintem) béna fejemmel és a legtökéletlenebb/zavaros személyiségemmel.


Igen, még nagyon fiatal vagyok, de attól tartok, ha pár éven belül ez nem jön össze nekem, akkor már kb. esélyem sem lesz, mert a legtöbb embernek már lesz társa. Lehetséges, hogy az a baj, hogy túlságosan rápörgök a témára és folyamatosan próbálkozom? Talán el kellene engednem? Az a baj, hogy én ebben nem hiszek, hogy majd akkor jön a "NAGY Ő" amikor a legkevésbé sem számítok rá. Én abban hiszek, hogy senki nem hullik az ölembe, ha nem teszek érte, ha nem próbálom meg magam valamilyen módon elérhetővé tenni mások számára. Nagyon ritkán mozdulok ki itthonról, ha mégis, akkor is családdal és így már eleve esélytelen a személyes ismerkedés. De akkor interneten mégis hol? A Facebook nem társkereső, ott fura lenne csak úgy ráírni valakire, pedig a lehetőségek közül még talán az tűnik a legpraktikusabbnak. Nem tudom. Segítsetek!



2020. ápr. 23. 10:41
 1/10 anonim ***** válasza:
15%
Ha egy 19 éves nő nem tud ismerkedni, akkor ott nagy gondok vannak.
2020. ápr. 23. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
20%
Én szívesen ismerkednék veled.
2020. ápr. 23. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
39%
Ne izgulj, majd a srácok odamennek hozzád és felszednek.
2020. ápr. 23. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Köszi a bíztatást kedves #3-as, de mivel a kinézetem nem olyan figyelemfelkeltő és mivel azt gondolom, hogy a legnagyobb jóindulattal élve is csak átlagos, ezért erre kevés esélyt látok.
2020. ápr. 23. 12:37
 5/10 anonim ***** válasza:
58%

Csinálj együtt valamit más emberekkel, és akkor nem kell odamenni senkihez, hanem alapból együtt vagytok. Én is ezen gondolkozom, hogy mi lehet ez? Lehet, hogy havonta munkát kellene váltanom, és akkor az egyik munkahelyemen találkoznék valakivel. Én mondjuk gitározok nagyon rég óta, végül is emberek össze szoktak jönni zenélni.


Persze ha nagyon akartam volna, akkor biztos, hogy elmehettem volna ide-oda, de igazán soha nem volt hozzá kedvem. Bár mostanában már több energiám van, lehet, hogy aktivizálom majd magam ilyen téren. Viszont ugye ha összejövök valakivel, akkor abból nem feltétlenül lesz örökké együttélés. Ha így akarsz ismerkedni az már alapból probléma.


Szvsz tök jó dolog lehet valakivel egy hónapig együtt lenni, kicsit megismerni, és rájönni korán arra, h nem illünk össze ennyire, és akkor elválunk mindenféle harag nélkül. Ebből egy tök jóü barátság is lehet, és akkor már nem kell azon agyalni, h mi lenne ha összejönnénk, mert ugye próbáltuk, és nem működőképes.


Tehát, ha csak azzal akarsz összejönni, akivel leélnél egy életet, akkor lehet h így fogsz megöregedni. Persze nem kell minden jött-menttel egybefeküdni (vagy mi..)


Nem tudom, h válaszoltam e de abbahagyom, mert már ninsc kedvem írni.

Meg van egy olyan férfitípus, akik szintén a leendő gyermekeik anyját keresik, és mindenkibe ezt látják bele, aztán amikor dobják őket pár hónap múlva, akkor átmennek zaklatóba, és egy hónapig intenzíven vegzálják a volt barátnőiket, meg kibeszélik a barátaiknak. Nekem volt ilyen munkatársam (fiú vagyok egyébként) Tehát az ilyenektől messze kell menni, de sztem gyorsan fel lehet ismerni azt, h valaki ilyen. Legalább is én asszem ki tudom szúrni azokat a sérült embereket, akik hajlamosak másokat vegzálni.

2020. ápr. 23. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
29%

Ne haragudj, hogy ezt írom de szerintem ez a kérdés kamu.


Tételezzük fel, hogy nem az. Akkor írj rám, levelezzünk egy kicsit, majd találkozzunk, essünk szerelembe és alapítsunk egy boldog családot rengeteg gyerekkel. Benne vagy?

Feltételezem nem.


Azért itt nem elhanyagolható kérdések, az elvárásaid a partnered irányába. Nagyon sok lány mondja, hogy ők csak egy átlagos pasit akarnak. Csakhogy a lányok elképzelésében élő átlagos férfi a valóságban azért jóval az átlag férfi felett van, mint kinézet, mint belső tulajdonságok és mint egzisztencia szintjén. Semmi baj azzal ha erre vágysz de ne csapd be magad azzal, hogy ezt nem tudatosítod magadnak.


Nagyon sokan csak meg akarnak majd dugni a jelentkezők közül, ez van. Abban is biztos lehetsz, hogy akz álmaid lovagja is le akar veled majd feküdni a házasság előtt.


Tényleg annyira szörnyű lenne ha nem azzal az emberrel jönnél össze elsőre aki mellett megöregszel, hanem csak olyannal akivel boldogan el tudsz tölteni mondjuk öt évet, majd megköszönitek egymásnak az eltöltött időt és kölcsönös tisztelettel elváltunk?


Szerintem nagyon szép az elképzelésed arról, hogy egyetlen férfival fogod leélni az életedet. Kívánom, hogy így legyen. De meddig vagy hajlandó erre várni?

Félő az, hogy egy idő után már belefáradsz a várakozásba és kompromisszumot fogszkötni mert már annyira magányos vagy. Itt már nagyon le fogod adni az elvárasokat és olyat fogsz választani félve attól, hogy még jobban kicsúszol ebből az egészből, akinél sokkal jobbak is lettek volna menet közben.


Nem lesz az jó ha 40 évesen arra ébredsz, hogy egész életedben senkid sem volt. Mert ettől lehet, hogy megijedsz és ezután fogod mindenkinek odaadni magad. Természetesen ez nem biztos csak egy lehetséges jövőkép amit személy szerint én már sokszor láttam.


Ha gondolod írj rám nagyon szívesen beszélgetek veled erről részletesen is.

2020. ápr. 23. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
44%

Lányként: bárhol

Fiúként: sehol

2020. ápr. 25. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
26%

"Csakhogy a lányok elképzelésében élő átlagos férfi a valóságban azért jóval az átlag férfi felett van, mint kinézet, mint belső tulajdonságok és mint egzisztencia szintjén"


Nemcsak a lányoknál van ez így. Meg az sem igaz, h a fiúknak nehezebb, csak sztem ez mögött meg az van, h arra nevelik a fiúkat, hogy eljátsszanak vmi férfias szerepet. És ez a nőknél kevésbé van. Ők tudnak lazábbak lenni.


Leginkább ezen a hozzáálláson kell változtatni. Akkor oda mersz majd menni egy csapat lányhoz, és nem azon fog járni az eszed, hogy elég férfias vagy e nekik, vagy, hogy elég jó vagy e nekik.


És általában nem azért koptatnak le egy csávót, mert csóró, hanem azért mert gyökér. Egyébként is miért baj az, ha a nő sokkal többet keres mint egy férfi?

2020. ápr. 26. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
42%
szia! Hát én is ilyen vagyok kb mondjuk engem erkölcsösen neveltek és pl nyaraláson discoba soha nem jötte össze semmi a társkerin fenn vagyok de nem nekem való. én már sajna 30 elmúltam. Te ilyen vagy ez nem szégyen! Miért aki minden héten mással az jobb? De neked még nagyon nagyon sok időd van!
2020. ápr. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Esély mindig van amíg nyitott vagy rá hogy észrevedd. Ne zárkózz el,de légy önmagad.
2020. szept. 23. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!